Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Ovo nije podforum "Šta da kupim", a procene su zabranjene na forumu, tako da ću ići minimalno u tom smeru.

Ako je budžet ograničen i ne planirate da kupujete igre, Xbox 360 je fina mašina, ako se uzme neka novija revizija.

Xbox One je odličan izbor, ako se planira kupovina Game Pass pretplate. Mada... novije revizije PS4 je sada moguće hakovati, pa vredi istražiti i tu opciju. Neću dalje ići u offtopic, ali ako otvoriš temu u "Šta da kupim", možemo da proširimo diskusiju.


Gde ima Series S za tu cenu?
Slazem se, Xbox 360/PS3 su fiine masine, ali ako su po normalnoj ceni. Ali cena po kojoj je kolege napisao da je nasao je sve samo ne normalna.

PS4 Jailbreak je daleko od savrsenog, tek su sa 9.0 JB-om doveli stvari na neki normalan nivo. Ali tu ostaje i dalje onaj stari problem. Ne zna svako da odradi Jailbreak (koliko god bio prost nama sa foruma), ne zna svako da skine igricu sa neta i da je instalira na konzolu i ono trece i najbitnije neko hoce samo da upali konzolu stisne Play i uziva. Game Pass je tu u ogromnoj prednosti.

PS4 bih uzeo u obzir samo u slucaju da vas zanimaju sony ekskluzive (glavni razlog zbog kog ja imam PS4), u svim drugim slucajevima, dakle multiplatform igre i ms ekskluzive (kojih trenutno nema), Xbox One je mnogo bolja opcija, pogotovo ako imate decu kojoj jedna igra dosadi posle 2 dana igranja. Tu je jos i EA Play i imate pristup najnovijoj Fifi pole godine nakon njenog pojavljivanja, a Fifa je nesto sto deca najvise traze. (govorim iz svog iskustva).

Komsija je uzeo za 320e na KP sa garancijom. Ali to je bilo pre 2 meseca, sada ide Nova Godina, cene skacu, a kod ovih kod kojih pise da je 300-340e verovatno nemaju na stanju.
Ukoliko planirate kupovinu bilo koje konzole ne cekajte NG, tada cene skacu za nekih 20-30%. Prosle godine PS4 Pro nije mogao da se nadje ispod 280e, a verujem da ce tako biti i ove.
 
Hvala svima na realnim i valjanim predlozima! Meni je takođe to zvučalo preskupo, ali nisam nikad bio u kontaktu s XBox-om ... stanovnik sam onog drugog konkurentskog univerzuma, pa reko' da se posavetujem s pravim ljudima na pravom mestu.
Klinac po ugledu na svoje drugare se zakačio za MS ...
Živi bili.
 
Zanimao sam se svojim Xbox 360 Slim, pa sam iskoristio priliku da uradim RGH3 sa Postfix adapterom. Malo kasnim sa ovim stvarima, ali mi je zanimljivo i fino je iskustvo proći kroz ovo.

IMG_7794.jpeg
IMG_7799.jpeg
IMG_7779.jpeg
IMG_7781.jpeg
IMG_7789.jpeg
IMG_7801.jpeg
 
Nedavno kupih lep plavi Xbox 360 E, koji je već bio čipovan (RGH2). Corona v6 revizija, poslednja koja može da se čipuje.

Otvorio sam ga radi čišćenja i zamene termalne paste, a onda mi se nisu dopali lemovi, sve je bilo umazano fluksom, čip je bio bezveze pozicioniran, neki kontakti su bili spojeni bez potrebe,... pa sam odlučio da iskoristim priliku, skinem glitch čip i prebacim konzolu na RGH3.


IMG_8427.jpeg

NAND backup, modifikacija exploita na RGH3 + Winbond 2K RAM, fleš modifikovanog fajla, skidanje RGH2 instalacije, lemljenje RGH3 instalacije,... sve je proteklo glatko. Sada konzola izgleda lepo i od spolja i iznutra. A i momentalno gličuje. 😁

Stanje pre:
IMG_8810.jpeg
1701464584958.jpeg
1701464611590.jpeg
IMG_8836.jpeg


Stanje nakon čišćenja i sređivanja:
IMG_8846.jpeg
1701464819604.jpeg
IMG_8848.jpeg
1701467376804.jpeg
 
Pozdrav. Sin ima Xbox360e onaj što ne može da se čipuje. Da li neko zna nože li se na tu konzolu povezati bežična tastatura i miš?
 
Nazad
Vrh Dno