Šta je novo?

Xbox Series X / S

Meni bi trebalo da stigne do kraja sledece nedelje.
Razmisljao sam se sta cu prvo da igram...i verovatno ce to biti The Darkness i Halo 5.
Nisu bas igre zbog koje se kupuje nova konzola :).

Halo 5 je u poredjenju sa Halo 4 katastrofa, a Halo 4 je srednja zalost. Ostalo je samo jos ime te legendarne pucacine, a cini mi se ni da Halo 6 Infinite nece biti nista bolji. Kada sam gledao trejler i gameplay imao sam osecaj da gledam Doom, a ne Halo. Steta sto su upropastili nekad vrhunski naslov, ali to je MS, sta god pipne pokvari.
 
Sony ne podrzava skladistenje igara na externi, mozda dozvole nekad, a mozda budu furali vita politiku.

Godinama unazad PS4 ima ovu funkciju, plus postoji i dodatna prednost kod PS5. Petica ima USB 3.2 Gen2 portove (1000MB/s u praksi sa prosečnim ext NVME SSD-om) dok Series modeli imaju tek stari USB 3.0 ili po novom USB 3.1 Gen1 koji ugl. koriste obični extHDD-ovi i neke starije 2.5" SSD solucije (Od 80-200MB/s u praksi sa postojećim modelima).

Primer prebaciš PS4 igre na SSD, ja imam Patriot PXD 1TB, i na PS5 ih čita sa tog diska u 1000MB/s umesto 80-100MB/s sa nekada PS4 HDD-a. Interni SSD netaknut, ove stare igre ionako nemaju optimizaciju za njegove brzine ...
 
aa769812df628ef39ba1c64ee929db1e.jpg
 
Godinama unazad PS4 ima ovu funkciju, plus postoji i dodatna prednost kod PS5. Petica ima USB 3.2 Gen2 portove (1000MB/s u praksi sa prosečnim ext NVME SSD-om) dok Series modeli imaju tek stari USB 3.0 ili po novom USB 3.1 Gen1 koji ugl. koriste obični extHDD-ovi i neke starije 2.5" SSD solucije (Od 80-200MB/s u praksi sa postojećim modelima).

Primer prebaciš PS4 igre na SSD, ja imam Patriot PXD 1TB, i na PS5 ih čita sa tog diska u 1000MB/s umesto 80-100MB/s sa nekada PS4 HDD-a. Interni SSD netaknut, ove stare igre ionako nemaju optimizaciju za njegove brzine ...

To ti ja pricam, brzine su dovoljne a externi ssd i nisu toliko skupi.
More bit bidne, al trenutno na Sony ne mozes tu opciju koristiti za next gen igre.
 
Koliko sam razumeo ni na Xbox Series neće next gen igre moći na eksterni hdd... niti ima logike, kako da iskoriste prednosti ultra brzog ssd-a?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
100% potvrdjeno u par reviewa koje sam citao, da moguce je i podrzano je skladistenje next gen igara na externi kod Ms.
Citaj sa razumjevanjem, skladistenje i pokretanje su dvije razlicite stvari.
Stare igre mozes pokretati i sa externog.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, Xbox može da ih "ćušne" sa strane pa kad zatreba samo vratiš na interni za igranje.

Kod PS5 doduše može ali samo kao backup sistema - ne kao kod Xboxa, da čuvaš next gen a igraš last gen sa iste particije. To je dobra stvar, nadam se da će Sony posle doći razumu što se toga tiče.
 
Da li bi danas trebalo očekivati mejlove za preordere, ako sutra kreće prodaja?
 
ComputerLand jos uvek konzole nije dobio , upravo sam ih kontaktirao ,ocekuju ih ali ne znaju kad ce stici niti koja kolicina je u pitanju .
 
Mene upravo zvali iz CL za S... odustao sam al samo da znate da zovu :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Zvali me za dzojped, sutra salju ali bedak mislim da u sredu ni kuriri ne rade pa bice tek u cetvrtak :(
 
Mene još nisu zvali, a bio sam ubeđen da sam poručio među prvima. :D
 
@DusaN

5 oktobra sam preorderovao. :)
 
Ja sam 23 septembra preorderovao X u CL I Niko me jos zvao nije
 
Isto preorderovao 23 septembra u CL. Nema poziv, znaci izgleda nista od konzole.
 
21 septembar i nista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lol, ja sam izgleda trebao da uzmem pa da dam nekom od vas po toj ceni :D Naručio 23. Septembra...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Da je X u pitanju ja bih odmah uzeo od tebe , ovako nista . Sutra ih zovem da ih iz n a pusavam ako ne budu dali neku konkretnu informaciju. I posle kazu kupujmo kod nas , kako , hteo sam nasima da dam pare ali evo ne da mi se.
 
Zvali su me iz gamesa. Kažu da su dobili samo određenu malu količenu xbox series x i da sam upao u taj broj. Šalju sutra a isporuka sreda iii četvrtak jer ne znaju da li isproručuju praznikom.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Lol, ja sam izgleda trebao da uzmem pa da dam nekom od vas po toj ceni :D Naručio 23. Septembra...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Heh, a ja 22. septembra :) Hajd' videćemo, pretpostavljam da će sutra više zvati... Doduše ne znam šta si poručio, S ili X? Ja sam poručio X.
 
Zvali su me iz gamesa. Kažu da su dobili samo određenu malu količenu xbox series x i da sam upao u taj broj. Šalju sutra a isporuka sreda iii četvrtak jer ne znaju da li isproručuju praznikom.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
A kad si odradio preorder , kog datuma ?
 
A kad si odradio preorder , kog datuma ?
02.10. i odmah sam im platio. Valjda i to utiče. A iz CL sam poručio play & charge kit 11.10. I njima sam odmah platio ali me još nisu zvali.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vidim ni dzojpeda ni konzola vise nema..bas sam hteo da narucim play and charge kit ali vidim da ni njega nema
 
Da li je danas neko od benchmarkovaca ko je narucio preorder X verzije u ComputerLand-u vec kontaktiran od strane njih ?
 
Nazad
Vrh Dno