Šta je novo?

Windows (phone) 10

E krastavac obrisaše :)
Što offtopic, glavni i mislim najveći sajt (windows central) odradio prvi review android telefona, a pritom autor videa tera sprdnju sa komentarima windows korisnika ...

Vidim od juce si poceo da pratis Win central ... nije prvi review ... oni nisu botovski nastrojeni ali postoji problem.

U sklopu mobile nations tu su WindowsCentral.com , AndroidCentral.com, CrackBerry.com itd (ako se zna neki red) logicno je da njih ne treba da zanima Android...

Ali stvarno ovoliki offtopic kao sto je ovde ne podnosi se ni na jednoj temi... da ne govorim u ios 10, 11 pa i pixel (tvoja tema) kakvo je stanje kada se i mala kritika uputi ...


Da se vratimo na temu.

Microsoft Store for Windows 10 Mobile and PC is getting a major update on the Insiders Rings

https://www.windowslatest.com/2017/...obile-pc-getting-major-update-insiders-rings/


Microsoft is now rolling out a major update to the Store app for both Windows 10 Mobile and PCs. The update is apparently available for the Windows Insiders on the Fast and Release Preview Rings. The updated version of Microsoft Store is 11710.1000.94.0, it contains Fluent Design and other changes.

As we noted above, Microsoft is finally adding the Fluent Design elements into the Store app. The company has actually revamped the entire interface with more elements from the Fluent Design system, you’ll notice the acrylic and reveal effects on the hamburger menu.
 
Taj Rubinjo je jedan redak primerak *****a kakve majke, veoma, veoma retko radjaju.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Jedno pitanje. Nadam se da moze ovde. Uzeo sam Lumiu 925 i nabacio prvu verziju WP10 - 10.0.10586.107, a hteo bi da stavim Redstone. Ima gooomila tutoriala, ali ni jedan mi nije jasan.
Dajte neki najlaksi i najjednostavniji nacin za Redstone. Preko insajdera ne moze.
Hteo bi samo da vidim da li ce Camera napokon imati panoramu, posta je sada na ovoj verziji WP10 nemam.

Ps. Sa Microsoft camera update, dosla je i panorama ali ne i Rich capture. Gde se on nalazi :)

Ps2. Panorama je tu al ne radi :(
 
Poslednja izmena:
Ubacili fluent dizajn deluje nadrKano [emoji5]

qBvcFjL.jpg



Sent from mTalk
 
Šta je tu nadr.... Izgleda ko da se dete igralo sa kolaž papirom i letrasetom. I dalje izgleda očajno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
yooyo aj leba ti kakvo ti je to pitanje "Sta je tu nadr..." Pa svidja se coveku, gde je problem... I meni se svidja recimo... I sta sad? Da li neko treba da ti se opravdava zasto mu se svidja? Iz svih tvojih postova zakljucio sam da nisi ni najmanje ljubitelj w10m platforme i svaki post ti je uglavnom odgovor kako nista ne valja. Pa i da ne valja, nekome drugom mozda odgovara. Nisi mi jasan uopste sta tacno trazis u ovoj temi kao clan, a ne moderator.
 
Jedno pitanje. Nadam se da moze ovde. Uzeo sam Lumiu 925 i nabacio prvu verziju WP10 - 10.0.10586.107, a hteo bi da stavim Redstone. Ima gooomila tutoriala, ali ni jedan mi nije jasan.
Dajte neki najlaksi i najjednostavniji nacin za Redstone. Preko insajdera ne moze.
Hteo bi samo da vidim da li ce Camera napokon imati panoramu, posta je sada na ovoj verziji WP10 nemam.

Ps. Sa Microsoft camera update, dosla je i panorama ali ne i Rich capture. Gde se on nalazi :)

Ps2. Panorama je tu al ne radi :(


1.inerop tools 1.9 i deoendecies da oktljucas telefon, 2. Dxupdate i 3. Dobijes update preko win update.Ne treba ici u insider.
https://forum.xda-developers.com/wi...-dht-upgrade-advisor-redstone-lumias-t3434774

