Šta je novo?

Windows Phone 8.1

I jedno i drugo je bitno, kada se dobro optimizuje imamo fluidan rad i manju potrosnju baterije, bolji kvalitet slike itd, fw nije nesto sto nije bitno.
 
Evo meni stigao critical update a nisam dp aktivirao.
 
Imam dva ista WP telefona sa istim MS acc, dodao sam VISA debitnu karticu RF banke i kupio jednu aplikaciju, onda sam menjao region iz SR u US jer mi je trebala jedna aplikacija koja ima samo na US i juce pokusam da kupim novu aplikaciju kad ne da kaze da mi je kartica istekla a nije ima nesto manje od godinu dana i jednostavno mi ne da da kupim aplikaciju. Probao sam brisati karticu iz novcanika na telefonu, probao sam je obrisati i na onoj commerce stranici pa ponovo dodati nece, sigurno znam da imam dolar na kartici i da nije istekla ali nikako ne mogu kupiti nista na MS store, dok u isto vremen preko paypala sa ovom karticom najnormalnije placam. Nasao sam po netu zale se ljudi na iste probleme ali niko nije ponudio resenje, kontaktirao sam i MS neka fina teta na onom chatu mi nista nije pomogla, ponudila mi resenje da dodam pay pal acc na US region ili da dodam karticu kao US a niti jedno niti drugo tehnicki nije moguce. Jel imao neko slicnih problema, zna li slucajno kako da resim ovo, kaze on tamo dodajte novu karticu isto da ih imam 7-8 komada pa da izaberem neku druge boje kompatibilnu sa MS store-om.
 
@chelios

Mnogo dugacak post pa ga nisam procitao do kraja :)
U svakom slucaju. Samo na nasem regionu mozes da kupujes karticom. Kada prebacis na US ili bilo koji drugi, neces moci da kupujes (mozda bi i mogao na US regionu da kupujes ukoliko bi napisao lazne podatke za drzavu i grad u kome zivis).
 
Znaš kako... Nisam ga mnogo koristio, zapravo probudio sam se, bio gladan, seo da jedem i vidim update. Nakon što je proces završen, zaspao sam. Znate za app corner, foldere, prečicu za battery saver i cellular data, prikaz baterije na pločici...neke ikonice malo promenjene, radio npr. Utisak da su animacije malo brže i generalno brža kretnja kroz meni... Ali za nijansu. Sviđa mi se što IE bolje renderuje sajtove, sad je ko na androidu. Npr. Kurir (znam, i nisu neke novine), nekada je gornji deo sajta moga da skroluje samo u desno, sad je kako treba, i levo i desno. Telenor, Twitter... Nisu mi ti sajtovi nešto bitni ali sam ih proverio jer sam znao da je pre drugačije bilo. Kameru nisam testirao još uvek ali ne očekujem da bude bolja. Sad mi samo srpski wordflow fali. Ili ekran od 5 inča :)
 
Super, napravi koju fotku i cisto vidi onako ima li manje suma, vecu ostrinu trebalo bi da ima generalno bolje algoritme za kameru.
--------------------------

E da ako vam nije frka ko je na PfD na 520 neka kaze dali je dobio Denim?
 
Poslednja izmena:
Realno ponoljsanja sto se tice kamere mozemo ocekivati samo za l1520/1020/930. Ako budu i na njim nesto osetno. Najmanje moze da se ocekuje od 520 koja u mracnim uslovima ne moze slika. Em zbog senzora em zbog nedistatka blica za blize predmete. Nego kad ce updejt na 1520 a i na 930 i odtale lumije naravno?
 
Pa do kraja god ce biti sigurno, tako su rekli, cudna im je politika da prvo puste na low segment, mada ima i smisla sa druge strane jer taj fw je manje kompleksan od onog za seriju 8xx 9xxx 1xxx
 
Ali ti imas već update 1 kroz DP, ja nisam imao...nije to do denima.
 
Realno ponoljsanja sto se tice kamere mozemo ocekivati samo za l1520/1020/930. Ako budu i na njim nesto osetno. Najmanje moze da se ocekuje od 520 koja u mracnim uslovima ne moze slika. Em zbog senzora em zbog nedistatka blica za blize predmete. Nego kad ce updejt na 1520 a i na 930 i odtale lumije naravno?


Ja čekam 4k snimanje , jedino to mu dođe neki napredak (ako bude radilo kako treba..)
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da telefon sam promeni accent color? Bio mi neka siva nijansa, i jutros gledam ono roze, ponovo sam vratio na tu sivu.
 
Opa Denim izaso, mislio sam da nece jos..

Jel moze neko da mi sazme neke cool nove forice, bas sam slabo pratio u zadnje vreme, jedino sto sam primetio su folderi, i jbno su cool :)

edit: jel moguce da i dalje zuji zvucnik u Nokia Camera, pukne zvuk kad premotavas YT video? Vrh..
 
Poslednja izmena:
Ma mi koji smi imali dp ,necemo videti nikakvu novinu ,ama bas nikakvu .
 
Savet za korisnike lumie 930 i 1520 je da odštikliraju u pd aplikaciji ako su developer da bi mogli da dobiju firmer. Tako bar javljaju neki da nisu mogli dok nisu odštiklirali...
 
Nazad
Vrh Dno