Šta je novo?

Wireless probelem sa HP Compaq 6715b

LOVELORD

Cenjen
Učlanjen(a)
14.05.2009
Poruke
13
Poena
155
Dakle kupio sam ovaj lap top u septembru. medjutim do sada nisam imao potrebe da koristim wirless...

Instalirao sam sve drajvere i kada startuje sistem mi kaze da wirless nije aktivan (disabled) i ja mogu da ga aktiviram.

Danas sam pokusao da aktiviram wirless, i on ukljuci sve, odradi kako treba ukljuci ga, javi da je wirless aktivan, medjutim nece da prikaze ni jednu mrezu. A moj drugar pored sa nekim MSi-om ima cetiri mreze izuzetno jake i ne gube se.

Da li postoji resenje za ovaj problem i koje je? Da li je softverski problem? Ili ipak mora u servis???
 
Dakle kupio sam ovaj lap top u septembru. medjutim do sada nisam imao potrebe da koristim wirless...

Instalirao sam sve drajvere i kada startuje sistem mi kaze da wirless nije aktivan (disabled) i ja mogu da ga aktiviram.

Danas sam pokusao da aktiviram wirless, i on ukljuci sve, odradi kako treba ukljuci ga, javi da je wirless aktivan, medjutim nece da prikaze ni jednu mrezu. A moj drugar pored sa nekim MSi-om ima cetiri mreze izuzetno jake i ne gube se.

Da li postoji resenje za ovaj problem i koje je? Da li je softverski problem? Ili ipak mora u servis???

da li je ti je xp os ako jeste pokusaj da promenis zemlju u opcijama wirelessa ako ima tu opciju da ne bude srbija kao default ako nema onda idi u language and region settings stavi region tipa rusiju ili uk i trebalo bi da uhvati imao sam takvih problema sa xp-om na pojedinim laptopovima i sve sto sam uradio je promenio region restartovao i onda je nasao mreze cista glupost ni ja nisam mogao da verujem
 
Poslednja izmena:
Evo jos jednog nacina za dijagnostiku. Inace ja posedujem isti taj model laptopa.
Instaliraj Broadcom-ov Wireless Utility program (možeš da ga skineš sa sajta). On će da preuzme ulogu defaultnog pretraživača za wireless od XPa. E sad kad otvoriš taj program, odeš na stranu site monitor i tu će on automatski da krene pretragu za postojećim hotspotovima. U normalnoj situaciji trebalo bi da se na dnu listaju tj skeniraju kanali od 1 do 12 i da on pronalazi mreže. U tvojoj situaciji bi trebalo da ispiše neku grešku na istom tom mestu. Šifru greške možeš da pretražuješ i možda te to odvede do rešenja problema.
Meni je tu jednom izbacivao neku grešku i takođe nije nalazio mreže. Problem sam rešio reinstalacijom drajvera, tako da ti je do definitivno prva stvar koju treba da uradiš, a ako ne prođe onda uradi ovo što sam napisao iznad.
 
Nazad
Vrh Dno