Obrati paznju da je n925 kompatibilna samo sa prvom verzijom win. Ako instaliras AU i CU drugi je api, pa ti nece raditi ni here maps uopste, a niti jedna druga navigacija lepo. Camera aplikacija ce stalno kociti u preview.
Za navigaciju nema leka, a za kameru mozes instalirati hakovanu lumia kameru i ona radi ok jedino joj treba barem 10 sekundi da se upali.
Panoramu nisam probao. Sta je rich bi*h? :)
 
yooyo aj leba ti kakvo ti je to pitanje "Sta je tu nadr..." Pa svidja se coveku, gde je problem... I meni se svidja recimo... I sta sad? Da li neko treba da ti se opravdava zasto mu se svidja? Iz svih tvojih postova zakljucio sam da nisi ni najmanje ljubitelj w10m platforme i svaki post ti je uglavnom odgovor kako nista ne valja. Pa i da ne valja, nekome drugom mozda odgovara. Nisi mi jasan uopste sta tacno trazis u ovoj temi kao clan, a ne moderator.
Margine oko kockica u listi nisu jednake, okrugla ikonica i tekst pored nje nisu poravnati. Bode oči.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Margine oko kockica u listi nisu jednake, okrugla ikonica i tekst pored nje nisu poravnati. Bode oči.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Zazsto mora da budu jednake? Po meni je zaista sve lepo skockano, iskreno ne poredim sa prodavnicom na ios i droid... i one su na svoj nacin jedinstvene.
Texto del enlac
e



Sent from mTalk
 
Margine oko kockica u listi nisu jednake, okrugla ikonica i tekst pored nje nisu poravnati. Bode oči.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Dakle glavni argument ti je da znak za potvrdu azuriranih programa nije poravnat sa tekstom... 'em ti klesta...
 
Uđem npr u moje aplikacije, tu mi učitava listu pola sata nekad, nekad sekund. Malopre mi se desilo da mi ceo gore deo gde je search apps, nestane. Gomila sitnih bagova. Edge mi isto uvek prvo učita desktop stranicu, pa kad otvorim tast on otvori mobile verziju... Haos
 
Uđem npr u moje aplikacije, tu mi učitava listu pola sata nekad, nekad sekund. Malopre mi se desilo da mi ceo gore deo gde je search apps, nestane. Gomila sitnih bagova. Edge mi isto uvek prvo učita desktop stranicu, pa kad otvorim tast on otvori mobile verziju... Haos

Nije da ti ne verujem ali na 950 je druga prica... ;)
 
Bolje po tebe, ovo je horor. Sreća što mi ne služi ni za šta drugo sem poziva i čitanja mailova
 
Uđem npr u moje aplikacije, tu mi učitava listu pola sata nekad, nekad sekund. Malopre mi se desilo da mi ceo gore deo gde je search apps, nestane. Gomila sitnih bagova. Edge mi isto uvek prvo učita desktop stranicu, pa kad otvorim tast on otvori mobile verziju... Haos

Koji bese uredjaj i koja verzija OS-a...
Kod mene na L640XL DS poslednja zvanica verzija OS-a, My Library ucitava 5-6 sekundi no cini se da toliko treba i laptopu da ih prikaze...

Elem zanimljivost je da iako uvek kazemo "O pokojniku sve najlepse" cini se da za picivsi w10m to ne vazi te ga mahom oni koji ga ne koriste nagrdjuju kao da im je uzeo detinjstvo i pola zivota pride...
 
1.inerop tools 1.9 i deoendecies da oktljucas telefon, 2. Dxupdate i 3. Dobijes update preko win update.Ne treba ici u insider.
https://forum.xda-developers.com/wi...-dht-upgrade-advisor-redstone-lumias-t3434774

Obrati paznju da je n925 kompatibilna samo sa prvom verzijom win. Ako instaliras AU i CU drugi je api, pa ti nece raditi ni here maps uopste, a niti jedna druga navigacija lepo. Camera aplikacija ce stalno kociti u preview.
Za navigaciju nema leka, a za kameru mozes instalirati hakovanu lumia kameru i ona radi ok jedino joj treba barem 10 sekundi da se upali.
Panoramu nisam probao. Sta je rich bi*h? :)

Hvala na objasnjenju. Nekako sam tog dana uspeo da dobijem najnoviji update i radio je ok (doduse, nisam probao navigaciju). Posle sam ga vratio na 8.1, pa onda opet na WP10 :) Ostajem na osnovnoj verziji, ako kazes da ima probleme sa mapama.
Prosto sam odusevljen kako radi ovaj telefoncic. Kakva nostalgija me uhvatila, pa to je strasno. Kad sam ponovo video plocice na ekranu, raznezio sam se :D Predivno.
Idem na Lumia 950 temu, da vidim da li ima nekog ko bi se menjao za moj Mi Max. Toliko sam se uzeleo WP telefona. Iako MiMax radi i rastura, jednostavno mi je WP telefon doyayniji. Znam da je i zvanicno mrtav, ali uzeo bi ga i pevao :)
Znam da nema previse programa, znam da ima "Resume...", znam da je pakao sa mail attachmet-ima, ali zelim ga.
 
