Šta je novo?

Windows mobile 10 INSIDER buildovi

Pa dobar je post .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je iko probao creators update (ako moze preko slow/fast insidera) na L930? Vidim da nece biti podrzan, pa me malo brine da nece sljakati kako treba.

Ja sam instalirao CU prije dan-dva na svoju L930 preko insidera (slow ring). Ok radi, nema problema, bar za ovo kratko vrijeme koliko ga koristim na CU, čak mi djeluje da je i malo brži. Inače, uopšte nisam bio zadovoljan ovim zadnjim cumulative update-om 1066 što je stigao prije neki dan, ne pamtim toliko bagova da sam imao otkad imam ovu Lumiu - aplikacije pucaju, iskaču iz RAM-a, notifikacija nekad nema... Dosad je radila ok, kad je stigao 1066, počela je blesavo da se ponaša. Zato sam i odlučio da mu ubacim CU, kontam ne može da joj škodi, a i da uhvatim zadnji voz, pretpostavljam da će ubrzo na fast/slow ići RS3, a da će na release preview ići update-i od CU, pa ću se kasnije prebaciti na release preview. Možeš da probaš, ne košta te ništa, a uvijek možeš da se vratiš na AU, a kad promijene fast/slow onda ćeš vjerovatno morati da čačkaš po registrima da upadneš na CU, što je po meni previše smaranja.

Sent from mTalk
 
15205.0 (feature2).
Skida se. Nešto bitno?

Fixed issues

Fixed an issue where some devices where not targeted for 15204
Fixes an issue where Continuum would stop working when the HP Elite x3 case is closed
Fixes an issue where Continuum would hang or render incorrectly when disconnecting the device
Fixes an issue where Edge would get into a state where the JIT process would get suspended if the screen turned off
Fixes an issue where the screen of your device would stay black after disconnecting from Continuum
Fixes an issue where backup and resture would not work correctly on slower network connections
Fixes a number of reliability issues in Edge


Known issues

"Add Bluetooth or other devices" in Settings might fail to open
Some devices may experience text message backup loss
The copyright date in Settings is incorrect
Some devices may shut down unexpectedly



Nema - sitno, "bitno" dolazi tek za mesec ili dva, po malo na kasicicu da bi se ocuvala stabilnost buildova.

Danas imamo situaciju da su buildovi na fast ringu zaista stabilniji od onih pre godinu dana ...
 
Poslednja izmena:
Nepravilno postavljen post :D

Daj bre bar napisi koja je verzija, malo neki naslov , uvod a ne samo link :d
Forum SW skraćuje linkove mnogo a post je stavljen preko telefona. Samo klikni, kaz' će ti se samo.
 
Super. Samo mozda nisam (u drugoj temi) dobro objasnio... Instalacioni za L950 je 2.80GB, a za L650 je mislim 1.78GB... Za nije bolje staviti manji za L830 i slicne telefone?
 
Super. Samo mozda nisam (u drugoj temi) dobro objasnio... Instalacioni za L950 je 2.80GB, a za L650 je mislim 1.78GB... Za nije bolje staviti manji za L830 i slicne telefone?

Ako prolazi onda je svakako bolje... ocigledno da 950 sa razlogom ima vecu instalaciju :)
 
Imam skinute fajlove od WDRT, pa vidim da je za L650 1,80GB, a za L950 2,79GB... Pogresno sam gore napisao...
 
Hello Windows Insiders!

Today we are excited to be releasing Windows 10 Mobile Insider Preview Build 15207 to Insiders in the Fast ring. This build is exactly the same as Build 15205 released last week but with one additional fix we would like extra coverage on from Insiders:

We have added a privacy page to the Windows 10 Mobile OOBE and upgrade experiences that allows you to quickly and effectively make common privacy changes while setting up the device. However, Insiders have reported that their device would crash or reboot shortly after unlocking their device for the first time after the upgrade if their device did not have a password configured to unlock the device. After updating to Build 15207, you will see this privacy page one more time – but should no longer experience a crash or reboot.


Thanks to the Insiders who reported this issue and helping us fix issues quickly like this one!
Keep hustling,

Dona <3
https://blogs.windows.com/windowsex...eview-build-15207-mobile/#M5KrlUtvgPgJIX4r.97
 
Glupost, isti build kao i prethodni, nista novo.

Mogli bi za sve app da ubace Reset a ne samo za 3rd party i neke MSove .
Sto bih radio hard reset ako npr Store ne noze da azurira par aplikacija, mislim totalno je nepotrebno, gubljenje vremena.

Zanimljivo da i dalje niko iz MS-a ne zeli da kaze sta je buducnost i sta se desava sa W10m ...

Sent from DeadOS W10M
 
I da mi kazu dal da uzmem lumiu [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I da mi kazu dal da uzmem lumiu [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jos ove godine i Dosta je Bilo.

A ARM W10 samo kod mene dolazi u slucaju nekog tableta ;) sem ako ne naprave neki bas dobar "mobilni" i da to lici na nesto dobro mislim na system... Kod MS-a nije problem HW, nego upravo SW nikako da prilagode i usklade.
 
Glupost, isti build kao i prethodni, nista novo.

Mogli bi za sve app da ubace Reset a ne samo za 3rd party i neke MSove .
Sto bih radio hard reset ako npr Store ne noze da azurira par aplikacija, mislim totalno je nepotrebno, gubljenje vremena.

Zanimljivo da i dalje niko iz MS-a ne zeli da kaze sta je buducnost i sta se desava sa W10m ...

Sent from DeadOS W10M
Pa lepo piše šta je novo.
 
Ama bre, tome i služe ti build-ovi. Mic po mic, valjda će stići negde već. Nešto mi se baš i ne vraća na Android a "i-preskupa-******ština" ne dolazi u obzir.

Slazem se :wave:

Nadam se da ce za mesec dana poceti sa nekim ozbiljnijim promenama na ovom RS2 feature 2 :d kao sto su nekad i WP 7.8 pravili :p
 
Nedohebanuša, klasična... Nego...
Zadnji put sam instalirao na L830 insider aplikaciju, ali dali to upšte treba... Ima opcija u podešavanju, ispod ažuriranja, koji da odaberem, onaj "rilis prevjuv" za L830?
U slučaju da se odjavim sa insidera, uradim HR, ne bi trebalo da dobijam ostale update, osim zakrpa?
 
Nedohebanuša, klasična... Nego...
Zadnji put sam instalirao na L830 insider aplikaciju, ali dali to upšte treba... Ima opcija u podešavanju, ispod ažuriranja, koji da odaberem, onaj "rilis prevjuv" za L830?
U slučaju da se odjavim sa insidera, uradim HR, ne bi trebalo da dobijam ostale update, osim zakrpa?

Ma w10m buildovima insider hub je instaliran.
Nema potrebe za aplikacijom.

Sent from DeadOS W10M
 
Morao sam da pitam... Samo nema update-a, stavio, restart... Uređaj je ažuriran... :d
L830 je na .1066
 
Nazad
Vrh Dno