Šta je novo?

Xbox Game Pass PC

Pozdrav ljudi! Imam jedan problem, a mislim i da i znam o cemu se radi, ali sam hteo da se konsultujem sa vama jer nisam Bog zna kako iskusan. Naime, koristio sam uslugu Gamepass ultimate za US nalog. Uslugu sam aktivirao kodovima koje sam kupovao preko G2A. Jako su bili povoljni, samo je bila varijanta da moras da ih aktiviras po jedan kod svaki mesec. E sad, tri meseca je to prolazilo kao od sale do juce. Unesem ja kod (na isti nacin kako sam to do sada radio - redimovanje preko VPN-a), pratim kako ide price. Prepoznaje se kod (lepo ispise da je to gift card jedan mesec za us account), odlazi na odeljak ukljucenja mesecne periodicne pretplate (tamo gde su ispisani ime i rezime korisika i kartica), pocne da vrti i odustane u jednom moentu i ispise sledece "Try a different way to pay. This one isn-t working. Contact your bank for more info." Gledam vremensku zonu, UTC je, sve je odradio VPN kako treba. Prvo sam nasumicno probao vise kodova, ali svugde je odgovor bio isti (mada mi je odmah bilo jasno da nije to problem do kodova). Video sam odmah da je problem "kao" do kartice. Tripovao sam da je opet problem sa Visa Electron karticom, posto je neko pisao da je to bio problem na ARG store-u, a taj tip kartice koristim. Logujem sa na account, iskljucim karticu. Ponovo pokusam da redimujem kod i sve prolazi glatko. Dodjem do momenta gde treba da unesem metod placanja i adresu i, naravno, unosim sve regularno i cvrc, dodje do problema da kartica vise nije u redu kao (stalno mi zapinje kod broja kartice). Znaci, konacno imam jasan zakljucak da sada zapinje oko metoda placanja, tj. platne kartice. I sada mi pada na pamet da je problem u tome sto sistem, mozda, prepoznaje da je kartica srpska, otvorili su Gamepass za PC za nase podrucje i mozda dolazi do toga da ne mogu vise kao metod placanja da drzim srpsku karticu na US nalogu. Napominjem, da pretplatu koristim kao PC player, nemam xbox konzolu, te mi metodi rada sa gamepass ultimate pretplatom preko konzola uopste nije poznata. Ovako sam radio mesecima i sve je prolazilo okay. Izvinjavam sa na iscrpljivanju i ovako obimnom tekstu, ali mislim a se mora detaljno obrazloziti. Ako neko ima resenje ili predlog, ja sam zainteresovan da to cujem. Puno pozdrava!
 
Poslednja izmena:
Uzev u obzir da su metodu za turski Game pass koristili i ljudi iz drugih zemalja gde je već bio prisutan GP, ne verujem da je to problem. Dal si probao možda da ubaciš nečiju drugu karticu, od nekog iz porodice, prijatelja?
 
Uzev u obzir da su metodu za turski Game pass koristili i ljudi iz drugih zemalja gde je već bio prisutan GP, ne verujem da je to problem. Dal si probao možda da ubaciš nečiju drugu karticu, od nekog iz porodice, prijatelja?
Nisam, niko osim mene nema internet karticu. No, cuo sam se sa jednim clanom koji je od istog prodavca uzeo kodove i koji je taj isti dan aktivirao kod bez problema. Jedina je razlika sto je on koristi Visa Electron od druge banke u odnosu na mene (obe kartice su za podrucje Srbije, naravno). Meni je neverovatno da je u jednom momentu moja kartica prestala da bude ok za njih. Ne znam kako je to moguce? U svakom slucaju, ja sam trazio povrat sredstava, jer sam kupio 10-ak kljuceva, od prodavca sa G2A-a na sta je prodavac pristao. Ako budem kupovao konzolu, posto sam trenutno PC player, to ce verovatno biti Playstation. Sa PS Plus EXTRA je sasvim dobar oponent gamepass-u, sto se mene tice. Pogotovo sto sam preskocio PS4 (malo sam igara odigrao). Napunis wallet i kupis sta ti treba. Ostatak igara lagano mogu preko PC-a preci (pirati). :)
 
Jeste, juče sam i ja vodeo da je sad 800din, super :)
Nego , da li se ja tripujem ili neke igre nedostaju u ponudi za razliku od GBR profila kojeg sam koristio prosli mesec. Recimo Fallout 76 ga nema?
 
Nemam pojma, meni je ovo prvi put da koristim bilo koji GP.
Ni meni ne pokazuje F76. Ima samo 1, 2, Tactics i 4-ka.
 
