Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ima i jednog i drugog. Kod nas je popularniji mnogo ps5 a i pored toga xbox ima problema sa proizvodnjom konzola da zasiti trzsiste ( zbog Amd-a).
Jel rade nekom kartice na argentini?
 
Uopste mi nije jasno zasto XsX nigde kod nas nije moguce kupiti.
Da li je zbog male potraznje ili stvarno nema konzola...
Nažalost razlog je to što Xbox zvanično nije dostupan u Srbiji, za njih mi ne postojimo, tako da konzole kod nas dolaze iz drugih država, preko naših uvoznika. Dok Sony ima predstavništvo ovde i zvanično je dostupan u Srbiji, tako da oni direktno odvajaju konzole za naše tržište, zato je i bilo nekoliko tura konzola.

Dok za Xbox nije bila niti jedna od release date-a,iz prostog razloga što naši distributeri moraju prvo da dođu do konzola u inostranstvu pa da ih uvezu u Srbiju. A jednostavno je nemoguće doći do malo većeg broja konzola tipa u Nemačkoj, a za mali broj im se ne isplati da se cimaju i uvoze.

Prosto je šema dobijanja Xboxa, dosta zeznuta, maltene treća ruka, prvo konzole stižu preko Microsoft-a u neku EU državu, pa onda naši distributeri moraju da ih kupe tamo i dovuku ovde. Dok Sony odmah raspodeli količine, pa ide direktno iz fabrike u Srbiju.
 
Nažalost razlog je to što Xbox zvanično nije dostupan u Srbiji, za njih mi ne postojimo, tako da konzole kod nas dolaze iz drugih država, preko naših uvoznika. Dok Sony ima predstavništvo ovde i zvanično je dostupan u Srbiji, tako da oni direktno odvajaju konzole za naše tržište, zato je i bilo nekoliko tura konzola.

Dok za Xbox nije bila niti jedna od release date-a,iz prostog razloga što naši distributeri moraju prvo da dođu do konzola u inostranstvu pa da ih uvezu u Srbiju. A jednostavno je nemoguće doći do malo većeg broja konzola tipa u Nemačkoj, a za mali broj im se ne isplati da se cimaju i uvoze.

Prosto je šema dobijanja Xboxa, dosta zeznuta, maltene treća ruka, prvo konzole stižu preko Microsoft-a u neku EU državu, pa onda naši distributeri moraju da ih kupe tamo i dovuku ovde. Dok Sony odmah raspodeli količine, pa ide direktno iz fabrike u Srbiju.
AKo je tako, cena su jos i dobre kod nas za xbox. S dodje oko 42k
 
U gamesu navodno S na stanju , dobio info na mail , pa ako nekome treba , nadam se da nije reklama i da ne krsi pravila foruma
 
Jel moze preporuka za neki free vpn ili neki koji ima free trial, a da ima Argentinu? Ne placa mi se pretplata jer mi realno treba par puta mesecno, samo da redeemujem neke kodove i to je to.
 
Stize mi uskoro Series X pa sad gledam na KP oko naloga. Live, gold, ultimate, eaa, dosta mi tu stvari nije jasno.
Nasao sam ultimate za 2500 pa sam mislio taj da uzmem, mada ne igram na PC-u igre.
I oko naloga kad pravim, ako ima neki gajd koju zemlju/region da stavim bio bih jako zahvalan. Vidim da svi pisu Argentina/Turska mada ne znam o cemu se tu radi.
Moze i na PP. Hvala
 
Live , gold i ea access ti je objedinjen u jednom uz ultimate pretplatu , u okviru nje imas apsolutno sve navedeno . Sto se tice zemlje / regiona stavi Argentinu ili Tursku prilikom pravljenja naloga jer su tamo najnize cene za eventualno naknadno kupovanje neke igre u digitalnom obliku .....
 
Hvala ti puno. Nesto slicno sto sam citao za ps5 guide, samo se tamo preporucuju pojedine USA drzave zbog taksi.
Stavicu Argentinu onda i uzecu Ultimate. Ne igram PC i ne planiram neki multiplayer ali razlika nije prevelika a ovo mogu da prosledim ortaku za PC onda.
 
Jel imate neku preporuku za baterije za kontoler?
Prvo sam hteo da uzmem onaj novi za seriju X rechargeable, ali dobija se samo jedna baterija ali moze da se puni preko kabla kad se potrosi.
Onda sam video da onaj ultra slim (mislim na baterije) radi i na X-u, tu se dobijaju 2 baterije ali ne moze direkt punjenje jer je drugaciji izlaz valjda na X.
I na kraju sam malo citao na netu i dosta ljudi savetuje Panasonic Eneloop pro baterije od 2500mah, 4 baterije sa punjacem.
Oko 4000 je svemu cena, ne znam sta bi bilo najbolje od ovoga?
 
