Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Sve je to šou biznis. Vreme će pokazati da li su nam zaista opalili šamar, ali naslov jeste malo "žut", bez uvrede.
 
Poslednja izmena:
Kako kome, neko je zadovoljan i uziva, nekome opalili samar i uvalili da ne kazem sta otpozadi. Ja sam medju ovim drugima. Ali, dobro, na greskama se uci.
 
Kako kome, neko je zadovoljan i uziva, nekome opalili samar i uvalili da ne kazem sta otpozadi. Ja sam medju ovim drugima. Ali, dobro, na greskama se uci.


Ali ipak, to je nešto o čemu mi možemo ovde da diskutujemo, a nije nešto što su oni kao "činjenicu" trebali staviti na početnu stranu sa velikim crvenim slovima. Ima onih koji se ne bi složili da su nam udarili šamar, ali to je sve stvar mišljenja... Nisam doduše sad pogledao šta si konkretno ti navodio.

EDIT: Sad vidim, ti si navodio ovo sa sve tri godine i za snimanje razgovora. Za snimanje razgovora - kao što sam rekao, slažem se, skroz je bezveze što to nemamo na osmici, a za sad na desetki imaju to samo ovi novi telefoni što su izašli sa 10. Zašto nisu dali i ostalima ovo - to je i meni bezveze...

A to za "dajte nam sve do tri godine" su baš ovi profesionalci izvukli iz konteksta ili su se pozvali na izvor koji je pre njih izvukao rečenicu iz konteksta.
 
Poslednja izmena:
vindovs phone se negasi naprotiv bice jos novih telefona sa win 10 uskoro ce izaci novi s7 samsung i ostali proizvodjaci sa win 10 jer se samo kriju iznenadjenja naj sigurniji sistem trenutno u mobilnom sektoru je windows phone posle njega apple a za android necu trositi reci dovojna jedna poruka da vam se ugasi android uredjaj zbog kobajagi virusa i da date 1500 din za reprogramiranje .
 
Ja sam prezadovoljan mojom lumijom 630..windows telefoni nizeg cenovnog ranga su top.. Ovi skuolji ipak imaju previse mana da bi ih platili toliko
 
vindovs phone se negasi naprotiv bice jos novih telefona sa win 10 uskoro ce izaci novi s7 samsung i ostali proizvodjaci sa win 10 jer se samo kriju iznenadjenja naj sigurniji sistem trenutno u mobilnom sektoru je windows phone posle njega apple a za android necu trositi reci dovojna jedna poruka da vam se ugasi android uredjaj zbog kobajagi virusa i da date 1500 din za reprogramiranje .
Odavno ne procitah vecu kolicinu gluposti u jednom komentaru.
 
Kralj :-D 1500din za reprogramiranje :))

Sent from my Xperia
 
Pa što bi spominjao tako nebitnu stvar kao lumia. To vi na wp ste opsednuti androidom.
 
Nije, nego sam jednom prilikom postavio neka pitanja vezana za android. I nisam opsednut androidom, oba ta sistema su dobra ako mene pitaš. Štaviše, mislim i da postovi određenih ljudi sa tog podforuma čine i anitreklamu za android. Recimo, na osnovi mog iskustva verujem da ni android ne mora da ima minimum 2GB RAMa... Radi dobro i sa 1GB, a radi solidno i sa 512MB.
 
Ima tamo ekipa botova kojima je svaki drugi post pljuvanje androida, a ako im neko dodje i kaze da ima problem sa windowsom bude odma napljuvan i oteran, nas u android temi ne zanima windows, niti ga ikad spominjemo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne zanima vas Windows a visis ceo dan u Win 10 temi.. Ja nesto ne vidim upade u Android teme. Jel ti dobijas notifikaciju svaki put kad se spomene Android pa imas obavezu da ga branis?
 
Nije, nego sam jednom prilikom postavio neka pitanja vezana za android. I nisam opsednut androidom, oba ta sistema su dobra ako mene pitaš. Štaviše, mislim i da postovi određenih ljudi sa tog podforuma čine i anitreklamu za android. Recimo, na osnovi mog iskustva verujem da ni android ne mora da ima minimum 2GB RAMa... Radi dobro i sa 1GB, a radi solidno i sa 512MB.
Gresis opasno. Android sa 512 rama je neupotrebljiv a sa 1GB prilicno ogranicen.
 
Ne zanima vas Windows a visis ceo dan u Win 10 temi.. Ja nesto ne vidim upade u Android teme. Jel ti dobijas notifikaciju svaki put kad se spomene Android pa imas obavezu da ga branis?
Ako ti smeta otvori svoj forum iskljucivo za vas miki maus os, pa tamo zavodi teror. Nazvi ga Boris Lozac zastitnik majkrosofta

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Gresis opasno. Android sa 512 rama je neupotrebljiv a sa 1GB prilicno ogranicen.

Istina. Moj Samsung Xcover 3 trenutno ima zauzeto 640MiB sa samo Viber-om pokrenut u pozadini, a dosta preinstaliranog bloata je "disabled and turned off".
 
