Šta je novo?

Wireless antena

Jel si siguran da je antena dobro zašrafljena u taj USB WIFI adapter? Postoji mogućnost da je zbog pomeranja antene došlo do odšrafljivanja RP-SMA konektora pa to stvara slabljenje signala koje pominješ.
 
Dobro je prisrafljena za adapter.Kada sam je kupovao rekli su mi da je najslabija koju su imali u ponudi,nekoliko mojih prijatelja ima isti uredjaj hvataju signal sa skoro duplo manje udaljenosti nego ja i njima radi lepo,sad da li bi trebao mozda da kupim drugi usb wifi adapter ili bolju odnosno duzu antenu?
 
Ja imam tu za komšijin net i pokazuje oscilacije u radu.
Razmišljao sam o nekom kao produžnom kablu, a više imaš na pc berzi o toj temi.
Ima tamo par dobrih savjeta što sam dobio.
 
Jel si ovde samo foliju koristio,ili si ovaj luk napravio od kartona ili vec cega,pa samo oblozio folijom?
 
Iseces karton, oblozis folijom i sklopis. Kruzi negde po internetu sablon koji mozes da odstampas, pa iseces. Ne znam tacno adresu, ali probaj sa "wifi, booster, cardboard..." googlaj malo...

Da je samo folija ne bi imalo konstantan oblik, ovako sa kartonom moze da stoji. Moj ti je savet da koristis neki kvalitetniji, malo deblji...posto je to onako "trajnije" resenje. Ova moja sa slike je pretrpela niiiz padova, savijanja i jos uvek radi :) ...trosak za izradu ne prelazi 20 dinara :D ...a pojacanje je za te pare ludacko. Bukvalno...Mislim da mi je signal bez toga 30-40%, sa tim oko 60-70. Probaj, ne moze da skodi...poenta je samo da je dobro usmeris, da ovaj luk zaklapa dobar ugao sa izvorom signala. Nije neophodna ni opticka vidljivost da primetis poboljsanje...
 
Ja sam imao iskustva sa 422G i nije se pokazao kao najbolji uredjaj. Radi svoju funkciju, ali definitivno je za sobnu upotrebu...iako ima karakteristike za nesto vise. Problem je sto ima malo mili vati (mW)...dok taj novi adapter koji si uzeo je za dve klase bolji, i ne bi trebalo da imas problema...
 
TP-Link 422 radi veoma dobro i na "velike daljine" ali sa odgovarajucom antenom.
Antenica koja doalzi uz adapter je dovoljna "za po kuci".
SIGNAL MORA DA BUDE DOVOLJNO JAK U OBA SMERA ( i ka vasem adapteru i od njega )
Uz npr. ovu antenu mozete ostvariti stabilnu vezu na par kilometara.
 
Sve zavisi sta znaci "veoma dobro".
Bas tu antenu sam kupio isto u WinWin-u, sa sve adapterom 422G i dan danas ne mogu da ostvarim normalnu konekciju sa vrha kuce na svega par stotina metara. Slazem se da je ovo dobra antena, ali jednostavno sam adapter nema mnogo izlazne snage, pa ne moze da koristi maksimalni potencijal.
...mozda sam ja dobio "losu seriju", mada sumnjam. Sve u svemu za pare koliko izadje 422G, moze da se kupi recimo AirLive 1600USB koji ima duplo vise mW i jacu antenu.
 
@Dejan990

AirLive 1600USB je DUPLO skuplji od 422G.

Problemi nastaju bas zbog toga sto vecina "puca na snagu" pa sa 200mW samo pravite haos u etru :S:
 
zavisi gde kupujes :D ...ali definitivno, po recimo cenama u WinWinu imaju bolji adapteri.

haos u etru?! pa opseg za wireless mreze predvidjen je za opseg od 0 do 30 dB otprilike...nema tu haosa, samo je pitanje da li mogu da se preklope ili ne. Odnosno da li moze prijemnik da isprati predajnik...
Dakle, u slucaju 422G ja nisam mogao da dobijem zeljeni efekat [primanje funkcionise, slanje signala - nikako]
 
TP-Link 422 radi veoma dobro i na "velike daljine" ali sa odgovarajucom antenom.
Antenica koja doalzi uz adapter je dovoljna "za po kuci".
SIGNAL MORA DA BUDE DOVOLJNO JAK U OBA SMERA ( i ka vasem adapteru i od njega )
Uz npr. ovu antenu mozete ostvariti stabilnu vezu na par kilometara.

Neki ovde ne shvataju koliko si u pravu.Upravo koristim 422G+15m obicnog antenskog kabla+3D korner antenu 17Db.Ne da radi posao nego sam prezadovoljan.Za antenu sa sve kablom i postarinom dao sam 1800 din,pravljena je naravno ,nije fabricka, a uzeo sam preko oglasa.Ako bas nekog zanima gde kazacu na pp.422G je ok uredjaj ako mu se doda dobra antena u to nema sumnje.Hvatao sam,u zavisnosti gde je okrenem,i po 7-8 signala sto je za mesto u kome zivim premija.Tudje adsl uredjaje takodje,na udaljenosti do oko 150m.Signale sa 1 crtom hvatao sam na nekih grubo 6-7Km verovali ili ne.Naravno uz idealnu opticku vidljivost.Za vece gradove ne preporucuju ovde po forumu opremu na 2,4 zbog zagusenja etra ,ne znam kakav je slucaj u G.Milanovcu ali svakako pokusaj,moja preporuka
 
A krastavac sad sam puko 2350din za ovaj adapter koji sada koristim,a 422g sam vratio i doplatio razliku za ovu bolju.A mi posalji na PP gde si kupio tvoju sadasnju i da li ima jos uvek da se kupi tu,ako je to stvarno kako pricas vredi probati.

evo kako radi ovaj bolji adapter sad:

http://imageshack.us/g/804/dsc04387z.jpg/

Primecujem da baguje kad treba da ucita neku stranicu pojavljuje mi se ona poruka da mu treba dosta vremena da otvori stranicu,ili da uopste ne moze da je otvori,takodje i nekad se desi kod otvaranja foruma,ili nekog drugog sajta ne prikazuej ove "obojene" delove vec samo pise npr Benchmark oko toga sve belo(skinuo sam i ovu najnoviju verziju flash playera,ali o5 se nekad desi verovatbo zbog mogucnosti da nedovoljno ucita stranu).
 
@Dejan990

Da ne postoji haos u etru,signal od tvog 422G bi stigao do odredista - prosto i jednostavno :)

@IlijaGM

Na koji nacin mislis da povezes 822N sa eksternom antenom ?
 
Nazad
Vrh Dno