Poslednja izmena:
Ja sam provalio da kažem neku foricu. Kada napravim novi nalog za Gamepass sve prođe ok, i mogu da kupim jednu igru i čim hoću drugu, ne može, ista greška svaki put. Zato kupim igru kao gift i pošaljem je na svoj glavni nalog i prolazi tako svaka kupovina.
 
Ja imam US nalog i kupujem sa US Amazona Xbox gift cards ,isto i za PlayStation (Game Pass, PS+ takodje) i sa time sve placam na Xbox/PS store i radi ok.
Nikada nisam koristio karticu na Xbox i PS store, jednostavno nema potrebe kad na Amazonu ima sve sto ti treba.
 
Namestis konzolu na ARG.

Napravis novi nalog sa ARG adresom i istom karticom i kupis svom original profilu igru kao gift. Ali obavezno regija konzole na ARG pre pravljenja naloga.

Prolazi tako.

Jednostavno vredi jer je razlika i usteda vise nego dobra.
 
Kad neće da vam prođe kartica, samo je obrišite sa naloga, odite u Store da kupite igru, kad izaberete Buy, tražiće vam da dodate novo sredstvo plaćanja i kad popunite sve, prolazi kupovina.
 
Koliko kosta u $ xbox live 12 meseci na arg nalogu?
 
Ja sam uzeo najobicniji Seagate od 1 TB za 5000.
Radi mi posao dobro.

Lepo se ponasa konzola sa njim. Transfer igara sa internog Series S SSD-a na eksterni HDD i obrnuto je jako brz s’ obzirom na kvalitet i performanse tog HDD (igra 90 GB za 10min).
Tako da i ako treba neka stara igra na SSD brzo se moze prebaciti. Isto tako i nove igre se mogu skladistiti na eksternom ako nista drugo, pa vratiti kada zelite da igrate. Bolje nego skidati opet. Bar meni.

Ucitavanje igara sa HDD je sporije nego sa internog SSD ali opet jako brzo u poredjenju sa mojom starom npr One S konzolom.

Takodje jako lepo radi quick resume na eksternom. Pokusao sam sa dve igre.

Generalno jako dobar ulog. Mislim da nema potrebe za SSD pogotovo sa trenutnim cenama.
 
Jel vredi uzimati PDP gamepad? Deluje mi isto kao regularan kontroler ali citam komentare na YT recenzijama kako crkavaju dosta brzo.
Mislio sam da ga uzmem kao drugi dzojstik kad mi neko dodje za Fifu, Mortal Kombat itd.
Ili se isprsiti pa uzeti regularan gamepad za X/S?
 
Jel vredi uzimati PDP gamepad? Deluje mi isto kao regularan kontroler ali citam komentare na YT recenzijama kako crkavaju dosta brzo.
Mislio sam da ga uzmem kao drugi dzojstik kad mi neko dodje za Fifu, Mortal Kombat itd.
Ili se isprsiti pa uzeti regularan gamepad za X/S?
Ne vredi, mi smo uzeli 4 komada sva cetiri su otisla u out. 3 su imala problem sa analogom, 4. je imao problem sa X dugmetom i to je prelilo casu pa je zavrsio o pod.
 
Ne znam za vas ali meni vec otislo 50% storage-a i to samo igre sa game pass-a (i jos dosta njih ubaceno u que).
A tek planiram ove novije tipa village i jos neke da ubacujem.
Morace da se stedi za eksterni neki brze nego sto sam planirao, zao mi da brisem 🙃
 
Teško će ti biti problem 1TB storage-a, to je stvarno više nego dovoljno, bar za ove sadašnje igre, meni staje nekih 25 igrica, mada realno nikad ne igram više od tri istovremeno, tako da većinom kako pređem neku igru, tako je obrišem. Nema preterane poente držati igre na disku, sad kad imamo brz net, pa se svaka igra skine relativno brzo, plus ove sa Game Pass-a nema razloga da držiš, jer kad ih skinu iz kataloga, igru više ne možeš da pokreneš, tako da ti džabe stoji i svakako ćeš je onda obrisati.

Već za Series S je problem, manjak storage-a, i tu je poželjno nabaviti neki eksterni disk.
 
Nazad
Vrh Dno