Definitivno su neke igre region locked ili sta vec... Nema ga Fallout76 .
Pitam se sta li jos nedostaje :unsure:

Totalno mi glupo da ga nema ni u ponudi da se kupi ako ga vec nema na Game Pass.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-03-12 234747.jpg
    Screenshot 2023-03-12 234747.jpg
    200.2 KB · Pregleda: 53
Kako dodjete do srpskog gamepass-a? Postavio sam region na Srbiju i sto se naloga tiče i što se windows-a tiče i, opet nw dobijam opciju da ga uzmem/pretplatim se? Da li imate informaciju da li cemo moci ocekivati gamepass i za konzole?
 
Ja sam pratio ovaj video



S tim što na 0:44 u videu ispod PC Game Pass meni nije bilo dugme "Join now". Ali kada sam pokrenuo Xbox aplikaciju, izbacio mi je opciju da se pretplatim na Game Pass. Region mi je već unapred bio selektovan na Serbia (jer je u Windowsu tako već i bilo).
 
Kako dodjete do srpskog gamepass-a? Postavio sam region na Srbiju i sto se naloga tiče i što se windows-a tiče i, opet nw dobijam opciju da ga uzmem/pretplatim se? Da li imate informaciju da li cemo moci ocekivati gamepass i za konzole?
Ja ne znam kako sam došao... 2 sata sam se drndao danas i pogledao ovaj video, sve prebacio na srpski i nista. Kad sam išao na insider nije htelo da instalira game pass for pc.

Na kraju resetovao sve app, instalirao one njihove što je tražio game pass da spijuniraju poboljšanje feedback, proverio još jednom srpski svuda, probao p o novo insider preview i proradilo. Uzeli 11 dinara, pa ćemo videti.
 
Ja sam pratio ovaj video



S tim što na 0:44 u videu ispod PC Game Pass meni nije bilo dugme "Join now". Ali kada sam pokrenuo Xbox aplikaciju, izbacio mi je opciju da se pretplatim na Game Pass. Region mi je već unapred bio selektovan na Serbia (jer je u Windowsu tako već i bilo).

Uspeo sam, samo ne znam u kom delu. Prepun sam obaveza pa cu pogledati kada stignm. U glavnom, prikazuje mi cene u dinarima.
 
Definitivno su neke igre region locked ili sta vec... Nema ga Fallout76 .
Pitam se sta li jos nedostaje :unsure:

Totalno mi glupo da ga nema ni u ponudi da se kupi ako ga vec nema na Game Pass.

Sad se pojavio Fallout 76 a nije ga bilo uopste od kako su ubacili nas region. Izgleda da jos uvek ubacuju, 437 igara za sada. Bilo bi zanimljivo uporediti koliko ostali regioni imaju igara u ponudi?
 
KOJIM karticama placate, prolazi DINA mozda?
 
Ok, spremna mi Raiffeisen VISA debit... No ako se placa u dinarima, pomislih mocice i DINA...Jednom... :)

I cekaj, jel to PREMIUM...Imace kompletna ponuda?
 
Poslednja izmena:
Ok, spremna mi Raiffeisen VISA debit... No ako se placa u dinarima, pomislih mocice i DINA...Jednom... :)

I cekaj, jel to PREMIUM...Imace kompletna ponuda?
Visa virtual internet kartica (Raiffeisen) kod mene za sva placanja online savrseno funkcionise vec vise godina.
Sto se tice pitanja, ako mislite na ULTIMATE game pass, nije, obican je za sad jedino dostupan za PC, mada ima preko 400 igrica i sasvim je ok.
 
Znaci nema novi NFS....mislim EA i slicno?
 
Moja greska, izgleda da sam merkao EA pretplatu... A u glavi mi gamepass...A nikako da prelomim sta hocu
 
Odradio ja jedan mesec ovog probnog GP.
Utisci su mi manje - više pozitivni. Meni je OK jer nisam igrao skoro sve igre koje imaju na spisku, pa sam nekoliko isprobao.
Ali neću produžiti GP.
 
A što?

240 din košta preko Turaka...

Taman da ne dodaju ništa od igara isplati se, a malo-malo nešto dodaju...

Ja merkam da sledeće probam Gears of War: Ultimate edition kampanju...
 
@Čika_Kure

Znam da je laganica da se podesi preko konzole ali nikako nisam uspeo preko kompa tako da plaćam 800 din preko našeg regiona.

Da li si Turski GP podesio preko konzole ili direktno preko kompa?
 
Nazad
Vrh Dno