Šta je novo?

Wirelles TV

shku

Čuven
Učlanjen(a)
22.03.2003
Poruke
823
Poena
620
Interesuje me dal je neko probao one wirelles napravice koje salju sliku od kompa do tv wirelesom.
Dal kod nas ima da se pazare i koliko kostaju i gde?
Kakav je kvalitet slike,i na kojoj razadaljini radi?
i tako jos po nesto : )
Poz
 
ima neki philipsov uredjaj za 4.500 u Metrou, ja hteo da ga pazarim ali nisam, ipak ne znam kako to radi... kvalitet slike i te fore...
 
Primamljivo resenje za moje kucne probleme :)
Aj cekamo nekoga sa iskustvom pa da pazarimo nesto...

Edit:
Citam na forumu intercoma, lik pitao za uredjaj pre par meseci i niko mu nije odgovorio. Znaci, slaba iskustva :trust:
 
Poslednja izmena:
A cemu to povezivanje kompa i TV-a wireless-om, osim ako se ne radi o nekoj spec. potrebi tipa fancy prezentacije na nekom projektoru ili prevelika udaljenost i sl.?

Ako je zbog divx/dvda, za te pare (65 €) je bolje dodati jos malo i uzeti posteni plejer nego se zezati sa tv outom; em komp slobodan, em uredjaj radi nezavisno, em nema bojazni od interferencije, em je bolja slika od bilo kog tv outa.
 
kako ces da igras need 4 speed na dvd plejeru? :D
 
andjelkoyu je napisao(la):
A cemu to povezivanje kompa i TV-a wireless-om, osim ako se ne radi o nekoj spec. potrebi tipa fancy prezentacije na nekom projektoru ili prevelika udaljenost i sl.?

Ako je zbog divx/dvda, za te pare (65 €) je bolje dodati jos malo i uzeti posteni plejer nego se zezati sa tv outom; em komp slobodan, em uredjaj radi nezavisno, em nema bojazni od interferencije, em je bolja slika od bilo kog tv outa.
Pazi imaš TV i DVD u jednoj sobi a hoćeš da pustiš DVD na TV u spavaćoj sobi koja je na drugom kraju stana. Nekim bežičnim varijantama ne da možeš da gledaš nego možeš da koristiš i daljinski.
 
@ merlin
Nisam komentarisao upotrebljivost istog u slucaju TV/DVD @ TV2 konekcije, to sto si ti opisao postoji odavno, a ranije se zvalo 'video sender' uredjaj (ako se neko seca) koji je radio kao klasican modulator video-signala koji se "hvatao" preko obicne tv antene (u drugoj sobi). U prvoj recenici sam samo lepo pitao zasta bi shku to koristio, a u drugoj samo prokomentarisao (potencijalno konkretnu) situaciju ukoliko planira gledanje divx/dvd filmova sa kompa @ TV. Nisam razmatrao ostale 'endless possibilities' situacije sa doticnim gedzetom. ;)

Usput, cena za SkyFunk3 je 65 €, opet je diskutabilno da li uzeti drugi dvd plejer. :)

@ Miroslav
Pa, ok je to... ali koliko se ljudi igra na TVu + kako preneti misha, volan ili tastaturu na toliku udaljenost (u drugu sobu) - posto pricamo o wireless resenju, dzaba ako je TV na 2m od kompa u istoj sobi sa kompom - to moze zavrsiti i obican kabl od 100 din. :)

(ova prica ne vazi ako vam je tata slucajno Charles Barkley :p)
 
pa dobro de :) nije uvek lepo da ti kablovi idu po stanu... ili recimo odes dole kod komsije (komsinice :D) i pustis neki film ;)
 
Video sam taj Philips-ov video sender u susednoj zemlji i to je cena (~60 EUR sa PDV-om). Uredjaj mi izgleda kao da je Neo, Matrix ili slicni brend, ali opet, za te pare, pa jos Philips, ne bi trebalo da je lose. Stvar je dobra za video nadzor iz druge prostorije, ali uvek se postavlja pitanje sta je bolje, investirati u skuplji uredjaj (u ovom slucaju neka wireless cam) ili uzeti ovo i imati ga za vise namena. Svakako, neke stvari se i ne kupuju zbog ultimativne funkcionalnosti, vec nekog licnog zadovoljstva, pa bilo ono i bezicno odasiljanje A/V signala :,,:
 
