Šta je novo?

Xbox One S - Zamena termalne paste

Pegazbre

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
678
Poena
215
Pozdrav svima.

Juce skontam da sam konzolu (Xbox one S) uzeo krajem 2017 tacnije 27.12.2017 i rekao bi da je vreme da se otvori Xbox, ocisti od prasine i zameni pasta na APU. Znam da pasta koja se koristi u proizvodnji je prilicno nekvalitetna i da se vec nakon 3 godine prilicno skameni, naravno u zavisnosti koliko i kako se koristi xbox.

Moje pitanje je da li je neko od vlasnika ove konzole vec ovo radio, koju je pastu koristio (i koju preporucujete), kakvi su rezultati nakon zamene, koju tehniku stavljanja paste ste koristili...U principu zanimaju me vasa iskustva, zasto ste to radili (pregrejavanje, pojacana buka) kako ste uradili (koja pasta, tehnika nanosenja) i na kraju rezultati.
 
YT i how to iako znam da nisi to pitao. :)

A za pastu kao i za komp, nešto kvalitetnije Arctic MX4 i bolje, NT-H1 i bolje i nemaš frke.

A za tehniku ako nisi siguran, samo uradi X sa pastom i dobar si. Najbolja metoda kada je čip iole poveći.
 
U kom si gradu? Mozda bi bilo pametnije da unajmis nekog servisera ako nisi siguran u svoje sposobnosti? Mada tehnicki ne bi trebalo nista da je tesko. Ako imas mogucnosti postavi telefon da snima iznad tebe kako bi se odprilike setio kako da vratis i obavezno obelezavaj brojevima sve srafove. Mozes da koristis one kutijice za uzimanje tableta tokom nedelje(imaju 3 pregrade, ujutru, u toku dana i uvece, za svaki dan u nedelji).
 
Jel moguce da niko nije otvarao i menjao pastu?
Nije isključeno ni to. Napravili su fenomenalno hlađenje, tako da malo ko je otvarao konzolu, jer se jednostavno ne pregrevaju.
Znam ljude sa OG One konzolom iz 2013/14, koji je nikad nisu ni čistili, rade i dan danas.
 
Ni ja trenutno nemam problema sa pregrevanjem niti se ventilator jace cuje ili da primecijem prasinu na otvorima za usis, ali sam slucajno naisao na video gde kazu da je fabricka pasta losa i da posle par godina skroz zacementira i da bi je trebalo zameniti.

Ja sam na mom starom laptopu menjao pastu i to nije bio neki veliki problem jer je pristup bio lak (lepo sam razmazao pastu preko celog CPU-u) tako da imam nekog iskustva.

Vise me je zanimalo da li je neko otvarao, sta je stavljao i iskustva generalno.

Cudi me da ne postoji neki softver za kontrolu temperature.

Edit: sta mislite o Cooler Master MasterGel Maker pasti. Vidim da ima aplikator koji u tankom sloju razmazuje pastu.

 

Evo ti ovde, za One All Digital konzolu, u osnovi to je One S, bez Bluray čitača.
 
Eto gore mozete videti kakva je pasta...Nije meni bitan tutorial, ima toga na YT vise su me zanimala vasa iskistva ko je radio.
 
Edit: sta mislite o Cooler Master MasterGel Maker pasti. Vidim da ima aplikator koji u tankom sloju razmazuje pastu.
Što si zapeo da razmazuješ pastu, kao da se sama neće lepo raspodeliti. Mali milion puta sam direktno na čip nanosio paste i uvek se lepo raznese, pa makar i sa viljuškom da stavljaš pastu. :)

Dovoljno je da prćneš jednom po sred čipa i kraj, razliće se sama gde treba. To mazanje je new age stvar gde ima smisla samo na velikim (baš velikim) ihs-ovima gde je to rešenje. Ili tačkiranje (stavljanje mnogo malih tačkica paste).

A odgovor na tvoje pitanje je, dobra je MasterGel, u rangu sa ostalim high end pastama, mada je debelo precenjena i ako bi te "fensi" paste , onda ideš na Thermal Grizzly stvari (Kryonaut konkretno). A ako bi nešto za smrtnike možeš duplo više MX4/MX5 da uzmeš za iste novce, koja u teoriji jeste lošija, ali tipa u vrh glave 1-2C lošija u load-u (što nećeš ni primetiti tek tako).
 
Mislim da kod razmazivanja se pasta najbolje rasiri.

Eto recimo kad sam menjao na laptopu, stavio sam na sredinu zrno graska i stavio hladnjak a onda skinuo i proverio kako se rasirila i nije se rasirila preko celog CPU-a fakticki sam dobio placinku. Onda sam stavio vise paste ali se onda prelika preko CPU-u (kao sto se vidi na slikama gore kako izgleda stara pasta koje je bilo vise nego sto treba). Tek kad sam razmazao i stavio hladnjak, sve se lepo rasirilo od ivice do ivice, bez curenja sa strane.

U svakom slucaju, hvala na sugestijama za proizvodjaca paste. Cuo sam se i sa kolegama koji isto imaju isti Xbox i odlucili smo da svi zajedno zamenimo paste. Da li ce jedna pasta od 1.5-2ml biti dovoljna za tri procesora (xbox-a) jer koliko vidim nisu veliki povrsinski.
 
Ja sam menjao prijatelju na one X , nije tesko samo pazi kad budes skidao x-clamp koji drzi hladnjak, zeznuto je jer je nategnut nema srafove, pa ako ti se omakne srafciger mozes plocu da zeznes. Generalno rasturanje i sastavljanje je prosto. Ja sam njemu razmazao pastu i ok je . Nije se vise zagrevao niti je vent bio bucan.
Da dodam mi smo koristili neku Thermal Grizzly nisu lose .
 
Nazad
Vrh Dno