Šta je novo?

WoW vs Lord of the Rings Online

Nuclear

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2006
Poruke
949
Poena
320
Тема која је отворена за ЛОТРО није ми баш пуно помогла... Планирам да купим једну од ове две игра, за сада ми је у благој предности толкинов свет, чији сам фан (не задрти, али ипак га више волим од wowа), па хтео бих још да чујем неке ваше утиске. За, против...? Колика је цена ЛОТРО-а, и где може да се купи?
 
LOTRO imaš u slovenačkom megamarketu na Novom Beogradu po ceni od 48X0 dinara.
 
Ja video u rodicu u ns za 4600 pre par dana. Inace kada bih birao uzeo bih bas lotr zato sto je nova igra (wow vec svi igraju i smorili se neki) iako je grafika ocaj koliko sam video po screenshotovima.
 
WoW se dosta razvio u poslednje vreme...bas zato sto se igra toliko dugo...a i prilicno je flexibilan(abog raznih dozvoljenih addon-ova). A LotR je ... ne znam. Ne svidja mi se kako izgleda...a i prilicno je zatvorena igra. Razlika je u tome sto je WoW kompletni svet,a LotR je ipak samo igra. Doduse,ne znam...meni licno WoW vise odgovara...ti kako hoces ;)
 
Nego ljudi batalite vi to sve i levelujte u pravom životu. Nikad necu zaboraviti onaj (baš felepenkov ako se nevaram) opis kad je odlučio da proda wow :D
 
WOW. Morash da probash. Evo ja sam se skinuo pre vise od 7 meseci. To govori koliko je WOW bila dobra igra. Zna se sta je bio najveci hard core i za sta su se grickali nokti: Ragnaros, Ony, BWL, prvi ulazak u Start i Sholo. Eeeee.. to su bili dani!!!!,)
 
@Razhiel
Када кажеш да је лотр само игра, а вов цео свет, шта мислиш под тиме? да ли у лотру постоје нека ограничења што се тиче слободе кретања? да ли постоје велики број професија или је чисто левеловање у питању?
 
Тема која је отворена за ЛОТРО није ми баш пуно помогла... Планирам да купим једну од ове две игра, за сада ми је у благој предности толкинов свет, чији сам фан (не задрти, али ипак га више волим од wowа), па хтео бих још да чујем неке ваше утиске. За, против...? Колика је цена ЛОТРО-а, и где може да се купи?

Pre kupovine imaj na umu vreme koje ti je potrebno za bilo koju od ovih igara. Ja sam odustao od WoW-a kada sam bukvalno 'morao' svaki dan posle posla da igram po 3-4 sata i to neprekidno. Moji ortaci su nastavili da igraju do pre mesec dana, godinu vise od mene i zaista su poceli da lice na likove iz epizode south park-a o WoW-u (mislim da se zove 'south park saves the world of warcraft'). Kakva devojka zena ucenje obaveze samo wow. To verovatno vazi i za ostale mmorpg-ove.
Ako definitivno hoces da udjes u taj svet, imaj na umu da wow ima preko 8 miliona prodatih primeraka i da blizzard zeli da sacuva svakog korisnika (mozda i po svaku cenu) tako da u kreiranju igre (igra nonstop raste patchevima) najvise imaju na umu prosecnog igraca prosecne inteligencije (sto je i logicno). Dok nove igre (bi trebalo) da bas zbog toga budu zanimljivije kako bi otele deo kolaca od wow-a.
 
Svako ko je makar igrao warcraft 2 i 3 shvatiće da je priča sama po sebi ekstra.Wow je nastavak te priče i zanimljivo je pratiti je do kraja
 
hm i ja gotivim tolkinov svet i sve to, ali sam takodje ogroman blizzardov fan, tacnije njihovih igara, extra iz serije warcraft. lepo je kada svet iz warcraft3 igre vidis iz WoW perspektive, nekako je profy osecaj, ali o5 to sto se placa predstavlja veliku prepreku koja sama po sebi namece prosecnog gamera sa ovih prostora da manje vise svaki dan igra igru po par sati. ako si spreman za takvu zrtvu onda pazari WoW, a ako ne onda neku koja je vise tipa Guild Wars ili slicno. sve u svemu vidi sta ti najvise odgovara pa presudi ;)
pozdrav
 
Pozdrav,

da bi mogli da nesto pricate o WoWu i LOTRO-u morate ih prvo odigrati ili mozda bolje receno igrati. Ja koliko vidim ovde je mali broj ljudi zaista igrao LOTRO, a prica o tome.
Prvo da kazem ja sam WoW igrao 2 godine i bio sam class leader u guildu od 300 ljudi tako da mislim da mogu da ocenim kakav je.
Glavna prednost WoW-a je upravo to sto postoji vec dugo na trzistu i dosta je zaokruzena i razvijena igra sa mnogo igraca. Grafika je ok a njen stil je kao u crtacu.
Mana WoW-a je to sto zahteva bar 4-5 sati igranja na dan da bi nesto mogli da postignete. Zbog toga sam i napustion WoW doduse trebalo mi je dve godine da to shvatim. Jednostavno poceo sam da se osecam kao da idem na posao.

LOTRO igram oko 2 meseca. Grafika u LOTRO je drugacija od WoW-ove jer ovde se tezi realistcnosti za razliku od stripske grafike WoW-a. Grafika je daleko bolja od WoW-a a mana joj je sto je nekako bledunjava. Hardverska zahtevnost je veca od WoW-a ali to je i logicno posto je igra mnogo novija. Ja imam 6600gt i igra radi ok na medium detaljima na 1024x768 u WoW-u mi je sve bilo na max u vecoj rezuluciji od 1024x768.
Sam koncept LOTRO-a je malo drugaciji od WoW-a u LOTRO-u morate raditi kvestove koje cesto ne mozete sami da odradite ali za sada ima mnogo ljudi koji ce vam pomoci. Kvestovi su uglavnom tako koncipirani da imaju neku pricu. U WoW-u sve je manje vise grind grind i jos grinda cak i Kvestovi. Takodje LOTRO je manje zahtevan po pitanju vremena.

Iz ove perspektive smatram da je LOTRO bolja igra (mada za sada ima manje sadrzaja iz prostog razloga sto je mnogo novija, ovo ce se vremenom smanjivati) ali u svakom slucaju neces pogresiti ni ako uzmes WoW.

Moj predlog ti je da uzems buddy key za obe igre i da ih probas.

Takodje WoW obuzima odmah ali postaje sve "smorniji" kako napredujes. U LOTRU za sada je obrnuta situacije. I da u LOTRO-u se sporije napreduje u smislu levelovanja.
Ako neko ima neko pitanje slobodno pitajte :)..
Niki
 
Poslednja izmena:
хвала пуно на одличним саветима! задњи пост ми је и дефинитивно одлучио, узећу ЛОТР, па шта буде.
 
Vrh Dno