Poslednja izmena:
Ovaj fajt (Android vs Windows) je smesniji od srpske politicke scene. Jos jednom kazem, razlog za postojanje Windows fanatika u Srbiji je popularna cena. Kao uostalom i kod nekih drugih modela (G2 na primer). Uzeli ljudi Windows smartfon za sto i kusur evra pa utripovali da su kupili ajfon. Da nije tuzno, bilo bi smesno. Ali je kao mnoga druga desavanja u Srbiji, jako, jako tuzno.
 
Gresis opasno. Android sa 512 rama je neupotrebljiv a sa 1GB prilicno ogranicen.


Zavisi za čije potrebe, a verovatno zavisi i od proizvođača. Da, i neko pomenuo kako mu zauzeto 640MB samo s vajberom u pozadini sad... Imao sam ja i skajp i vajber, radili su OK, ali treba ipak biti strpljiv. Ipak, GB danas jeste minimum jer ko zna šta ću još hteti da imam na telefonu.

EDIT Nekih ja sad ipak nikome preporučio takav telefon, ali samo hoću da kažem da se je i na Androidu to moguće.
 
Poslednja izmena:
Ovaj fajt (Android vs Windows) je smesniji od srpske politicke scene. Jos jednom kazem, razlog za postojanje Windows fanatika u Srbiji je popularna cena. Kao uostalom i kod nekih drugih modela (G2 na primer). Uzeli ljudi Windows smartfon za sto i kusur evra pa utripovali da su kupili ajfon. Da nije tuzno, bilo bi smesno. Ali je kao mnoga druga desavanja u Srbiji, jako, jako tuzno.

Ako tako gledaš na stvari, onda i ja mogu da kažem da je za mene ****** neko ko daje nekoliko stotina evra za telefon - da ugovorom ili bez. Pre bih rekao da je to tužno. Živimo u jednoj od siromašnijih zemalja u okruženju, a pogotovo u Evropi, i glumimo snobove. Isto kao što ne mogu da razumem zašto je u nekim školama u gradovima sramota poneti od kuće sendvič umesto da ga kupiš tokom velikim odmora.

Ali hajde da ne popujem o tome "da li neko nešto zaslužuje samo zato što je u nekom od većih gradova u kojima ona vise novca'...

@telep
Nije problem kad neko kaže da ima problem, mnogi dođu da pišu nešto zlonamerno.
 
Поред свих стандардних апликација које коректно раде, феноменална ствар је Мајкрософт Породица са локацијом деце. Они користе Lumia 550 телефоне, могу у сваком тренутку видети где су, шта гледају, забранити/дозволити апликације, термине када користе телфоне. Само ова опција ми даје предност над Андроидом, а и низ других.
 
Поред свих стандардних апликација које коректно раде, феноменална ствар је Мајкрософт Породица са локацијом деце. Они користе Lumia 550 телефоне, могу у сваком тренутку видети где су, шта гледају, забранити/дозволити апликације, термине када користе телфоне. Само ова опција ми даје предност над Андроидом, а и низ других.


Nisam znao za ovo, to je odlično. :)
 
Ja sam prezadovoljan mojom lumijom 630..windows telefoni nizeg cenovnog ranga su top.. Ovi skuolji ipak imaju previse mana da bi ih platili toliko

Tako je, i pored jeftinih kineza do ~100€ WP telefoni su odličan izbor.
 
Sam OS uopste nije los i ima dobru perspektivu medjutim slaba aplikativna podrska je ono sto ce ih sahraniti, i ne samo njih nego i bilo koji drugi OS.
Meni nisu uopste bitne aplikacije tipa FB, instagram, twitter i sl. ali da bi WP bio zastupljeniji ne smeju sebi dozovoliti da ovakve i slicne aplikacije korisnici cekaju duze od mesec dva. Jednostavno ciljna grupa kojima je to bitno im nikada nece dati sansu i tu se prica zavrsava.
 
Kakva je ovo lokalizacija, malo engleski malo talijanski? Zar je moguce da ni to nije odradjeno kako treba?
 
Kakva je ovo lokalizacija, malo engleski malo talijanski? Zar je moguce da ni to nije odradjeno kako treba?

valjda si svestan da komentarise alfa alfe koja cak nije tu ni za insidere, pa sigurno nove opcije nisu ni stigle da regionalizacije :d
 
valjda si svestan da komentarise alfa alfe koja cak nije tu ni za insidere, pa sigurno nove opcije nisu ni stigle da regionalizacije :d


Ali ovo je na italijanskom, ako je tako, Microsoft razvija Windows na italijanskom pa ja prevodi na engleski?:D I onda na ostale jezike?:D

A da nije možda na italijanskom samo zato je taj koji je imao pristup ovome imao telefon na tom jeziku... Hmmm, pitam se...:)
 
Lumia 640 lte , paket, nova 1 ( 590 din ),8100 din sa popustom za kes online у Vipu!Sta reci ? Oko 65 evra , novo sa garancijom ?
 
Nazad
Vrh Dno