USB ATV UHF PLL predajnik :)

A mozda neka varijanta DIY? U danasnje vreme gadgeti svakakvog kvaliteta se prodaju po razlicitim (velikim) cenama. TV odasiljaci malih snaga, kakvi bi nam ovde zavrsili posao, se mogu napraviti vrlo jednostavno i za male pare (koliko je samo onih kineskih igrackih TV konzola-super mario i sl. uslo u nasu zemlju krajem 90tih?!?, pa onda VHS, SAT receiveri - svi imaju A/V RF modulator, a to je ono sto nam treba - bar za pocetak). Krajnji rezultat moze biti vrlo razlicit imajuci u vidu zelje, novac i mogucnosti. Licno sam bio u prilici da napravim jedan takav uredjaj, sto se kaze "bez obzira na cenu", i evo ukratko sta se moze postici:

*PLL predajnik za UHF podrucje (CH21-69).
*Upravljanje uredjajem preko USB porta
*Izlazna snaga oko 14dBm na 50oma tj. dovoljno da sa stap antenom zakucavate komsijske TV prijemnike par spratova gore/dole, imate prihvatljivu sliku do nekih stotinak metara, a sa prilagodjenom yagicom i puno vise...Nema smisla ici na vece snage, jer ipak nam ne treba pravi, skupi, TV predajnik zar ne? I ovih 25mW je previse...
* IR prijemnik za PC, onako pride (imalo je mesta u flashu AVR-a ;) )

Naravno i neka jednostavnija varijanta u principu radi pos'o te je moguc downgrade ;) . Uploadovao sam par slicica cisto da bude interesantnije. Orjentaciona cena za delove je oko 35-45eu, pa ko voli...
 

Prilozi

  • USB_sender1.jpg
    USB_sender1.jpg
    24.5 KB · Pregleda: 234
  • USB_sender2.jpg
    USB_sender2.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 199
Ili nesto ovako--:
 

Prilozi

  • TV_Transmitter.pdf
    149.6 KB · Pregleda: 229
yugaja je napisao(la):
A mozda neka varijanta DIY? U danasnje vreme gadgeti svakakvog kvaliteta se prodaju po razlicitim (velikim) cenama. TV odasiljaci malih snaga, kakvi bi nam ovde zavrsili posao, se mogu napraviti vrlo jednostavno i za male pare (koliko je samo onih kineskih igrackih TV konzola-super mario i sl. uslo u nasu zemlju krajem 90tih?!?, pa onda VHS, SAT receiveri - svi imaju A/V RF modulator, a to je ono sto nam treba - bar za pocetak). Krajnji rezultat moze biti vrlo razlicit imajuci u vidu zelje, novac i mogucnosti. Licno sam bio u prilici da napravim jedan takav uredjaj, sto se kaze "bez obzira na cenu", i evo ukratko sta se moze postici:

*PLL predajnik za UHF podrucje (CH21-69).
*Upravljanje uredjajem preko USB porta
*Izlazna snaga oko 14dBm na 50oma tj. dovoljno da sa stap antenom zakucavate komsijske TV prijemnike par spratova gore/dole, imate prihvatljivu sliku do nekih stotinak metara, a sa prilagodjenom yagicom i puno vise...Nema smisla ici na vece snage, jer ipak nam ne treba pravi, skupi, TV predajnik zar ne? I ovih 25mW je previse...
* IR prijemnik za PC, onako pride (imalo je mesta u flashu AVR-a ;) )

Naravno i neka jednostavnija varijanta u principu radi pos'o te je moguc downgrade ;) . Uploadovao sam par slicica cisto da bude interesantnije. Orjentaciona cena za delove je oko 35-45eu, pa ko voli...

