Šta je novo?

Wiondows 2003 - ntoskrnl.exe missing

Dejan011

Čuven
Učlanjen(a)
18.10.2003
Poruke
156
Poena
619
Na c: imam instaliran XP, a na e: 2K3. Kada posle startovanja racunara izaberem 2K3 dobijem poruku sledece sadrzine:
Windows could not start because the following file is missing <windows root>\system32\ntoskrnl.exe Please re-install a copy of the above file.

Samo da napomenem da se u e:\windows\system32\ nalazi doticni fajl, i da sam ga za svaki slucaj prekopirao sa instalacionog diska (nije iste velicine, i morao sam da mu promenim ekstenziju iz .ex_ u .exe naravno) ali to nije pomoglo. Da li postoji neko kratko resenje, da ne bih reinstalirao sistem.
Hvala.
 
ne možeš ektenziju .ex_ da preimenuješ u .exe, jer je to arhiva.
preimenuj je u .zip pa je raspakuj i dobićeš ntoskrnl.exe.

p.s. zato ti ntoskrnl.ex_ i ntoskrnl.exe nisu bile iste veličine.
 
Da, u pravu si. Uradio sam kako si mi reako, ali problem je ostao isti. Ima li resenja ili da reinstaliram sistem?
 
Hehe... Znači tvoj problem sam imao kada sam polagao 70-215 M$ Server...
Da ne ulazim u problematiku kako si to uspeo i da je problem u stvari bio u boot.ini fajlu... pod uslovom da ga stvarno nisi obrisao
prebaci taj ntoskrnl.ex_ od 2k3 negde na disk recimo C:\tmp
Udji u komandnu konzolu, prebaci se u taj dir i kucaj
expand ntoskrnl.ex_ ntoskrnl.exe
trebalo bi da ga "otpakuje"
Sve to radis naravno iz XP posto u 2k3 ne mozes da udjes...
prebaci ga u E:\winnt\system32 gde ti je instaliran 2k3
Restartuj masinu... ako ti i dalje to prijavljuje, definitivno ti je problem u boot.ini fajlu koji ti gadja pogresnu particiju....
[edit]
Ja sam kret3n ;)... sad sam tek video da ti je čovek rekao kako da ga otpakuješ cheers
Znači, pogledaj boot.ini fajl u root C: direktorijuma
kod mene izgleda ovako
[code:1]
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /KERNEL=LOGOOS.EXE
[/code:1]
znači cenim da ti je partition u boot iniju loš, a ukratko
multi je HDD kontroler
rdisk je disk na kontroleru (počinje od 0)
partition je particija i počinje od 1 (ako imaš jedan disk sa više particija onda ti je sve 0 osim particije gde je 1-C: 2-D: 3-E: i tako dalje)
 
Probaj da boot-ujes sistem sa instalacionog diska, pa onda repair, pa onda fixboot.
 
Nasao sam resenje, evo kako: U boot.ini sam umesto partition(4) upisao partitino(3).
Gresku delom objasnjavam ovako: U toku instalacije Linux-a, napravio sam jos dve particije plus swap, sto je verovatno poremetilo "redosled" particija. Nije mi samo jasno kako je poremecen redosled pariticija kada su Linux-ove particije posle win particija. Fixboot nije pomoglo.


Wakizashi, hvala za ideju.
 
nema na cemu...
redosled ti se poremetio jer se particije malo glupavo definisu u boot.ini fajlu...
znaci, imas recimo 2 primarne i jednu extended partition numeracija se menja...tako da ce prvi logicki drajv u extended partition uvek da ima vrednost 2 i tako dok se ne popune svi logicki drajvovi na extended partition... tek onda ce se numerisati ostale primarne particije...hyh, ajd ovako... imas hard disk sa 3 particije od kojih je jedna extended sa 2 logicka drajva:
[code:1]
Primary Primary Extended(logicki drajv1)(logicki drajv2)
C:(1) F:(4) D:(2) E:(3)
[/code:1]
nemoj da te zbune 2 primarne particije, jer mozes recimo imati disk particionisan do 4 primarne particije, ali onda ne mozes imati ni jednu extended i samo jedna od te 4 moze biti aktivna. Takodje mozes recimo imati 3 primarne i jednu extended (pod kojom ces imati gomilu logickih drajvova) Ovo je bar ono sto su mene naucili, tako da ako gresim neka me neko ispravi...
Fixboot nije ni mogao da ti pomogne jer problem nije bio u boot sektoru nego u boot.ini fajlu... potrazi malo na netu sta radi fixboot/fixmbr pa ce ti biti malo jasnije... inace 2 su prve dve stvari koje ljudi rade kada nesto nije u redu, a u 98% slucajeva ne resavaju problem...
 
Upravo je particija koju je Linux izdelio bila primarna (jedna od dve primarne koje imam, tj koje sam imao).
Hvala jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno