Šta je novo?

Wireless internet problem, molim pomoc

cmmon

Cenjen
Učlanjen(a)
30.08.2009
Poruke
19
Poena
155
Pozdrav, godinu dana koristim wirelsess internet provajder je Sat-Trakt iz B Topole,
sve je bilo manje/vise ali je poslednjih desetak dana uzasno losa
konekcija.Paket je 512/250 ili tako nekako, kada proverim preko weba brzinu, to je to,
ali je problem sledeci - nemoguce je igrati online igru jer svakih par minuta smrzne,
ili blokira lik i stoji sve pa kada se posle 2-3 min pokrene opet slika, ili su svi saigraci vec davno otisli ili naravno, zaginem.Nije do servera u igri jer je isto i sa torrentima i sa browserom - neko vreme sve radi super onda sve stane i nece otvoriti ni jednu stranicu, nema upload/download torrenta pa onda sve krene od sebe.
Nekad se na onoj ikoni za konekciju na task baru pojavi zuti znak uzvika koji kaze - no internet acces pa tako neko vreme pa onda sve krene od sebe.
Trazila sam fixnu ip adresu, da probam da li je zbog toga ali nije pomoglo.
Provajdera sam zvala vise puta, kazu da vide kako mi jako varira hm, ne znam tacno sta su rekli, uglavnom nesto sto je nekada 75 pa odmah zatim 87.Ne znam nista o tehnickim stvarima pa shvatam da je malo glupo pitati sta da radim ali
mozda neko ima ideju sta bi moglo biti -na krovu je acces point, SENAO APM BOX original japanski sa PCMCI karticom od 200 mW a ovde dole je jedna siva kutija u koju ulazi kabel sa krova, kutija je u struji i iz nje ide kabel pozadi u kompjuter.
Ne vidim marku, ima samo neka nalenica na njoj RoHS.
Provajder kaze da kod ostalih sve radi glatko i da samo kod mene vide te "talase"
ne znaju sta bi to moglo biti i kako poprave, zakljucak im je bio -to vam je wireless,nema garancije.
Na selu smo, nemamo drugu opciju za internet osim ove pa smo pomalo ocajni sto odjednom ne radi a provajder ne ume ili ne zeli pomoci.
Da li je neko imao slican problem, da li neko zna sta bi moglo biti,odakle da pocnemo ? Hvala
 
Za pocetak mozda da preuzmes Ping Plotter programcic i ispratis te oscilacije pinga "nekada 75 pa odmah zatim 87" sto kazes.Mada to i nisu neke oscilacije pa zato na tabeli isprati PL % (Packet Loss) kolonu.Podesi da unlimited ciklus i na svaki sekund osvezavanje. Mozes skinuti i pro verziju koja je probna ali detaljnija je,a vremena dovoljno da pokaze stanje. http://www.pingplotter.com/downloads/pngplt_pro.exe . Ovako nesto ces dobiti po instalaciji...
25tvqe9.gif

Posle ovoga mozda NetStumbler,ali lako moze biti da je provajder malo bahat i da korisnicima "lose" deli zakupljeni link.I moj bivsi WiFi provajder je imao taj izgovor "kod ostalih radi fantazija,ne znam sta se desava kod tebe" :)
 
Za pocetak mozda da preuzmes Ping Plotter

Hvala najlepse za odgovor, iako ne razumem tehnicke detalje i izraze, znam sta je ping :) posto u igri ima jedna mala oznaka koja stalno pokazuje isti, odmah sam proverila i dobila sam cini mi se neke vrlo cudne rezultate -

FPS 60 i to je konstantno tako.ispod toga ima Last Ping I Average Ping i to
sam pratila nekoliko sekundi, recimu o roku od minut rezulati su ovakvi -
Last Ping 62ms pa se onda zamrzne igra na par sekundi onda odjednom ispise Last Ping 7.992ms ! pa onda opet recimo 78, 109,146, 500 i naravno average se isto menja ali mislim da je ovo prvo kljucno za problem.Pretpostavljam da ne bi smelo ovako da se ponasa i da tu treba traziti resenje.

Pokusacu sve sto si mi sugerisao, ne razumem se uopste pa mozda necu odraditi sve kako treba ali sam mislila nazvati provajdera ili naci nekoga ko tamo radi pa da mu platim privatni izlazak ako je problem u podesavanjima kod mene.
Ako ti nije tesko, molim te objasni mi samo ako nije problem kod mene vec kod provajdera, da li je to neka sitnica koju oni mogu podesiti ako hoce uz malo truda ( onda ih od sada gnjavim svaki dan :) ili je to neki
veliki posao koji iziskuje vreme i novac ?
To znam da svakako nece uraditi jer su jedini na ovom terenu pa da se ne nerviram bez veze ...
Ako mi treba bolja oprema, dodatna oprema, nije problem, samo da proradi, ali ako je do njih, moram znati tacni razlog pa da konkretno trazim to i to, inace te samo otkace sa - nije do nas, ne znamo sta je.