cao
evo tek danas sam video ovu tvoju poruku,imam vec dugo vremena sto trazim da kupim tv predajnik (video sender)
vidim da se razumes u to bah bi te zamolio,da li mogao nesto uraditi u vezi sa tome
meni u stvari treba da od mog digitalnog resaivera (taj kanal sto pratim) da prenosim na tv za komsije (domet do 200 metara)
pa ako mozes nesto u tome napraviti (ili ako mozes na tvoj kraj gdje zivis da pronadjes taj tv predajnik (moze i za vise dometa do 500 metara) da mi posaljes poruku na [email protected] za cenu nema problema

poruka vazi i za druge iz foruma ako neko moze da mi pomogne kako rekoh za cenu nema problema

moji email adonis809@hotmail

hvala,bio bih vam zahvalan ako mozete mi pomoci
 
@adonis
Izvini zbog kasnjenja sa odgovorom, dugo nisam bio na benchmarku, te nisam video tvoj post...
Vidim da te zanima mogucnost bezicnog prenosa TV programa na nekih 500tinak metara. Moram ti odmah reci da pouzdan i kvalitetan prijem na tih 500 metara ne mozes postici sa jednostavnim (jeftinim) predajnicima. Kada kazem jeftinim, mislim na cifre ispod 100eu!!! Mislim da mogu dosta dobro da procenim cene predajnika, radim u firmi koja proizvodi i prodaje profi uredjaje za velike TV&radio operatere!
Znaci pitanje je sta zelis? Ako hoces samo da prebacis programe do komsije, cini mi se da je daleko isplativije da i komsija kupi celokupnu SAT opremu za par stotina eu:( Ako je cilj otvaranje TV stanice, onda naravno dolazi u obzir ozbiljna varijanta, ali to ce kostati prilicno (u zavisnosti od izlazne snage naravno varira i cena ali red velicina par hiljada eu!!!). Naravno domet nece biti 500m vec puno vise...
Stvari stoje ovako: ja jesam napravio taj mini sender sa gomilom "fensi" opcija ali samo zato sto sam imao delove, uslove, merne instrumente, puno vremena, motiv da "provalim" funkcionisanje USB-a i sl...Nikako se ne bi isplatilo da to pravim za prodaju! Naime, puno truda je ulozeno (sema, razvoj stampe, pisanje software-a, jednostavno mi se ne isplati za manje od 100-150eu(a i to je veliko pitanje!!), a sve preko toga je pljacka potencijalnog kupca!!! I jos nesto, taj moj video sender ne moze da "baci" 500m pouzdano, tj morala bi da se koristi neka bolja spoljna antena(umesto stap antene), kvalitetan kabl i sl...pa i onda bi bilo pitanje...
Po sasvim slobodnoj proceni tih 500m (u svim pravcima, bez usmerenih antenskih sistema) mozes pokriti sa nekih 1-2 W, sto je za televiziju izuzetno komplikovano i skupo! Znaci:
* predajnik bi morao da bude stabilne frekvencije ( da ne"svrlja" po susednim kanalima)
* zbog relativno velike snage otpada fora sa emitovanjem sa cela "dva bocna opsega", kako rade svi jednostavni rf senderi, modulatori i sl. Mislim, ionako je sve ovo nelegalno, jos samo treba da se "prljaju" i susedni kanali. Znaci moraju se koristiti odgovarajuci filtri, sto je komplikovano i skupo...
* Televizijska 2W na UHF-u je velika snaga, 1GHz RF tranzistori za te snage su oko 30 eu (i to ako se kupuju na veliko),+ostali elementi (kvalitetni kondenzatori)+stampa+merni instrumenti+know_how... Mora da kosta, koliko kosta...

Ako zelis da TV emitujes "nelegalno" zaboravi na pristojan domet za male pare! (za razliku od FM radija, televizija em trazi vece snage za isti domet, em je puno komplikovanija...)
Ako hoces pravi TV predajnik za "legalnu" TV stanicu, moze i to da se nabavi ( i pravi se u Srbiji, cak i DVB-T (H) oprema :) ) ali to su neke druge vode i cifre....
 
Nazad
Vrh Dno