Koji bese uredjaj i koja verzija OS-a...
Kod mene na L640XL DS poslednja zvanica verzija OS-a, My Library ucitava 5-6 sekundi no cini se da toliko treba i laptopu da ih prikaze...

Elem zanimljivost je da iako uvek kazemo "O pokojniku sve najlepse" cini se da za picivsi w10m to ne vazi te ga mahom oni koji ga ne koriste nagrdjuju kao da im je uzeo detinjstvo i pola zivota pride...
L650, poslednji dostupan update. Nisam na insideru
 
Kao sto rekoh cini mi se ALI upravo sam proverio na laptopu...
My Library otvara dugo kao i na telefonu...
To definitivno bolje radi na Androidu tamo izlista sve sto je instalirano ili bilo instalirano u sekundi...
 
Hvala na objasnjenju. Nekako sam tog dana uspeo da dobijem najnoviji update i radio je ok (doduse, nisam probao navigaciju). Posle sam ga vratio na 8.1, pa onda opet na WP10 :) Ostajem na osnovnoj verziji, ako kazes da ima probleme sa mapama.
S druge strane ta prva verzija win je s*anje zivo u odnosu na redstone2 i sistem je los i browser je los i sve aplikacije koriste zastareli api, viber na tresholdu ne moze da se poredi sa redstone2. Jedino mape i kamera su pozitiva.
Sto kazes najbolje je uzeti 950ku i redstone2, ako imas kesa.
Ako ne povecaj virtualnu memoriju na 925ki (preko interopa 1.9).
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio prvo interop 1.8 i njega ne mogu da otvorim, odn. startujem ga i posle par sekunde se ugasi. Onda sam stavio onaj sa store-a, i kod njega nista ne mogu da menjam. Mislim da je verzija 2.0. Aj da probam sa tim 1.9, da vidim sta se desava. Mada mi je ovo telefon za trcanje i slikanje dok trcim. Ne bi specijalno nesto da ga budzim. WP8.1 je grozan vizuelno naspram WP10, tako da je ovo sasvim dovoljno.
Gde ima da se skine hakovana lumia kamera ?

PS. nasao sam, ali je neki zip fajl sa gomilom fajlova unutra. Meni treba *.appx da ga posaljem preko browsera.
 
Poslednja izmena:
M$ je napravio da kada se 2.put startuje lumia kamera poslednja verzija pojavi se slika kauboja koji jase u zalazak sunca i pise koristite nasu novu kameru :D
Potpuno ispravnu kameru su pokvarili radi promocije njihovog softwera, pa onda mora da se koristi hakovana koja je malo starija verzija i zato ima lag pri startovanju.
Interop 1.8 zna da napravi probleme, da odjednom ne moze vise da se instalira nijedan program. 1.9 provereno radi ok, ima i novije verzije ali su mi bile komplikovane.

Poslacu ti linkove na pm.
 
Skinuo sam, ali izgleda da ne moze da se instalira preko ovoga:

TCg93Y6.jpg



Kada sam probao da instaliram sdk, poceo je da skida neke gigabajte, pa mi se sistem poceo sk€njavati, pa sam to pobrisao.
Ima li sanse da se instalira nekako preko ovog cuda gore ?
 
Poslednja izmena:
Ne moze tako, sideload preko pc-a sa ms sdk lite ili eventualno xap deployer.
 
ProzorDŽije bac'te oko.
Sve što nam treba na jednom mjestu, instalacija, alati i još mnogo toga. Slučajno naletio kod komšija http://www.red-gsm.net/f773/
Čova koji piše tutorijale je aktivan i na XDA. Tutorijali, linkovi lako za ispratiti.
Ubilo se za sve nas kojima je još WP do yaya :D
 
Poslednja izmena:
Eh ne mogu editovati prethodni post.

@hektor2
da ne pišem sad šta/kako, biće ti ovako brže, lako je, evo par linkova :

Interop Tools kažu najbolji 1.9.347.0
link xda
http://skr.rs/Tg8

Instal Interop Tools
http://www.red-gsm.net/t53277/ pogledaj i zadnju stranu, poslednji post. Čova kaže da je ipak Interop 1.9. 437.0 najbolji u praksi.

Kako Instal .xap
http://www.red-gsm.net/t53494/

Ovde sam dosta skinuo .xap za moj L925
http://skr.rs/Tgc

Ako šta zapne, tuj sam :)
 
Poslednja izmena:
kVd7Tgb.jpg

Bio mi telefon na punjaču i dočekalo me ovo. U blizini nema elektronskih uređaja...
 
Nazad
Vrh Dno