Hvala !
 
pogledala sam u medjuvremenu i ovaj program koji si predlozio, skinula sam pro verziju pa je malo drugacija slika ali taj PL ide od 5 do 100%
a round trip isto varira maximalno, od recimo avg 20 do 98 ... a current naravno isto varira satim da nekada samo ispise ERR i onda je pl veoma visok
 
Poslednja izmena:
FPS 60 i to je konstantno tako.ispod toga ima Last Ping I Average Ping i to sam pratila nekoliko sekundi, recimu o roku od minut rezulati su ovakvi -
Last Ping 62ms pa se onda zamrzne igra na par sekundi onda odjednom ispise Last Ping 7.992ms ! pa onda opet recimo 78, 109,146, 500 i naravno average se isto menja ali mislim da je ovo prvo kljucno za problem.Pretpostavljam da ne bi smelo ovako da se ponasa i da tu treba traziti resenje.

Ovo 60FPS te ne interesuje jer prikazuje broj frejmova,vezano je cisto za sposobnost tvog kompa.Ping skoro 8000 ti je situacija kad dobijes visok PL% ili ERR.

pogledala sam u medjuvremenu i ovaj program koji si predlozio, skinula sam pro verziju pa je malo drugacija slika ali taj PL ide od 5 do 100%
a round trip isto varira maximalno, od recimo avg 20 do 98 ... a current naravno isto varira satim da nekada samo ispise ERR i onda je pl veoma visok

PL% (Packet Loss)= gubitak paketa i kad dobijes tih 100% imas i ERR(or) iliti gresku u prenosu i samim tim visok ping u igri i prekid konekcije.Mogla bi da postavis skrin shot te situacije u Ping Plotteru (kada ti pokaze PL i ERR promene).Pinguj Google neko vreme pa kad krene da brljavi pritisni PrtScn (Print Screen) taster.
Ostali razlozi za slabljenje konekcije mogu biti i usled vremenskih uslova,da je npr vlaga usla u konektore na anteni ili nekako ostecen kabl do kompa.Da je mozda pomerena antena koja je ranije bila korektno usmerena (nisi rekla koju antenu koristis).Za pocetak bi trebalo da apdejtujes antivirus i odradis skeniranje sa njim i skeniranje kompa nekim malware/spayware alatom (Malwarebytes i Spybot Search&Destroy su preporuka) da otklonis to kao razlog problema.Naravno u toku igranja ne treba da bude aktivan torent program.

ne znaju sta bi to moglo biti i kako poprave, zakljucak im je bio -to vam je wireless,nema garancije.
Na selu smo, nemamo drugu opciju za internet osim ove pa smo pomalo ocajni sto odjednom ne radi a provajder ne ume ili ne zeli pomoci.

A ovo je najgluplje sto mogu da kazu i desava se samo kod nas i to bas u situacijama kad provajder ima monopol i zna da je korisnik osudjen na njih.Za pravilno podesen WiFi moze da se garantuje da ce raditi kako treba sa vrlo malim oscilacijama u kvalitetu veze.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
na krovu je kutija za koju su mi dali garanciju na godinu dana, Senao apm box, ako mislis na to - antena? .Odradila sam sve antivirus i malware provere, registry cleaner, sve sto sam nasla na netu u vezi pinga i win7,skljucila zvucnu kartu,svaku ideju koju je neko imao, odradila :)
Ne radi i dalje, pricala sam sa provajderom koj kaze da su nasli "nesto" da kod njh ne valja, nece ili ne ume da mi kaze sta i navodno rade na tome ali
ne znaju da poprave, za sada.Bukvalno su mi tako rekli,greka je kod nas, pokusavamo to da resimo ali do sada nismo uspeli.
Cini mi se da je kasno uvece, posle ponoci bolja situacija, nocas sam uspela sastaviti oko pola sata igranja bez ipadanja,jutros sam rano probala, oko 7h je jos nekako i radilo, opet jedno pola sata, oko osam je pocelo da koci bez ispadanja iz igre, stane pa stoji pa se posle par minua
pokrene, onda su krenula ispadanja, lost communication to server i sada je vec nemoguce bilo sta raditi, oko 9h svakih par sekundi stane i stoji i izleti iz igre.
Snimila sam pingplotter ali ne znam da uploadujem sliku.Svakako pokazuje 100 packet loss i to je to.

