Šta je novo?

WLAN i Satelitski Proxy problem

Lappy

Slavan
Učlanjen(a)
13.04.2005
Poruke
1,379
Poena
360
Koristim PlanetSky satelitski internet, kao sto znate to radi na principu upload - na neki nezavisni nacin (dial-up, gprs, wireless..) a download sa satelita, preko proxy-a.

I sada sve to radi sa Dial-up -om, jednostavno, samo se unesu parametri za Proxy, adresa i port .. normalno i 4Mbps :) radi.

Ali ne uspeva mi da to ukombinujem sa Wirelessom ? Sta gresim: internet options --> conections --> LAN setings --> use a proxy server for this conection, odem na advanced i tamo popunim sve isto sto i za dial-up konekciju. I nece ?

Nema tu sta vise da se podesava .. Da li je to sve sto treba da se uradi za Wireless i proxy ili nesto ne znam?

Radilo je pre sa drugim Wireless provajderom. Da li mozda Wireless provajder ima neka ogranicenja koja mi smetaju za ovo, mada mi nije jasno, sta .. treba samo moj zahtev da ode na server PlanetSky-a..

Hvala, ako neko zna nesto :banana:
 
Nisi napisao da li ka wireless provajderu uspostavljas vezu nekom ppp konekcijom, ili je veza ethernet tipa?
Ako je ethernet tipa, onda taj proxy moras da uneses u LAN setings, ne u proxy za neku dial-up konekciju.
 
Ethernet je konekcija. I da naravno, uneo sam proxy u LAN setings. i nece :)

znaci to je sve sto treba da se podesi ?

isti proxy parametri sa dialup konekcijom rade. tako da mi nista nije jasno ..
 
Poslednja izmena:
Onda ti je provajder otvorio samo osnovne portove. To je jedino cega mogu da se setim, posto navodis da je sa dialup-om sve ok.
 
Nisam bio neko vreme tu, pa nisam ni resavao ovaj problem. Ne znam, mislim ( ja :d ) da to ne bi trebalo da ima veze sa portovima, treba samo da ode zahtev od mene do planetsky servera, najosnovnije, kroz http ... ?? i onda odgovor sa satelita.. ma :crash: j***sh tehniku ..

:wave:
 
Pa to i jeste fora, sto zahtevi ne idu kroz http (80) nego kroz neki levi port.
 
nIce Cream hvala na pomoci.

Videcu da li je to problem. Pitacu satelitskog provajdera koji port se koristi, a onda cekic u ruke :smash: i kod wireless provajdera da otvore taj port :D
 
Ne moras da vijas sat provajdera, dovoljno ti je da u command prompt, nakon pokusaja konekcije ukucas "netstat", i nadjes onaj koji ti treba (pogasi sve ostale aplikacije koje koriste net pre toga zbog bolje preglednosti).
 
Nazad
Vrh Dno