Šta je novo?

Windows live messenger

stefanbg

Slavan
Učlanjen(a)
05.01.2008
Poruke
57
Poena
310
Kad god probam da se ulogujem (sign in) On krene, ali mi odmah izbaci poruku:

Windows live msn had made several failed attempts to sign you in. Your firewall may be blocking Windows live MSN from connecting to the service.Please review your firewall settings. See the retailer's instuction for more information.

Error code: 80048820
Extended error code: 80048412

Pomagajte sta da radim???
 
Kad god probam da se ulogujem (sign in) On krene, ali mi odmah izbaci poruku:

Windows live msn had made several failed attempts to sign you in. Your firewall may be blocking Windows live MSN from connecting to the service.Please review your firewall settings. See the retailer's instuction for more information.

Error code: 80048820
Extended error code: 80048412

Pomagajte sta da radim???

vidis sta ti kaze..provjeri firewall...ako je tamo sve ok..moze lagano bit da ti sat u biosu nike ok...to se meni desavalo
 
kad se pali komp pritiskaj delete dugme ..tako se ulazi u bios...tamo se snadji..krastavac..obicno je prva stavka...
 
sat ? mislish sat kao vreme ? znam da je glupo pitanje ali kakve to veze ima ... pitam zato sto mom ortaku izbacuje isto to samo ne znam da li su mu isti oni kodovi ? inace njemu nije ukljucen nikakav firewall
 
Kako da podesim ili iskljucim firewall za mesenger i gde?
 
pa da...
vrijeme...u biosu...ima veze..
 
Da, kako da ne. Kao i uticaj gama zraka na sablasne nevene.

Lepo ti probaj drugi klijent na brzaka, tipa Pidgin. Ako ti se Pidgin zakaci na MSN onda je do MSN Live aplikacije problem.
Ako koristis neki firewall logicno je da to prvo pogledas. Ili da reinstaliras MSN Live najsvezijom verzijom. Ili, ako ti vec Pidgin radi, da nastavis da koristis normalan messaging program umesto bloatware-a kakav je MSN Live.
 
Hm .. sta je bloatware ?
josh jedno pitanjce ... da li je moguce da nekima neradi msn zbog net-a ne znam zbog kog faktora ali jednostavno da li do provajdera ili do vrste konekcije nece da radi ?
znaci dao sam ortaku i msn i live i yahoo messanger i nista nece da radi ... tj sve radi samo nece da se konektuje :D ...

@stefanbg ... idesh u control panel ... zatim nadjesh firewall onda idesh advanced zatim nadjesh izuzeci i tu stavish msn ... samim tim ti je iskljuceno
 
Sta da radim sa pidgin-om, skinuo sam ga i nezanm sta dalje? Reci mi ako mozesh kako da iskljucim firewall za windows live mesenger>
 
Da, kako da ne. Kao i uticaj gama zraka na sablasne nevene.

Lepo ti probaj drugi klijent na brzaka, tipa Pidgin. Ako ti se Pidgin zakaci na MSN onda je do MSN Live aplikacije problem.
Ako koristis neki firewall logicno je da to prvo pogledas. Ili da reinstaliras MSN Live najsvezijom verzijom. Ili, ako ti vec Pidgin radi, da nastavis da koristis normalan messaging program umesto bloatware-a kakav je MSN Live.

2 puta mi nije radio msn zbog ovoga..ccmos i posle ne radi..napravim vrijeme i datum i radi...!

evo ss sa drugog foruma...odg na moje pitanje kad sam i ja muke mucio sa tim...

prema tome...te nevene i to..ti se pobrini da ne uvenu..
 
Poslednja izmena:
I ja sam opravio komp jednom tako sto sam ga sutnuo malo jace jer nije hteo da se upali pa to ne znaci da svaki treba da sutnem kada imam isti simptom. Ali po tvojoj logici nije tako :)
 
Kutija, u pravu je tihomir. WLM neće da se zakači ako je resetovano vreme na default u BIOSu, ili je pomereno nekako, da li zbog nekih sertifikata ili šta već, ali tako je.
 
Kutija, u pravu je tihomir. WLM neće da se zakači ako je resetovano vreme na default u BIOSu, ili je pomereno nekako, da li zbog nekih sertifikata ili šta već, ali tako je.

I ja sam opravio komp jednom tako sto sam ga sutnuo malo jace jer nije hteo da se upali pa to ne znaci da svaki treba da sutnem kada imam isti simptom. Ali po tvojoj logici nije tako :)

hvala baal...nece coek da prizna da nije u pravu... :type:
 
A što prosto ne koristiš npr. Mirandu, koja podržava MSN?
 
ma vrijeme i datum u biosu...stefane 99 % je to...podesi sve ce radit ok..poslusaj me
 
vrijeme ti pravi problem 80%, zasto jednostavno ne podesish vrijeme u winu i u biosu i pokusas, nista ne mozes pobrkati

i pogledaj firewall stavi ga na off , pa pokushaj
 
Da ne otvaram novu temu . . . MSN mi stalno salje poruku ljudima na listi: SOME KID ADMINT HES GAY ON BBC1 LIVE NEWS AHAHAHHHHHH, a zatim im salje neki rar fajl. :wall: :wall: :wall: Kako ovo go...no da skinem???
 
Da ne otvaram novu temu . . . MSN mi stalno salje poruku ljudima na listi: SOME KID ADMINT HES GAY ON BBC1 LIVE NEWS AHAHAHHHHHH, a zatim im salje neki rar fajl. :wall: :wall: :wall: Kako ovo go...no da skinem???
Spamovan ti je Messenger.Poslednjeh godinu dana pojavilo se puno spama za Messenger MSN.Nece pomoci ni deintaliranje messengera.Koji antivirus i antispy koristish?
 
ne znam koja je vrsta spama ... ali ako primish taj rar file primio si virus ... govorim iz iskustva
 
ne znam koja je vrsta spama ... ali ako primish taj rar file primio si virus ... govorim iz iskustva
Bila je već tema sa sličnim problemom.
Nije problem ako si dovoljno nesmotren da primiš taj zapakovan fajl... pa čak ni ako ga raspakuješ... ali ako pokreneš raspakovan fajl... e onda i ne zasluzuješ ništa bolje od virusa :d:d:d
 
Bila je već tema sa sličnim problemom.
Nije problem ako si dovoljno nesmotren da primiš taj zapakovan fajl... pa čak ni ako ga raspakuješ... ali ako pokreneš raspakovan fajl... e onda i ne zasluzuješ ništa bolje od virusa :d:d:d

Prvo: Windows mi je bio sveze intaliran istog dana

Drugo: Skinula sam WLM 9 sa rapid-a

Trece nisam 101% primila rar fajl ni od koga!!! Milion puta su mi slali tako nesto do sada i odmah sam te ljude stavila na Block!

Jednostavno mi je WLM sam od sebe poceo slati viruse drugima i to po par komada rar fajlova od jedanput po korisniku. Cak se u istom momentu Start meni palio i gasio sam od sebe . . .
 
izasao wml 9 beta
 
Vrh Dno