Šta je novo?

Wireshark [pitanje]

findecko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
216
Poena
169
Imam pitanje u vezi Wireshark-a. Laptop mi je privezan na ruter preko Lan kabla. Instalirao sam Wireshark na laptopu.
Preko telefona sam se putem WiFi-ja povezao na internet i pokusao da vidim pakete u Wiresharku ali ih nigde nema vec mogu da vidim samo pakete i sajtove kojima pristupam sa laptopa.

Da li ima neko resenje?
 
Pa telefon ide na internet preko routera, a ne preko laptopa. Da bi video saobraćaj koji pravi telefon, treba da pokreneš wifi na laptopu i da laptop podesiš da se ponaša kao router, tj da nekako sharujes LAN na wifi laptopa. Posle toga telefon bežično povežu na laptop a ne na router i wireshark bi trebalo da prikazuje podatke.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa telefon ide na internet preko routera, a ne preko laptopa. Da bi video saobraćaj koji pravi telefon, treba da pokreneš wifi na laptopu i da laptop podesiš da se ponaša kao router, tj da nekako sharujes LAN na wifi laptopa. Posle toga telefon bežično povežu na laptop a ne na router i wireshark bi trebalo da prikazuje podatke.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Aha, a da li postoji neki nacin da vidim sav saobracaj koji ide preko mog rutera na koji su povezani laptop i telefon?
 
Posto pod "ruter" verovatno mislis na obicnu kucnu varijantu (koja nije cula za port mirroring, RSPAN i slicno) onda bi resenje bilo PC sa dve mrezne kartice od koga bi napravio ruter i na njemu pokrenuo wireshark. Taj PC bi se povezao izmedju wan porta rutera i provajderovog modema.

Ili nadji negde u nekom muzeju hub (ne svic, nego bas hub).
 
Poslednja izmena:
A što komplikujete? Proguglaj arp poisoning, ako koristiš windows, probaj Cain & Abel.
 
Nazad
Vrh Dno