Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

Na sta li to lici kad ti negde zazvoni tako telefon..ja takve ljude ne razumem..kako bi bilo da ja stavim zvuk motora MIG-25..(tipican ljakse fazon, kao i ono "excuse me boss you have a text message"..kako bi ga pripalio sa svim tim message-om :D)
 
Ja dugo furam jedan ton što sam skinuo pre 100 godina na zedge-u (još na e71 sam imao taj ton) i dan danas imam taj ton na telefonu za poruku. Mislim da je sa BlackBerry-a. Uvek, ali uvek su mi očajni tonovi koji dolaze uz telefon. Ili su prekratki (1 sekunda) ili očajni ili dugački. Ovaj je dve sekunde i odličan. Kažem koristim godinama. Navika čista.

A da ne pričam koliko mi pre bilo muka, svi nokia telefone i svima isti ton. Nokia tune za ringtone + standard za sms, pa kad krenu svi da se pipaju za džepove, misle da njihov zvoni :D
 
Ja dugo furam jedan ton što sam skinuo pre 100 godina na zedge-u (još na e71 sam imao taj ton) i dan danas imam taj ton na telefonu za poruku. Mislim da je sa BlackBerry-a. Uvek, ali uvek su mi očajni tonovi koji dolaze uz telefon. Ili su prekratki (1 sekunda) ili očajni ili dugački. Ovaj je dve sekunde i odličan. Kažem koristim godinama. Navika čista.

A da ne pričam koliko mi pre bilo muka, svi nokia telefone i svima isti ton. Nokia tune za ringtone + standard za sms, pa kad krenu svi da se pipaju za džepove, misle da njihov zvoni :D

Ali zato kad nekom stigne poruka znam da ima WP telefon. ;)
 
te neke stvari koje si naveo su imho nepotrebne i retko ko ih koristi

Cekaj, otkuda ti ovaj zakljucak? Radio si neku anketu, koliki je bio uzorak?
Nisu svacije potrebe iste, medjutim problem ovde je sto se to cesto podvodi pod "nepotrebno" a obicno su to "one" sitnice koje zivot znace
Ja sam ponovio vise puta - meni je smesno da WP nema profile i odvojenu kontrolu zvuka, to su stvari koji je imao prepotopski WM ili moja Nokia 6600 koju koristim kao sekundarni telefon, ej covece praistorija iz 2004 ili koje vec, opet kazem meni je to neshvatljivo :)
 
Cekaj, otkuda ti ovaj zakljucak? Radio si neku anketu, koliki je bio uzorak?
Nisu svacije potrebe iste, medjutim problem ovde je sto se to cesto podvodi pod "nepotrebno" a obicno su to "one" sitnice koje zivot znace
Ja sam ponovio vise puta - meni je smesno da WP nema profile i odvojenu kontrolu zvuka, to su stvari koji je imao prepotopski WM ili moja Nokia 6600 koju koristim kao sekundarni telefon, ej covece praistorija iz 2004 ili koje vec, opet kazem meni je to neshvatljivo :)

znam da svako ima razlicite potrebe i da je dobro sto na android mozes da zakacis sve i svasta, ja bi dzojstik prikljucio samo ako bi na fon u isto vreme preikljucio i tv preko hdmi kabla, sto sam i gledao da rade sa xzl koju sam jedno vreme zeleo da uzmem ali sam se odlucio za ativ s, ali o5 bi radije da upalim pc i da lepo igram igrice, mada kao sto svi znamo da ima nas raznih i da svako zeli nesto drugo, a i ne treba anketa da bi se znalo da ne koristi mnogo ljudi joystik ili nesto drugo, ali hdmi se npr sigurno mnogo vise korsisti od joystika, miseva i ostalih uredjaja, i lose sam se izrazio kad sam napisao da su nepotrebne :/

zna se da wp8 ima ozbiljnih mana preko kojih neki ne mogu da predju, ali meni te mane ni malo ne smetaju a i lepsi mi je wp8 od androida i zato sam se na kraju odlucio za wp8
 
Cekaj, otkuda ti ovaj zakljucak? Radio si neku anketu, koliki je bio uzorak?
Nisu svacije potrebe iste, medjutim problem ovde je sto se to cesto podvodi pod "nepotrebno" a obicno su to "one" sitnice koje zivot znace
Ja sam ponovio vise puta - meni je smesno da WP nema profile i odvojenu kontrolu zvuka, to su stvari koji je imao prepotopski WM ili moja Nokia 6600 koju koristim kao sekundarni telefon, ej covece praistorija iz 2004 ili koje vec, opet kazem meni je to neshvatljivo :)

