Šta je novo?

Wolfenstein

kuzma_x

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2007
Poruke
2,155
Poena
380
Prepostavljam da znate da igra ima da se nadje. Ako neko vec igra, moze da podeli utiske sa nama. Mada je i ja nabavljam ,pa cu vec sutra da je igram.

Naravno, ja jedva cekam PC verziju, ali cu da odigram prvo konzolnu. Ne mogu da cekam. :)
 
Vidim da za preorder za PS3 stavljaju 19/08 kao datum...
 
Igram igru oko dva sata vec, i utisci su sledeci:

-Grafika je dobra. Zadovoljan sam sa grafikom generalno, mozda moze i bolje ali u 720p rezoluciji ovo deluje fino. Tako nesto... :)

-Akcija je dobra ,slicna kao novije igre iz COD serijala. Kada vas neprijatelji iznapucavaju, dovoljno je nekoliko sekundi u zaklonu pa da se povrati energija. Puske su malo preciznije nego u COD-u, ali nista drasticno.

-Kontrole. Odlicne! Nikad nisam igrao ni jednu pucaljku na xbox-u, pa sam ocekivao uzas od kontrola na dzojstiku. Medjutim, sasvim je igrivo, i nimalo se ne oseca sputanost zbog koriscenja palica. Ja igram brzo i efikasno, skoro kao na PC-u.

Enivej, zadovoljan sam igrom, i jedva je cekam za PC. Do tad...... :)
 
evo posle nekoliko predjenih misija i komentar od mene: :(

elem, igra je teeeeeski prosek, pa i ispod, a posto sam obozavao prethodni deo ovaj sam bas bas iscekivao. sta vise, igra izgleda kao da je izasla pre 5 godina. da nema onog veil-a, koji daje neku dodatnu dimenziju u igranju, mislim da ovo ne bi vredelo vise od probati.
 
evo posle nekoliko predjenih misija i komentar od mene: :(

elem, igra je teeeeeski prosek, pa i ispod, a posto sam obozavao prethodni deo ovaj sam bas bas iscekivao. sta vise, igra izgleda kao da je izasla pre 5 godina. da nema onog veil-a, koji daje neku dodatnu dimenziju u igranju, mislim da ovo ne bi vredelo vise od probati.

+1 Potpuno se slazem, bas sam razocaran, ocekivao sam pravi nex gen naslov, a dobio nesto sasvim drugo :( HL2 kad je izasao izgledao je bolje od ovoga. Lame ...
 
Vi ste mnogo ocekivali. Ja sam ekstra zadovoljan igrom.
 
+1 Potpuno se slazem, bas sam razocaran, ocekivao sam pravi nex gen naslov, a dobio nesto sasvim drugo :( HL2 kad je izasao izgledao je bolje od ovoga. Lame ...
+2... teski prosek! Nije neigrivo, ali mnogo vise sam ocekivao. Mene nisu odusevili RPG/sandbox dodaci u ovom fps-u. Kao slobodan si da ides gde hoces unutar nivoa, imas da nadogradjujes oruzja, nalazis razne frakcije unutar grada, izvrsavas sporedne misije i tako... mada generalno sve je to tanko i ne vidim cemu.
 
Ni meni se ne svidja sanbox, a RPG elementi nisu bas neki. Na default nivou tezine, nisu ni potrebni.
 
Evo ovo sam napisao za Betmena ali komotno moze da se napise i ovde!!!

Nerazume ljude uopste! Pa jel vi hocete igru da se igrate ili da joj trazite mane? Pa ako mislite da umete bolje napravite vi vas scenario za neku igru platite da vam naprave pa se onda uzivajte u istoj do savrsenstva a ne ovde trazite dlaku u jajetu!

Igra je sasvim ok, znaci jednom preci i ok a ne sada e nije ovo dobro ili ono, mante me tih gluposti! Neke igre koje su obelezile neku godinu ili perid nemozete da se poredite po njoj! Sada kada bi programeri pravili po svakom korisniku igru zasebno verujem da ta igra nikada nebi ni izasla ovako cutite i igrajte ako mozete ako nemozete ostavite se gluposti, zato vam sluzi demo probate vidite dali vam odgovara.

Mozda vam neodgovara singl igra mozda ce multyplayer biti mnogo bolji! I znaci nemoze da izadje neka igra a da nepocne odmah da se poredi, COD je jedno a ovo je drugo nemojte da mesate babe i zabe!
 
Poslednja izmena od urednika:
Easy, easy.... ja sam i rekao da je igra dobra. :) I pored svih mana ( mada koja igra nema mane), meni je vrh. Ja se bas lepo igram sa Wolfensteinom.
 
Meni je ovo leglo ko kec na deset.Napucavanje je mlako samo u pocetku kad malo odmkne igra sve postaje bolje.Dizajn je slican bioshockovom ima dosta zanimljivih forica ma obavezno probajte.Odlicno je.

Ps. Lepo je videti da i na multiplatform igrama napucavanje na konzolama predstavlja cisto zadovoljstvo.:)
 
Poslednja izmena:
Evo ovo sam napisao za Betmena ali komotno moze da se napise i ovde!!!

Nerazume ljude uopste! Pa jel vi hocete igru da se igrate ili da joj trazite mane? Pa ako mislite da umete bolje napravite vi vas scenario za neku igru platite da vam naprave pa se onda uzivajte u istoj do savrsenstva a ne ovde trazite dlaku u jajetu!

Igra je sasvim ok, znaci jednom preci i ok a ne sada e nije ovo dobro ili ono, mante me tih gluposti! Neke igre koje su obelezile neku godinu ili perid nemozete da se poredite po njoj! Sada kada bi programeri pravili po svakom korisniku igru zasebno verujem da ta igra nikada nebi ni izasla ovako cutite i igrajte ako mozete ako nemozete ostavite se gluposti, zato vam sluzi demo probate vidite dali vam odgovara.

Mozda vam neodgovara singl igra mozda ce multyplayer biti mnogo bolji! I znaci nemoze da izadje neka igra a da nepocne odmah da se poredi, COD je jedno a ovo je drugo nemojte da mesate babe i zabe!

Poenta svega u zivotu bi trebala da bude napredak u odnosu na proslost. Znaci uradis nesto, dovedes do kraja (vrlo bitno) i povuces crtu. Omdah nakon toga postavljas nove standarde.

Tako i sa igrama i zabavnim softwerom. Konkrento ova igra nije mnogo uznapredovala u odnosu na predhodni deo osim u vizuelnom delu i malo u gameplayu sto su svi sa pravom uzeli zdravo za gotovo s'obzirom kad je prehodni deo izasao.
Problem je u tome sto je predhodnih par god bilo jako puno dobrih FPSeva na svim platformama i po mom misljenju(a i mnogi se slazu) ova igra je cak korak unazad u odnosu na neke od njih.

Ne znam zasto se brecas na nekoga ko iznosi svoje misljenje? Ne teram nikoga da se slozi samnom...
 
Meni je igra predobra. Ne znam sta ste vi ocekivali, mozda mi neko pojasni next gen, posto izgleda da ja ne znam sta je, posto ako ovo nije next gen...Ili mi ne komentarisemo istu igru, mozda vi cekate Wolfy za X720? ajd bar mi objasnite sta ste ocekivali? Vecina vas kad je prvi Wolfy izasao, bili ste deca, ali onda je tu dosla ideja, tih godina, stvaranje Nazi + undead i zombie, to je posle ako se ne varam uzo neki moh, pre 3-4 godine, i zadnji cod, ima 2 moda za zombijima. Igra je bolja od World At War (jednostavno to je jedina novija igra sa kojom mogu da je poredim graficki, jer se radi o WWII), lepsa grafika, primetite rane i krv vojnika tamo gde ih pogodite, preciznija je, tj bolje kalibrisanje oruzjem, e sad, to sto nije potpuni sandbox....ja sam se u prototype izgubio, a to je kao sandbox. Ocete da se gubite, ili da igrate? OK, ukusi su razliciti, ali ja stvarno ne znam sta ocekujete pod sloganom next gen? Zive likove, menjanje vremenskih uslova...rast kose, noktiju, brade na likovima...ovo je 80-90% today-gena, posto smo u sadasnjosti, a next gen, cekajte i nadajte se galaktickim promenama...za 3-4 god, toliko od mene, svaka preporuka za ovu igru.
 
Ne mogu da predjem igru jer mi nestaje save game posle farme. Predjem nivo i sve je ok, ali kad ukljucim konzolu ponovo, nema upisane pozicije. Evo vec nekoliko puta igram isti nivo. Jedino da predjem celu, odjednom.
 
igra mi je super, jedino sto bi naciji mogli biti "pametniji". fora sa veil-om, slobodnija setnja, apgrejd oruzja mi je dovoljan korak napred u odnosu na proslog volfija.

prosao sam farmu, nije bilo nikakvih problema, jedino ako ti HDD bas nije napunjen do vrha... nista drugo mi ne pada na pamet.

sto se vise igara odigra, to je teze udovoljiti po pitanju noviteta i originalnosti (mada je pozeljno u svakom slucaju).
 
inace i meni je celu jednu misiju, poslednju koju sam presao, obrisao. sad nesto razmisljam, svaki put do sad sam izlazio prvo u meni pa u dashborad pa gasim konzolu, a taj put sam odma direktno iz igre izgasio kutiju. mozda to ima neke veze?!
 
Da li i ovde ima zombija i kakvo je ono lebdenje u prvom nivou cini mi se?
 
Zombija mislim da ima, bar ima monstruma posle. A lebdenje taje 2 minuta.
 
Poslednja izmena:
Provalio sam sto mi brise sejvove. Zato sto gasim box iz struje, pa mi se resetuje datum na 2005 godinu, i brise mi se save game. Sad pre pokretanja igre, podesim na 2009, i sve je ok.
 
Pa jel se onda isplati kupovati igru za PS3...igrao sam i ranije wolfenstein igre a veliki sam ljubitelj fps-a?
 
Isplati se kad bude 20 funti max.
Bolje matori kupi Xbox, to ti je 4,5 PS3 igara.
 
Wolfenstein je popularan zato što je prvi FPS naslov i u to vreme je bio revolucionaran.

Iskreno, sada ne mogu da zamislim u ovom žanru išta toliko revolucionarno da oduševi na onaj način na koji je to uradio Wolfenstein 3D u svoje vreme pa zato i ne treba da čudi to što je igra običan prosek. Danas se FPS igre baziraju na multiplayeru i interaktivnosti i jedini način da se bude u FPSu revolucionaran jeste da se izmisli neki pun pogodak sa nekim novim još neobjavljenim modom inače je sve ostalo presipanje iz šupljeg u prazno.
 
zavrsih je.

finalni utisci: hmm.. moze da se predje u nedostatku drugih igara. zanimljivi i krajnje intuitivni boss fajtevi, osim zadnjeg gde je vec trebalo razmisliti kako ga roknuti :).

za one koji razmisljaju da kupe original, ne zurite, verovatno ce brzo da pojeftini :)
 
Ali od ove igre ne treba očekivati RTCW, ovo je još jedan prosečan FPS u nizu...
 
Nazad
Vrh Dno