Šta je novo?

Wireless ruter - VELIKI problem -

srbistanac

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2013
Poruke
151
Poena
169
Zdravo ekipa,

Imam jedan veliki problem i potrebna mi je vasa pomoc.

Menjao sam ruter skoro i u zurbi sam zaboravio da odmah promenim password logovanja na ruter.

Sada sam promenio i to je u redu, ALI kako da izbacim "nekoga" ko je vec konektovan na ruter sa starom lozinkom.
Evo npr. konektovao sam se na ruter preko telefona sa starom lozinkom i nisam obrisao "kolacice". Na kompjuteru sam promenio lozinku i sada u ruter ne moze vise da se udje bez poznavanja nove lozinke. Problem je u tome sto ja i dalje na telefonu, koji je ulogovan sa starom lozinkom, mogu da vrsim sva podesavanja i naravno da citam wifi password (izmedju ostalog).

Reboot rutera ne pomaze, iskljucivanje iz struje takodje.
Reset dugme na ruteru takodje nema efekta.

Ruter je Tenda N30 (koji je btw odlican, radi pouzdano i stabilino i ima odlican domet)

Jel zna neko resenje?
 
Poslednja izmena:
Evo čitam po drugi put i ne shvatam, treba mi dodatno razjašnjenje :)
Jesi menjao šifru ili nisi?
Koja od šifri je u pitanju, od konekcije ili od ulaska u podešavanja rutera?
A ako jesi (uspešno promenio šifru) kako se možeš onda ulogovati sa starom?


Ludo, burazeru, ludo.

Zasto jednostavno kada moze komplikovano ? :)

Mislio sam da resim problem bez promene lozinke wifi signala, ali nije moglo. Moram sada da se cimam i da komsiluku menjam pass. :)

Nerviralo me je to sto nisam mogao nikako da "nekoga" izlogujem iz rutera preko svog racunara.

Telefon koji nije bio izlogovan iz rutera nisam nikako mogao da izbacim sa svog racunara, bez obzira sto sam menjao pass na ruteru (ne i na wifi signalu).

Ako neko zna kako je to moguce uraditi neka napise, mozda zatreba
 
MORALO bi da se resetuje sve pa i sifra na ruteru nakon fizickog RESETA rutera na dugme....Uradi to i ako vidis da ti trazi sifru da udjes i vec ukucane neke zvezdice obrisi ih...ili vidi u uputstvu koji je po defaultu username pass...mora ti se vratiti na fabricko ili da ga uopste nema...
 
pss izbacivanje nekog iz mreze i sl se radi pomocu MAC adresa...ukucas ko sve ima pristup, koje adrese, a drugi mogu da cuclaju cuclu...
 
pss izbacivanje nekog iz mreze i sl se radi pomocu MAC adresa...ukucas ko sve ima pristup, koje adrese, a drugi mogu da cuclaju cuclu...

Osim ako znaju mac adresu pa je kloniraju.


Resio sam to promenom passworda. Dosta ljudi koristi tu mrezu, pa sam zbog toga trazio neki nacin da ne cimam druge osobe.


Hvala svima na savetima
 
Da li to znaci da je bolje uopste ne koristiti MAC?

Sve zavisi koliko su ti obrazovani ljudi u okolini :D. MAC filtering je najosnovniji vid zastite i ja ga koristim na nekim lokacijama ali naravno nikako kao i jedini vid zastite. Uparis ga zajedno sa WPA/WPA2 cisto radi malo vece kontrole (komsija kaze drugom komsiji sifru itd...).

Mac zastita se lako zaobidje. To ti je vise da oteras 99% obicnih ljudi, dok je za onij 1% to maciji kasalj.
 
Imam WPA2, pomislio sam da ako se koristi i MAC da se lakse probije zastita daa MAC dodje kao slaba karika. Ali znaci bolje je i MAC.
hvala :wave:
 
Imam WPA2, pomislio sam da ako se koristi i MAC da se lakse probije zastita daa MAC dodje kao slaba karika. Ali znaci bolje je i MAC.
hvala :wave:

Da naravno.

Da bi bio sigurniji, prvo promeni pass na wifi signalu, onda pass na ruteru i tek onda ukucavaj mac adrese u ruter. Podrazumeva se da to sve radis na cistom racunaru.
 
Hvala, a lozinke menjam svako tol'ko tako da ce nekom prilicno biti smor i ako uspe da probije pass :)
 
Vrh Dno