A meni je neshvatljivo da to "100ti put" ponavljas. Dobio si odgovore ili da im je dovoljno ono sto WP nudi za podesavanja ili su jednostavno mogli da predju preko toga. Sto se tice kontrole zvuka, znam jedno, da skoro svaki put kad sam slusao radio, mp3, igrice (ne WP telefon) morao sam da podesavam jacinu zvuka, znaci nije ono podesio sam jednom i to je to. "Problem" kod WP je samo kad izdjes iz takvih aplikacija, da vratis jacinu zvona.
 
Cekaj, otkuda ti ovaj zakljucak? Radio si neku anketu, koliki je bio uzorak?

Cuj onog gore, meni krivo sto sam zaglavljen sa WP - zaglavljen si i ti brate sa WP 8 jer kada dodje WP 9 moraces da promenis telefon, kao sto je uostalom bilo i na relaciji WP 7-8
A sto se tice povecavanja trzisnog udela WP-a, ako nastave ovim tempom mozda i stignu Android za jedno 10 godina, pod uslovom da u medjuvremenu ne ostanu bez para ako MS Nokia-i zvrne slavinu ;)

Kontaktirao si Trgovčevića? Vavu? Milana Tarota? :D

meni je smesno da WP nema profile i odvojenu kontrolu zvuka

Ja se sa ovim potpuno slažem !!!! Ali kao što si sam rekao ponovio si 100 puta nemoj više. Ajd ako može da nastavimo temu u normalnom maniru. Ili slobodno lock pošto vam je izgleda to cilj. Ja nemam nikakvih problema sa iznošenjem mana uređaja i nikada nisam negirao pravi problem. Ali gluposti tipa "MS je reklamirao Skydrive - a to na Androidu već odavno ima" - pa šta? Kakva je to mana i minus za korisnika. Čist flame post.
 
Poslednja izmena:
Ja dugo furam jedan ton što sam skinuo pre 100 godina na zedge-u (još na e71 sam imao taj ton) i dan danas imam taj ton na telefonu za poruku. Mislim da je sa BlackBerry-a. Uvek, ali uvek su mi očajni tonovi koji dolaze uz telefon. Ili su prekratki (1 sekunda) ili očajni ili dugački. Ovaj je dve sekunde i odličan. Kažem koristim godinama. Navika čista.

A da ne pričam koliko mi pre bilo muka, svi nokia telefone i svima isti ton. Nokia tune za ringtone + standard za sms, pa kad krenu svi da se pipaju za džepove, misle da njihov zvoni :D
Meni je tel. konstantno na vibraciji, tako da ni ne znam koje su mi melodije za poruku i poziv:D U stvari pre neki dan sam se bas trgnuo kad mi zazvoni tel. regularno :D
 
pa nije fejk, stvarno je brže, ne čekaš animaciju.
s tim što je sve to mlaćenje prazne slame jer je totalno *****ski raspravljati da li lag na ovom ili onom sistemu traje 0.5 ili 0.8 ili 1.2 sec. extremni slučaj je onaj dialer lag na S3 npr pa opet ljudi i tu drame bez potrebe, sve i da nedajbože zoveš vatrogasce ili hitnu neće ti te 2 sekunde koliko on okleva ništa promeniti.

ima tu mnogo bitnijih stvari, koje utiču na funkcionalnost uređaja ili na prilagođavanje uređaja korisniku (a ne obrnuto). 2 sekunde za dialer možeš ponekad da sačekaš i dočekaš na S3, ali file manager ne možeš nikako da rodiš na wp.

Tacno, samo sto na S3 cekam dailer, cekam poruke, cekam prelazak iz app u app, ali da se razumemo tu android nije kriv, tu je krivo ono smece od TouchWiz-a, koje bi zabranio da sam na mestu Google-a.. Onaj praznik sarenila, vasara i kicha..
Sto kaze Djilke pricali smo o MIUI, MIUI rom na S2 radi kao singerica, narocito ovi noviji koji su ono bas za njega, tj kao ``podlogu`` koriste samsungov rom, sa gomilom svastarije na telefonu MIUI leti, a fabricki SAM rom ulazi tako po par sekundi u dialer pa par sekundi sms.. Meni realno file manager ne igra veliku ulovu, ionako sam pre u njega ulazio da bi pogretao .apk fajlove, sad nemam potrebui za tim pa mi ne treba ni on, za ostalo koristim tablet..

Na sta li to lici kad ti negde zazvoni tako telefon..ja takve ljude ne razumem..kako bi bilo da ja stavim zvuk motora MIG-25..(tipican ljakse fazon, kao i ono "excuse me boss you have a text message"..kako bi ga pripalio sa svim tim message-om :D)

Hhahah taj rad.. :D Jedine poruke koje bih voleo da uvek vidim u istoj sekundi je iz banke o prispeloj uplati.. :D ostale mi nisu hitne.. :D
 
Ala se ovde rasplamsala rasprava, svako vuce nas voju stranu i ne popusta :) ja imam par pitanja na koja sam delimicno dobio odgovor citajuci temu ali mi treba neko ko ce sve to potvrditi.

- sta milsite pog tim nema file manager-a, sigurno postoji app koja se mouze skinuti sa marketa?
- moze li neko da mi napise neka najbitnija ogranicenja WPa, ne mislim na gluposti kao sto su 'kada smanjim jacinu tona dok se slusa muzika, smanji mi se i ringtone', nego bitne stvari
- da li je tacno da ne mogu da skidam attachement sa maila, da manipulisem takvim stvarima (dobijem sliku, pdf, sta god i ne mogu da skinem, sacuvam, izmenim, posaljem dalje)?
- bilo sta sto vam padne na pamet.

Bio sam dugogodisnji korisknik WinMo od 2004. a android mi nije legao zbog lagova i nekako mi je bio suvise poznat :) WP mi se svideo od pocetka ali ako vec kupujem tel mora imati neke stvari posto mi je mejl vazan dosta. Inace, ja sam shvatio da neki ljudi jednostavno nemaju osecaj o lagu, video sam to mnogo puta, ili im nije bitno ili jednostavno ne razumeju i ne vide tako da je stvarno besmisleno oko toga se raspravljati na forumu
 
- sta milsite pog tim nema file manager-a, sigurno postoji app koja se mouze skinuti sa marketa?
- moze li neko da mi napise neka najbitnija ogranicenja WPa, ne mislim na gluposti kao sto su 'kada smanjim jacinu tona dok se slusa muzika, smanji mi se i ringtone', nego bitne stvari

1. Nema nikako.
2. Pa o tome je i rasprava. WP ko koristi odrekao se dosta toga, ali njima to ne smeta, pa normalno koriste za pozive, poruke, surfovanje i fotkanje. Navedi sve detaljno sta ti treba, pa ces dobiti odgovor. Znaci treba ti ovo, ovo, ovo, ovo, ovo, ovo, ovo i dobices odgovor ima li ili nema :)
 
- Nema fajl menadžera na nivou sistema, niti može da ga bude, jer OS ne dozvoljava. S tog aspekta je korišćenje WP drugačije od Androida, Simbijana, WM.
- DuckDuckGo.com će da ti pomogne
- Da i ne. Tip fajla mora da bude prepoznat od strane neke aplikacije da bi mogla da menja sam fajl.
- Jedu mi se jagode
 
Komsija, nema krastavac, ne mozes da ulazis na telefonu u one com.android.bliczena foldere..

Najbitnija ogranicenja, pa, vecina spada u taj rang zajednickog volume control-a. Meni licno nista od tih mana nije razlog da prestanem da koristim (osim problema sa baterijom koji ja i mnogi po netu imaju).
Recimo i dalje nema aplikacija slicna AirDroidu ali kad razmislim za sta sam je koristio (samo za fotke) i koliko je znao spor da bude, ni nije strasno, tebi nece ni znaciti jer nisi koristio. Ovako prebacim fotke preko skydrive-a ili nekom drugom metodom.
Nemogucnost da sakrijem video klip na telefonu, iz kog god razloga, opet ogromnoj vecini to nije problem, ali kad znas da postoji takva aplikacija na Androidu koja fino sljaka, jeste malo smor..
Sad bukvalno ne mogu da se setim neke bitne mane, toliko je 'losa' situacija..

