Šta je novo?

X-fi extreme gamer podesavanje

zmija

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2004
Poruke
187
Poena
619
Uzeo sam ovu karticu i stvarno je impresivna, ali ima jedna iritantna stvar koju ne mogu da namestim. Naime THX setup consola mi ne da da rucno biram Speaker Configuration, vec on to radi samo na aito detect. Problem je u tome sto hocu da koristim 2 x 2.1 zvucnike (al 621 i al fx6021) i hocu da mi ih prepoznaje kao FRONT na oba izlaza. Vide sam na forumu da to radi u varijanti 4/4.1, ali ja ne mogu da je izaberem. da li neko ima neku ideju oko ovoga...
 
Nemoj u THX setup consolu vec otidi prvo u Control panel pa Sound pa uzmi playback devices Speakers od Xfi i dole lijevo Configure pa odaberi sistem koji hoces, stereo, quadro 5.1 ili dalje!
Tako ce ti i tamo prepoznati u THX konzoli isto, bar je kod mene tako u ovoj Xtreme gamer fatality pro.
 
A jel mu quadro dodje 2x2.1 koji rade kao pojedincni sistemi bez surround-a?
 
Uspeo sam ovako, ali imam utisak da mi al 621 radi slabije nego ranije, cini mi se da je slabije jacine od fx6021, a koliko se secam nije bio, jel ima neko savet?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    109.3 KB · Pregleda: 66
Izadji iz audio creation moda i stavi u entartainment.
Mada cini mi se da bi trebalo i u audio creatuion da radi.
Ukljuci playback asio support ima tu negdje, dobices poluprof. studijski filtar i zvucace ti muzika jos bolje.
Inace nisam siguran ali mislim da quadro znaci to sto si rekao, double stereo.
Nema opcje za 2.1 ali ima za stereo samo!
bar kod mene ne, mislim da ima u THX konzoli ali u entartainment modu.
 
ja se izvinjavam sto dizem temu, imam xtrememusic i uopste nemam ovakve konzole vec neku najrudimentarniju mogucu u nekom defautl prozoru.
Vista x64.
THX cak nigde nisam ni video?! Takodje, i ja imam slican problem, ocu dva ista signala za dva izlaza posto na jedan zelim da ukljucim sluske, a na drugi zvucnike, pa da mutiram po potrebi (dan/noc).

Dakle, da li za xtreme music uopste ima ova konzola ili treba da je skinem ili nesto trece?

hvala unapred. (nisam hteo da otvaram novu temu)
 
e hvala puno! Skino sam dve neke stvari obe od 60 i kusur mega (drajver i neki centar, sta li) ali ne dobih to!.

Sluske sam nekako naterao da rade preko onog x-fi cmss3d-a na surround pa onda prebacim sa front na rear i imam zvuk na njima, zvucnike rucno iskljucim fizicki :S: Al ok, prezivecu. Prosto ne mogu da verujem da im je tolki problem ubaciti kao ono iz KX-a "swap rear/front speakers"
 
ne ne, nisam to imao, nisam imao nikakvu opciju za prebacivanje. Nije sporan audio creation mode, vec ceo taj prozor sa skinom i to, ja imam ono basic vista prozor sa tabicima.
Sad sam skino taj console launcher pa cu da probam (i iscitacu taj post sad).

Hvala puno!

edit:

procitao sam. DTS/dolby sad postoji sa drajverima iz decembra 2008, ima podesavanja i sve to, takodje i za spdif. do duse ja nista od toga ne koristim, imam risiver za te stvari, a ni njega ne koristim do duse.
Takodje, ima i beta drajver iz januara 2009.

sad sam instalirao ovaj console launcher pa cu da vidim kako radi :)

jos jednom - hvala!
 
Poslednja izmena:
ne mogu editovati opet prethodni post pa pisem novi.

elem, stavio sam ovu konzolu i to je to :) Sve ima.
Posle stavljanja konzole nije vista htela da se ucita, pa sam resetovo komp, a posle toga su nestali drajveri za kartu (koje sam se inace debelo napatio da instaliram :S:), onda jos jedan restart i sve radi.
U audio creation modu mogu da pustim zvuk na sluske preko onog miksera, a da iskljucim u isto vreme alteke bez da ih gasim! :banana: Extra.
E sad, ne znam samo da li nesto gubim time sto sam u ovom modu?! :trust:
 
to nemam, ali ne znam ni da li mi to treba? Mislim, to sam bio stavio na surround kako bih prebacio zvuk na slusalice, sad mi to ne treba - valjda :p

a i mislim, stvarno, trebali su sve omoguciti pod svakim modom, samo u prvi plan staviti druge opcije za "quick set" i kraj. Sta im je ovo trebalo. Bzvz.
 
Nazad
Vrh Dno