Šta je novo?

WinRar splitovanje

santaana

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
42
Poena
304
Evo zadnjih dva sata prelistavam sve sto ima veze sa WinRarom i ne mogu da nadjem odgovor. zelim da znam na koji se nacin splituje fajl cije su ekstenzije sledece: r00, r01, r02....r48, .rar, .sfv. Ja, kad splitujem film od nekih 700Mb i odredim mu velicinu od, recimo 15.000.000 b, dobijam sledece ekstenzije part01.rar, part02.rar i tako dalje.

pozdrav i unapred hvala
 
Treba ti starija verzija WinRara ;)
Nisam siguran od tacno koje verzije su promenili ekstenzije.
 
Takođe, kada se ovo obeleži, u ime .rar arhive na prvoj kartici možete upisati i nešto.001, i WinRAR će ostalim delovima automatski dodeliti .002, .003 itd. Meni recimo ovo više odgovara nego .rar, .r00, .r01 itd.
 
u pravu si @abc011abc, isprobao sam sto si naveo i to je to (otprilike) sto sam trazio.
mada jos uvek ne znam zasto nisam dobio ovaj fajl u tom postupku: .sfv, ako mozete i to da mi objasnite. treba da dobijem nesto kao na ovoj slici kad splitujem, recimo film od nekih 700MB (mada velicina nije bitna).

movial5.jpg


a da, hvala vam svima na pomoci i izvinite sto vas gnjavim sa ovim ali vazno mi je!
 
sfv ti je verifikacioni fajl Pravi se npr. QuickSFV-om...
 
Za sfv http://www.quicksfv.org/.
A da bi dobio ovo posle 30og rara te "bele" arhive .....
Ma, jednostavije ti je ovako :)
http://members.ii.net/~the_nemesis/sp/ScenePacker124.exe
on ce sve sam da ti radi ;) malo se igraj sa opcijama, uncheckiraj za pocetak da ti brise originalni fajl dok se ne naviknes ;) pravi i diz i nfo i sfv, naravno iz tvojih template-a koje ces ti naknadno da napravis i skapiras kako i sta ;)
Vec imas generisane arhive od 15 50 i 100 ... ali svasta nesto moze da se ispodesava :)
ja ovo odavno koristim za pakovanje .... tako da sam se vec navikao, desni klik add to scene packer :D ili add and pack :) veoma upotrebljiva stvar za onog kome stvarno treba ;)
pozdr ;)
 
Poslednja izmena:
Prosto, WinRAR registruje samo tipove od .rar do .r29 (control panel > folder options > file types). Ja ne znam ni šta će toliko uopšte, da sam autor WinRAR-a, registrovao bih samo .rar i eventualno .r00 i zdravo :)
 
Voodo ali nisi :D i zao ti je zbog toga priznaj :)
A ima i onih 000x... koje rar ne prepoznaje, a packuje ih recimo CORE ili neka slicna grupa :)
Samo izmisljaju :p
 
hehe, oduvek sam se pitao zašto se to koristi, odn. koja je fora sa tim "belim arhivama"! može objašnjenje?

te bele arhive se dobijaju i sa WinRarom ako se upotrebi opcija koju je naveo abc011abc. igram se sada sa ovim ScenePacker124 ali po svemu sudeci nije kompaktibilan sa vistom cak i ako ga poteram compatibility modu za XP SP2. zasada mogu samo preko Task Managera da ga ugasim.
no u svakom slucaju hvala na trudu i strpljenju
 
te bele arhive se dobijaju i sa WinRarom ako se upotrebi opcija koju je naveo abc011abc. igram se sada sa ovim ScenePacker124 ali po svemu sudeci nije kompaktibilan sa vistom cak i ako ga poteram compatibility modu za XP SP2. zasada mogu samo preko Task Managera da ga ugasim.
no u svakom slucaju hvala na trudu i strpljenju

Nigde nisi rekao da se radi o Visit, a i da jesi ja je nisam koristio dugo dugo ... pa ni ne znam da li packer radi na istoj, sad vidim da ne radi :)

Btw Compression method stavi na "Store", da ne bi gubio vreme.
 
Nazad
Vrh Dno