Šta je novo?

wLan se diskonektuje na svakih 15ak sekundi

Kypck

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2008
Poruke
17
Poena
304
Pre 10ak dana sam probao varijantu umrezanjavanja PC i laptopa preko wLana. Stavio sam u PC pozamljenu wireless PCI karticu (TP link) i uspeo da ih umrezim. Desavalo se da se na svakih 10ak sekundi konekcija diskonektuje i konektuje opet. Konekcija generalno radi, ali u trenutku kad se diskonektuje ne radi, naravno.

Pre par dana sam kupio asusovu wireless PCI karticu i stavio nju u PC...ponovio postupak i opet isto.
Nisam siguran da sam sve uradio kako treba, ali evo da kazem, pa da strucniji kazu u cemu moze da bude problem.

konekcija: SBB 256, webstar modem.
sistem:win xp sp2 na oba racunara.
Dakle, instalirao sam karticu i drajvere. U podesavanjima sa wireless konekciju TCP/IP sam stavio parametre od konekcije ip=192.168.100.10. u attachu
U podesavanjima na laptopu sam promenio ip na 192.168.100.11, a kao gateway stavio 192.168.100.10. stavio sam i DNS servere itd.
Podesio sam bezicnu konekciju da se povezuje automatski, computer-to-computer tj. ad-hoc.
Share-ovao sam konekciju i neke foldere.

Sve uredno radi, osim ovog diskonektovanja na 15ak sekundi.

Ima li neko ideju? :wall:
 

Prilozi

  • 1 cmd.JPG
    1 cmd.JPG
    53.9 KB · Pregleda: 55
  • 1 pc ip.JPG
    1 pc ip.JPG
    40.2 KB · Pregleda: 51
  • 1 bezz properties.JPG
    1 bezz properties.JPG
    62.4 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Ajde objasni kako to sbb...preko rutera? sbb u modem pa u pc?
 
Poslednja izmena:
Naravno da jeste instaliran na laptopu drajver...

Jednino sto mi pada na pamet je da je problem u update XPa...pa cu probati to isto na drugoj masini, sa drugom karticom.
Ne bih stavljao wireless Router...em sto je skuplji, em sto nemam mrezu izmedju 2 racunara...
 
Naravno da jeste instaliran na laptopu drajver...

Jednino sto mi pada na pamet je da je problem u update XPa...pa cu probati to isto na drugoj masini, sa drugom karticom.
Ne bih stavljao wireless Router...em sto je skuplji, em sto nemam mrezu izmedju 2 racunara...

E ne razumem ovde par stvari... prvo sto mislis da je problem sa update XPja?
I drugo sta ti znaci da nemas sa routerom nemas mrezu izmedju dva racunara??? Oces da kazes da ti ne treba veza izmedju njih .... ili mislis da ako imas router nemas konekciju izmedju kompova??? posto ovo drugo nije istina...

Ajd malo se objasni!
 
Nisam napisao godinu i po dana, problem je resen apdejtovanjem XP-a na SP3. Sada sve radi normalno. Isao sam na tu jeftiniju varijatnu, jer je ruter bio 4 puta skuplji od wireless kartice...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno