Šta je novo?

x8 pci express

stefan123321

Zapažen
Učlanjen(a)
19.12.2025
Poruke
4
Poena
1
Pozdrav svima.
Da li neko zna koja maticna ploca moze da se upari da se tako izrazim sa rtx 5060ti x8(8 pinova je )?

Trenutno imam Z77 Pro 3 i kazu da ona moze da podrzi ovu grafu ali kako kad nema 8 pinova pci epxress?
 
X8 može i bilo koji PCIe x16 ili X8.
 
Ja je ubacim u x16 slot ali nece da je pokrene.
Da vidim da probam zamenu za x16 od 16gb uz doplatu jer mi ova od 8gb

Fakticki ostaje pola slota prazno ubacujuci tako grafu u taj slot od x16 a on je x8 duplo kraci

I hvala na odgovorima
 
To nije do slota, tj broja pinova. Svaki x16 slot od kraja sa strane gde je na kućištu počinje sa x1, pa x4. pa x8 pa x16. x4 i x8 idu istim redom. Verovatno je do nameštanja u BIOSu. PCIe verzija i/ili default slot za grafičku. Vidi i verziju BIOSa. Koju imaš ploču? Negde je važan mode BIOSa. Većina novih kartica traži UEFI umesto CSM/legacy. Još jedan problem može da bude do tipa izlaza na grafičkoj. jedan je obično default.
 
Poslednja izmena:
Radi sve lepo i na ovoj 3.0.
Ali moram upgrade na 5.0 i jaci processor sa ovim ima 50% bottleneck-a
Hvala svima
 
Nije se okretao ni kuler niti je svetleo natpis tako da sam pomislio da ne radi i nisam kacio monitor kad ono ipak radi

Da da 16 gb ali i5 3570k sa OC na 4.2

U stvari 12 gb rama imam na kompu a GPU 8gb
 
Nazad
Vrh Dno