Napredak je to sto su mi rekli da je kod njih nesto, ali cinjenica da ni sami ne znaju sta je i kako to da isprave ne budi nadu.Backa Topola je u pitanju a centrala je u Subotici ali nece da mi daju kontakt telefon - htela sam eventualno tamo da se savetujem sa nekim.
Na osnovu primer od nocas i rano jutros, cini mi se da sto se vise ljudi ukljucuje, to je gora veza - da li je to moguce na wirelessu ? Ostaje mi da cekam i da eventualno prenesem njima ono sto
mi ovde neko sugerise, jer se brinem da su ti ljudi ovde mozda dobili posao preko veze a ne na osnovu znanja.
Ovako je bilo kada su prvi put uveli dinamcki ip uz velike najave, onda danima nista nije radilo, dolazili su kuci, kuckali po sat na mom racunaru i ceskali se, ne radi pa ne radi, onda sam pitala na ovom forumu, davno je to bilo i neko mi je rekao -kazi budalama da im se kolju ip brojevi, ja im citirala taj mail pre podne i popodne sve proradilo...zvuci nemoguce ali tako je.
Sad sam ko ona azdaja koja zivi preko sedam mora i sedam gora i sedam ne znam ni ja cega pa se ujutru probudi i kaze, u jeeeote, gde ja zivim....

pozz
 
Poslednja izmena:
Ne radi i dalje, pricala sam sa provajderom koj kaze da su nasli "nesto" da kod njh ne valja, nece ili ne ume da mi kaze sta i navodno rade na tome ali
ne znaju da poprave, za sada.Bukvalno su mi tako rekli,greka je kod nas, pokusavamo to da resimo ali do sada nismo uspeli.
Cini mi se da je kasno uvece, posle ponoci bolja situacija, nocas sam uspela sastaviti oko pola sata igranja bez ipadanja,jutros sam rano probala, oko 7h je jos nekako i radilo, opet jedno pola sata, oko osam je pocelo da koci bez ispadanja iz igre, stane pa stoji pa se posle par minua
"Nesto" kod njih ne valja i rade na tome.Ja bih to preveo kao "skupljamo parice za jaci zakupljeni link posto smo rasirili mrezu/nakrcali i previse korisnika na postojeci sistem" :). A i za WiFi su krenuli bas siroko ako je paket 512/256...jak odnos pogotovo sto kazu da je upload "ubica" wireless mreza.Mislim da bi 512/128 popravilo stanje.Nadam se da gresim,ali imao sam identicnu situaciju iz tvog opisa sa pocecima "brzog WiFI-ja" mom selu (jedini provajder naravno).Menjao opremu kvalitetnijom dok nisam stigao do one kojom sam mogao maltene samostalno da uspostavim link Bg-NS (a razdaljina od cca 400m sa optickom vidljivoscu) ali uzaludno.Sad se sa smeskom secam tog perioda ali bilo je bas iritantno da placam za uslugu koju ne dobijam i potpuno te razumem sad...
I opet da ponovim da se nadam da gresim u svojoj oceni i da ce se situacija popraviti,a ti imati uslugu koju posteno placas.Bilo bi fino kad bi se javio neko sa vise iskustva da pomogne (Beogridovci ili Uzicani npr).Srecno pa javi kako se resila situacija.
 
"Nesto" kod njih ne valja i rade na tome.Ja bih to preveo kao "skupljamo parice za jaci zakupljeni link posto smo rasirili mrezu/nakrcali i previse korisnika na postojeci sistem" :). A i za WiFi su krenuli bas siroko ako je paket 512/256...jak odnos pogotovo sto kazu da je upload "ubica" wireless mreza.Mislim da bi 512/128 popravilo stanje.Nadam se da gresim,ali imao sam identicnu situaciju iz tvog opisa sa pocecima "brzog WiFI-ja" mom selu (jedini provajder naravno).Menjao opremu kvalitetnijom dok nisam stigao do one kojom sam mogao maltene samostalno da uspostavim link Bg-NS (a razdaljina od cca 400m sa optickom vidljivoscu) ali uzaludno.Sad se sa smeskom secam tog perioda ali bilo je bas iritantno da placam za uslugu koju ne dobijam i potpuno te razumem sad...
I opet da ponovim da se nadam da gresim u svojoj oceni i da ce se situacija popraviti,a ti imati uslugu koju posteno placas.Bilo bi fino kad bi se javio neko sa vise iskustva da pomogne (Beogridovci ili Uzicani npr).Srecno pa javi kako se resila situacija.

Verovatno si u pravu, ipak je to do njih tj. do njihovog linka, takodje moze biti da je do antene, kisa oksidacija i tako to, kod mene na kuci u toku zime su imali takav problem, reseno je tako sto je zamenjen konektor koji idde o wirless kartice do antene...
 
Ovde je rekla najbitnije...Ne povlaci se oksidacija posle ponoci pa se pojavi ujutru posle 8h nego ostali korisnici idu na spavanje pa od 8h aktivnost poraste i to je to...Izgleda da su je iskljucili,nije smela da se buni zbog loseg net-a :)

Cini mi se da je kasno uvece, posle ponoci bolja situacija, nocas sam uspela sastaviti oko pola sata igranja bez ipadanja,jutros sam rano probala, oko 7h je jos nekako i radilo, opet jedno pola sata, oko osam je pocelo da koci bez ispadanja iz igre, stane pa stoji pa se posle par minua
pokrene, onda su krenula ispadanja, lost communication to server i sada je vec nemoguce bilo sta raditi, oko 9h svakih par sekundi stane i stoji i izleti iz igre...
 
Nazad
Vrh Dno