Šta je novo?

Windows Server 2k8 R2 + HyperV

SeRPeNT

Slavan
Učlanjen(a)
17.10.2005
Poruke
554
Poena
320
Da li je iko probao, mene interesuje da recimo napravim u okviru samog R2 par klijentskih OS-a od kojih bi recimo svaki sluzio kao HostDesk (vurtual dekstop) varijanta. Da li to raditi pomocu recimo par XP-a na R2 ili Citrix VMware i sl ?

Btw stigao mi je R2 ali nisam jos instalirao, a Citrix nikako da posalje trial i ako sam pre par dana trazio ... a u medjuvremenu videh da moze da se izvede ovako nekako:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd883265(WS.10).aspx

Ajde ako je neko vec imao slicnu infrastrukturu da da neki savet.
A inace ovaj R2 bi trebao da ide na neki GRID od recimo 30 servera (naravno ne bih bio jedini, ali jedini te namene, pa grid sam nije toliko bitan u prici) :D

Wecome to Cloud Computing :D
 
Poslednja izmena:
HyperV ma koliko ga brzo MS doradjuje mi nekako i dalje nije dorastao VMWare-u.

VMWare je brzi, sada ima mnogo vishe mogucnosti i manje limite. Cak radi i DirectX 9! (mada ne znam koliko bi to radilo preko neta i da li ti ISTA znaci)

VNC upgradjen u VMWare je fenomenalan, def. najbolji i najbrzi od svih (mozes i samu boot fazu da "VNC-ujes"). I verovatno ce ti koristiti sto mozes da napravis Vanilla starter, i od njega uradis clone za svakog korisnika - mnogo manje utrosenog prostora na disku, plus brzi rad ako server ima dovoljno memorije jer ce starter VM disk biti kesiran (kazem.. ako server ima dovoljno memorije :D)
Sve to mozes da isprogramis extremno lako preko VIX API-a da mozes da dodajes masine i ostalo preko neta, ako ti treba. Mislim da cak moze i da se isprogramira neka skripa koja ce za svakog novog korisnika da automatski napravi novi VM clone.

Ja licno nisam imao iskustva sa aspekta admin-a ali jesam radio disk subsystem i file system sitnice vezane za ovo.

HF! Mislim da je ovo jako interesantan deo i lako doradiv.
 
Poslednja izmena:
Ma za hardware nije prob, u gridu svaki server ima po 24GB rama i quad xeon sa po 4TB raidom... pa cu dodeliti koliko treba. Moracu definitivno da isprobam jer dok ne vidim kakav je utisak preko samog neta (kao sto ce jelte krajnji korisnici imati) ne mogu da znam sta mi je najbolje, vidim da ce biti VS test :D
 
Ovo sve o cemu je alfaunits govorio (on-demand virtuelne desktope) imas vec gotovo kod Citrixa - Xenserver + Xendesktop. Prvo je besplatno, drugo nije.
 
Nazad
Vrh Dno