Šta je novo?

Wireless, laptop, ndiswrapper - PnP..?

vanhulio

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2006
Poruke
11
Poena
304
U nedostatku boljeg naslova, da probam da pojasnim.

Imam HP 6715b, stavio sam Fedoru 9, upeglao sam malo i sve uglavnom radi.
Za wireless sam morao da stavim ndiswrapper i windows driver, proradilo je.

Jedni problem, da tako nazovem, je to da ce wireless raditi samo ako ga upalim (hardverski) pre podizanja sistema. Ukoliko zaboravim da to uradim, desi se jel'te, kasnije u toku rada kada upalim, lampica zasvetli ali sistem ne detektuje nista.

Probao sam da rucno ucitam modul ndiswrapper, restartujem servise network, NetworkManager, nista. Komanda lspci ne pokazuje da je detektovan. Dok kada radi pokaze lepo "30:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 02)"

Ideje?

Hvala
 
Interesantno, po defaultu, nakon instalacije, je bio instaliran taj driver i ucitan, ali WLAN nije radio, pa sam zato i krenuo u instalaciju drivera preko ndiswrappera.

Sada sam uradio kako pise na linku koji si mi dao, WLAN radi sa b43 driverom, ne treba mi ndiswrapper.
Ali stari problem ostaje.. to da ce mi wlan mreza raditi samo ako sam wireless uredjaj aktivirao pre podizanja sistema.

Dobio sam odgovor na drugom forumu da je to normalno ponasanje.. pff, izgleda da me je microsoft razmazio ;)
 
U nekoj od rc skripti bi trebalo da imaš tačan redosled operacija kod učitavanja drajvera i evenutalno wrappera. Onda taj deo možeš da izvadiš u posebnu skriptu tipa

Kod:
#!/bin/sh
#
modprobe acx100_pci firmware_dir=/lib/modules/acx100_fmwe
ifconfig wlan0 192.168.1.3 mtu 576
iwconfig wlan0 essid [ESSID naziv] mode managed channel 6
route add default gw 192.168.1.1

U tom slučaju mislim da NetworkManager nije potreban.
 
Probaj ovo:
u konzoli upisi

su -l -c 'rmmod b43 && modprobe b43'

Ako neradi pogledaj u /etc/modiles.conf da li imas upisano "alias wlan0 b43", ako nemas upisi ovako
su -c 'echo "alias wlan0 b43" >> /etc/modprobe.conf'
 
Nazad
Vrh Dno