I kad pominjem vecinu, ljudi nikako da shvate da nacin na koji se Android eksploatise na benchu to NIKO od mojih poznanika recimo nikad nece ni znati nit ce ih interesovati, 99% korisnika telefona je zadovoljna sa najblazim oblicima smartfona i mogucnostima, a sve ostalo 'advanced' moze da saceka konkretan komp kad dodjes kuci/na posao.. al ne mozes to da utuvis u glavu ovde nikom.

Sto se tice mejla, nisam jos nista skidao na telefon ali slike i pdf sto posto mogu, ipak ima office na telefonu. Ne verujem da mozes zip-ove i takve stvari.
 
Recimo i dalje nema aplikacija slicna AirDroidu ali kad razmislim za sta sam je koristio (samo za fotke) i koliko je znao spor da bude

Verovatno imas los ruter, a ni telefon nije bio nista bolji, pa je sporo prebacivalo. Meni brzina varira od 5-8 megabajta.
 
Ne njajke, i kod mene na Androidu i Simbijanu je spor transfer, ne dobaci 1,5 megabajt u sekundi kod transfera fajlova. Definitivno je do rutera.
 
@telep:
Sada ne moze da sakrije pr0n na telefonu... ovaj info ce vecini biti deal breaker!!! :)
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao si Trgovčevića? Vavu? Milana Tarota? :D

Nisam, ali cisto sumnjam da ce sadasnja generacija WP telefona koja ima WP 8 imati upgrade na v9 i da ce aplikacije sa 9-ke raditi na 8-ici - mislim kako bi inace MS naterao korisnike da kupe nove telefone kao sto je bilo i sa WP 7 ;)
Ali dobro, i pojedini proizvodjaci Android telefona nisu nista bolji po tom pitanju, medjutim ovde je posebno nepovoljno sto i nezvanican put ne postoji jer WP 8 jos uvek niko nije otkljucao i pitanje je hoce li uopste - covek stice utisak da to namerno rade (preterano zatvaranje platforme) kako bi naterali korisnike da uzimaju nove uredjaje, cak ni Apple nije tako zadrt
Ja ne volim takav odnos prema musterijama

Ja se sa ovim potpuno slažem !!!! Ali kao što si sam rekao ponovio si 100 puta nemoj više. Ajd ako može da nastavimo temu u normalnom maniru. Ili slobodno lock pošto vam je izgleda to cilj. Ja nemam nikakvih problema sa iznošenjem mana uređaja i nikada nisam negirao pravi problem. Ali gluposti tipa "MS je reklamirao Skydrive - a to na Androidu već odavno ima" - pa šta? Kakva je to mana i minus za korisnika. Čist flame post.

Mogao bi ja da pisem jos dosta sta mi nije potaman na WP ali cemu - sta god se podvede pod mana to dobija epitet nepotrebnog ili odgovor "ko to jos koristi"
A za Skydrive, uopste nije to bila poenta - samo mi je smesno sto MS reklamira to kao ne znam kakvo m**o u najgorem ala Apple maniru, a regularna je stvar na ostalim platformama i nije nista bolji nego npr Gdrive :)
 
Pa sta i da nema, Nokia na svoje WP8 modele obezbedjuje podrsku od cini mi se skoro 2 god.. Ja nzm da li neki proizvodjac obezbedjuje toliko za svoje modele, kad su android telefoni u pitanju.. S2 je dobio 4.1.2 i to kad je izasao 4.2.2, sto znaci da se cekalo mng i to uz silne peticije, inace bi ostao na 4.0.4..

``kako bi ms naterao korisnike da kupe nove telefone`` - OOO BOOOOZEEE... Pa zar to ne rade svi???
 
Poslednja izmena:
Nisam, ali cisto sumnjam da ce sadasnja generacija WP telefona koja ima WP 8 imati upgrade na v9 i da ce aplikacije sa 9-ke raditi na 8-ici

Vise puta je potvrdjeno da ce svi WP8 telefoni imati podrsku 36 meseci nakon izlaska, ili mozda za Lumie, ali, sto smaras? Aj baci taj WP7, pokloni nekom, ocigledno da ne uzivas kao na Androidu a ovako kao imas razlog da trujes temu ovde.
Sto se vi osecate obaveznim da 'upozorite' neke buduce vlasnike? Pogotovo ovi sto nemaju iskustva uopste sa istim, ti kao imas WP7.. Vidis da dobiju ljudi konkretne odgovore kad pitaju, ne razumem..
 
