Šta je novo?

Windows XP instalacija - problem sa Pioneer DVR-112

RingeRaja

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.03.2005
Poruke
6,777
Poena
775
Daklem, spakovao sam novu konfu (visokointegrisna multimedijalna makina), krenuo u instalaciju Win XP OS-a i ćorak.
Najpre sam mislio da je u pitanju loš disk u smislu bootovanja sa CD-a, pa sam probao i drugi, opet ćorak.
Uzmem DVD Vista (skinuta sa net-a, trial varijanta) i krene instalacija, Vista se instalira bez problema.
Probao sam ponovo da instaliram XP, neće, napiše boot from CD/DVD i ništa, podigne vistu, iako sam lepo stavio u bios-u first boot cd.
Nešto mi pada na pamet, pa rekoh da pitam.
Da li je moguće da XP ne može da se instalira sa SATA drajva?
Ovo je jedino što mi pada na pamet, pošto se na makini sa IDE drajvom isti XP na istom cd-u instalirao bez problema.
Unapred hvala.
 
Da, treba ti sleapstrimed winxp sp2 cd sa sata kontroler drajverima. Mada, kada razmislim, možda nisam u pravu, to ti treba kada je sata hdd stavljen na (obično SiL) sata kontroler pa ga winxp ne vidi bez drajvera koji se ili učitaju sa flopija nakon pritiska f6, ili, se ubace u winxp instalaciju.... kako u startu radi sata optički drajv, nije mi poznato, ako se sa njega podiže sistem, ali čim vista to može, onda je moguće.
 
Trebalo bi da instalacija ide normalno sa SATA drajva, stim da mora ici F6 ako je SATA HDD. Kod Viste ne mora F6.
Ja sam instalirao normalno XP sa SP1 pa onda SP2, isto tako i integrisani XPSP2, ali sa Lite ON-a SATA drajva i to na nekoliko masina....
Mozes li da definises malo detaljnije sta je taj "ćorak" , tj dokle stigne ili da li uopste krene instalacija?
Da nije nesto sa tim pioneer-om mozda ? Mozes li da nakacis neki drugi SATA drajv, Lite On npr, cisto radi probe i eventualnog eliminisanja pioneer-a kao uzroka problema ?
 
112 nije sata :d 212 jeste ;)
 
112 nije sata :d 212 jeste ;)
Da, 212, moja greška.
BTW, instalacija ni ne kreće, ispiše da pritisnem any key da bi krenula i ništa, ne kreće.
Anyway, hard je Hitachi, 160 gb, sata, ali u bios-u namešteno na native ide, a rezač je takođe sata, u bios-u uredno prepoznat.
Hard je master, rezač slave, iako mislim da kod sata device-a ovo nije bitno.
Dakle, zavrti on disk u rezaču i "ćorak".
Da li je neko imao sličan problem sa Pioneer SATA rezačem?
Napominjem da je sa Vista DVD-jem sve prošlo glatko, bez ikakvih problema.
Sutra kačim IDE rezač, pa ću da probam tako.
 
Poslednja izmena:
Instalacija ide bez obzira što je SATA i ne mora da se pritiska F6(instalirao sam i sa SATA Pioneer-om, Optiarc-om i LiteOn-om i nije bilo problema)!
Nego koja je ploča u pitanju, ako je Biostar TF560 može da bude problema!
I još jedno pitanje, jel ti podešeno da ti butuje sa Pioneer-a?
 
Izvini, jel ti pricas o ovom Mac mini koji ti je u opisu? :)
 
Instalacija ide bez obzira što je SATA i ne mora da se pritiska F6(instalirao sam i sa SATA Pioneer-om, Optiarc-om i LiteOn-om i nije bilo problema)!
Nego koja je ploča u pitanju, ako je Biostar TF560 može da bude problema!
I još jedno pitanje, jel ti podešeno da ti butuje sa Pioneer-a?

Ploča je Gigabyte GA-MA69G-S2H, a naravno da je podešeno da bootuje sa Pioneer-a. Sa DVD-jem na kome je Vista sve je prošlo ok, instalirao sam OS ko od šale, ali sa tri različita bootabilna cd-a sa XP neće ni da mrdne.
Nisam danas mogao da probam sa drugim , IDE rezačem, verovatno ću sutra naći vremena pa ćemo da vidimo da li će tako da ide.
 
Poslednja izmena:
Aha, procitao sam o tome, mislio sam da je nesto drugo, vezano za sata rezac, posto kod mene pioeener 212 nije radio dobro... Ipak je zamenjen za novi, i sad je ok.
 
zamijenio 212 za 212? I sad radi?
 
@joriq

Da, prvi je sporo rezao (max 8x) i posle nije hteo da procita to sto je narezao. Mislio sam da je mozda problem u sata kontroleru na ploci, ali sam probao na drugoj ploci i isto je radio. Zamenili su mi u radnji za novi, taj radi ok.
 
Rešio sam problem, ali ga nisam rešio.:D
Naime, instalirao sam XP na "seljački" način, preko disketa.
6 floppy disketa + moj stari nebutabilni cd sa xp-om + sp2 - malo je potrajalo, ali je uspelo.
 
A mogao si i sa jedne win98se diskete, učitaš drajver za CD i smartdrv, pa ručno winnt iz \i386...
 
A mogao si i sa jedne win98se diskete, učitaš drajver za CD i smartdrv, pa ručno winnt iz \i386...
Nisam imao startup disketu (jbga, davno se koristio 98, a i ove sam jedva našao i molio Boga da rade), a i bilo mi ovako lakše, 6x u floppy, cd u drajv, format u ntfs i vozi.
Baš me zanima u čemu je problem kod konfe, ali nemam ni vremena, ni živaca da se patim. Jedan razlog više da zadržim floppy za ne daj Bože.
 
flopi je majka! :d Ubih se prije neki dan da instaliram XP na lap bez flopija, ali sa AHCI sata kontrolerom (koji nema native mode). Ko mi kriv kad nisam radio sa nLite :p
 
Evo ja imam problem na laptopu. Pokrene redovno instalaciju ali dodje do nekog nivoa i javi mi da ne moze da prepozna disk ili da ga nema... Instalacija Viste prodje bez problema. Naravno laptop nema flopi. Ima li kakvo resenje za instalaciju XP?
 
nadji moj topik na tu temu! Imao isti problem prije 10ak dana, i ukratko: sa programcetom nLite treba da u XP SP2 instalaciju integrises SATA AHCI drajvere za tvoj HDD kontroler (sto ide prilicno automatizovano sa nLite).

Poz!
 
Nazad
Vrh Dno