Vise puta je potvrdjeno da ce svi WP8 telefoni imati podrsku 36 meseci nakon izlaska, ili mozda za Lumie, ali, sto smaras? Aj baci taj WP7, pokloni nekom, ocigledno da ne uzivas kao na Androidu a ovako kao imas razlog da trujes temu ovde.
Sto se vi osecate obaveznim da 'upozorite' neke buduce vlasnike? Pogotovo ovi sto nemaju iskustva uopste sa istim, ti kao imas WP7.. Vidis da dobiju ljudi konkretne odgovore kad pitaju, ne razumem..

Ja sam mu nudio lovu za Lumiu 800 hteo sam da uzmem devojci, ali mi je nije prodao, ocigledno i on zna da za tu lovu tesko moze da uzme bolji fon (tada, pre par meseci).. :D
 
Pa naravno da je Lumia 800 daleko bolji telefon nego g300, zato nisam ni hteo da ga uzmem - samo sto je ogranicen sa nedoradjenim softverom
Aj ne smaraj ni ti Lozac - picajzlisao si ovde mesec dana dok nisi presao na WP pa te malo po malo svaki dan smori nesto u njemu :d
 
Pa naravno da je Lumia 800 daleko bolji telefon nego g300, zato nisam ni hteo da ga uzmem - samo sto je ogranicen sa nedoradjenim softverom
Aj ne smaraj ni ti Lozac - picajzlisao si ovde mesec dana dok nisi presao na WP pa te malo po malo svaki dan smori nesto u njemu :d

Nije bas tako, ali dobro nije ova tema mesto za to da pricamo o tome.. Pa picajzlio je i video da te ne stvari oko kojih se kukalo nisu nzm sta i da se bez bt transfera i custom sms ringotana moze ziveti..
 
kako mislis bez bt transfera ?
ja dok sam bio na moru mogo sam da saljem slike preko bt na sgs 3, mada na lumiu 900 nisam uspeo XD
 
Nije bas tako, ali dobro nije ova tema mesto za to da pricamo o tome.. Pa picajzlio je i video da te ne stvari oko kojih se kukalo nisu nzm sta i da se bez bt transfera i custom sms ringotana moze ziveti..

Moze naravno, a moze da se zivi i sa Nokiom 100 :D
On misli na bt na WP 7.8 - iz nekog meni nepoznatog razloga aplikacije (Nokia share se zove valjda) kod mene nema na marketu, nisam je koristio ali koliko sam procitao izgleda da funkcionise samo izmedju WP telefona
 
Poslednja izmena:
picajzlisao si ovde mesec dana dok nisi presao na WP pa te malo po malo svaki dan smori nesto u njemu :d

I eto vidis danas kad je covek pitao da mu navedemo neke bitne mane, ja zaista nisam mogao nicega da se setim, ne baronisem. Ni za AirDroid ne baronisem, MENI je bio spor, mozda zbog telefona, ne znam, dok mi otvori foldere pa "loading" u beskonacno nekad, znaci ja nisam nista izgubio bez njega jer sam slike najvise prebacivao i ikonice koje sam skidao sa neta, a to zamlacivanje mi vise ne treba, konacno iz kutije sve prelepo izgleda :) Ne kazem da ne bi docekao slicnu aplikaciju poput AD oberucke, ali kao i Silent i kao "ja sam mali patuljaaaaak, u zvuuucnikuuu" za SMS, uopste nije bitna mana, i to bih docekao oberucke kao sto sam rekao 300 puta al ti mozes jos jedno 350 puta da kazes kako nema custom SMS ton.
Dobio sam bre konkretno iskustvo, sve mi uvek isto i jako brzo radi, za smesnu kintu, danas ortak da pokaze neku fotku na S3, lol, bolno sporo je prvo otvorio galeriju a onda dok su se izlistali svi thumbnailovi jedan po jedan, i to je bio flagship pre fazon godinu, godinu i po? A ona kic fluorescentno zelena lol :D
 
Poslednja izmena:
em što thumbnailove tako lista samo kad nisu generisani, em što galeriju možeš da promeniš ako ti se ne sviđa. mogućnost izbora, jelte.
nego pitam se kako se meni baš baš nikad ne dešavaju takve gluposti koje androidomrsci navode? mada kad pogledam gde čitam o njima (mobilnisvet/blic/b92 komentari, WP bench tema :D) bude mi malo jasnije :)
 
E sad si Vojkane obr'o bostan :D objasniće ti kako je to do kernela 101%
 
Nazad
Vrh Dno