Šta je novo?

Windows 8 tableti - generalna diskusija

slazem se, ali oni to ne vide u tabletima od 8 inca. Samo 10 inca i preko.
 
ali zar cilj win8 tableta bas nije da ti zameni laptop?
zasto bi stavljao ozbiljan sistem na uredjaj koji ti nece biti ozbiljan?

zar nije cilj evolucije tableta da ti bude multifunkcijski uredjaj koji ces da koristis i van kuce i u kuci i da ti podjednako vrsi posao?

U pravu si, slažem se. Naravno da bih ga koristio i kao zamenu za laptop u nekim situacijama, lakše je poneti negde tablet nego laptop, uostalom tablet možeš bukvalno i u pokretu da koristiš. Sve što radim na laptopu mogao bih i na takvom tabletu samo sa još većom mobilnošću ali opet kažem neću na tabletu da radim recimo sa nekim zahtevnijim programima, igram zahtevnije igre ili nešto slično. Ipak je tablet vidno slabijih performansi od laptopa za tako neke "ozbiljnije" stvari. Nadam se da me razumeš šta hoću da kažem. :)
 
Ja se mlatim vec dobrih dva meseca sa win tabletima. Koji uzeti, koji ne ,da li brede taj novac?!!! Neka zlatna sredina za kupovonu u srbiji po meni je asus t100ta model sa 32 gb i proc intel atom z3775 koji moze da se nadje za 39k . U toj ceni imas hdmi,tastaturu,usb 3.0 ,10" ekran ,dobra baterija..... Svidja mi se i ovaj asus viva za 25k ali mislim da je 8" malo ili bar mi se tako cinilo na toshibi encore. Ja gledam samo kupovinu u srbiji jer zelim na nekih 100 rata da uzmem . jedno je sigurno ne zelim tablet vise android
 
U toj klasi je bolji Acer switch 10, mnogo bolji ekran, zvučnici i kvalitet izrade. T100 ima bolju bateriju malo, ali ništa specijalno. Više mi igra ulogu ekran, a sada postoji switch 10 i sa fhd ekranom.
 
Ja narucio asus vivotab note. Treba da stigne sutra prekosutra. Nasao za 199eur na Amazonu. Prvo sam hteo obican asus vivotab, ovaj bez olovke, ali sam procitao nekoliko komentara koji nisu bili bas pozitivni, no najveca prepreka je bila ta sto na tim nekim drugim sajtevima nisu hteli da potvrde kupovinu sa karticom jer je moja adresa kartice u Srbiji a delivery adresa u Francuskoj, trazili su kopiu licne karte , pasosa, a ja to nisam hteo da im saljem. Amazon i ebay ne prave problem. Jos sam gledao Dell venue 8 pro, mozda je bolji od ovog vivotab note ali olovka i digitajzer su mu losiji, neki kazu ,tj test na tabletpcreview, da asus ima odlican zvuk jer ima tu sonicmaster tehnologiju koja je potpisana od bang and olufsen. Uglavnom je Dell cena od 220eur pa na vise, bila je i asusu od ppreko 230 pa sam nasao ovaj za 199eur nov.
 
Poslednja izmena:
imas taj vivo note u gigatrone sa olovkom ako im slike ne lazu za cenu od 25k. Ne znam da li je neko probao ove android emulatore na win tabletima.( ANDY, BlueStack..) ja probao na PC i deluje super samo ne znam kako se ponasaju na tabletu
 
Poslednja izmena:
I meni je na početku prvo zapao za oko "običan" VivoPad, ali izgleda da ga nema kod nas u prodaji, nisam ga video nigde.
Zašto si naručivao sa Amazona? Ima ga kod nas za oko 26k (Note).
Onaj Acer što si spomenuo, našao sam ga za 180€ verzija od 32GB a Lenovo Miix 2 od 8 inča i 64GB je 210€, naravno novi uređaji. Dell ne znam koliko je, verovatno je i njemu približna cena kao i ostalima.

Edit: brancic upravo tako, sada baš videh. Moja greška je bila, košta 25k.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, u Francuskoj sam sad, pa reko ajd mozda je jeftinije, ali izgleda da je isto kao i kod nas. Da budem precizan, prvo sam hteo obican vivotad, jer je bio za 140-150eur, na tim sajtevima gde su mi trazili kopiju pasosa ili licne karte. I na kraju sam narucio vivotad note.
To kod nas ima taj lenovo 64GB po toj ceni? ako da, to je super povoljno, ovde u Fr 32GB lenovo se moze naci za 200-230eur.
 
Posto ja imam Lenovo Miix 2 8 64gb, brat Toshiba encore 8 32gb, a devojka Dell Venue 8 pro 32gb (sve sam navukao na Windows tablet), mogu iz prve ruke da iznesem svoja zapazanja. od svih, Lenovo je najelegantniji i najtanji. Dell je tu negde, jedino sto se meni svidja kod njega u odnosu na Lenovo jeste prednja strana, zato sto tu nema nicega osim ekrana, sve je crno. :) Toshiba je znacajnije teza, ali jedina ima hdmi port.
e sad, druga stvar je sto je meni ekran napukao, ali su tableti fenomenalni. :)
 
Lenovo ima najsjajniji ekran, odmah tu je i Dell, dok je Toshiba tu najslabija... Međutim, baterija je, čini mi se najbolja na Toshibi, ali neznatno. Dell je zbog olovke, meni najbolja opcija, ali se olovka teško nalazi...
 
Citao sam test bas ta tri modela Dell, Lenovo, i Toshiba, i po njima najbolji ekran ima Dell, tj najsvetliji, najbolje boje ima Lenovo, kao i bateriju. Toshiba je losija od njih ali ima hdmi.
 
Dell ima najbolje boje A Lenovo osvetljenje, ali ne mnogo jače od dell-a. Ono što je na dell-u bolje pored boja je što može niže osvetljenje da se postavi u odnosu na Lenovo, što je jako bitno za čitanje noću.
 
Poslednja izmena:
Meni opet ipak najbolji transformer t100 po svemu sto sam procitao ,uzeo bih lenovo ali nebih zeleo da predjem 40k za tablet.a taj del u srbiji nigde video nisam
 
Ako vec hocet toliku svotu da izdvojis, onda bolje idi na lenovo thinkpad 8 , ako moze da se nadje kod nas.
 
Nema toga u srbiji a nema ni na lenovo sajtu. Ja sam osudjen da kupim samo sta ima j srbiji zbog kupovine na odlozeno kao sto sam napisao bio
 
To kod nas ima taj lenovo 64GB po toj ceni? ako da, to je super povoljno, ovde u Fr 32GB lenovo se moze naci za 200-230eur.
Da, da, Miix 2 sam ja našao u oglasima, iz Mađarske donosi lik, ima i garanciju pisanu radnje i trebalo bi da je ona ostvariva preko njega, on nosi tablet u Mađarsku ako se nešto ne daj Bože desi.
ozazi hvala ti na poređenju, upravo to nam je trebalo. :)
 
To je onda super. Bas je povoljno to za 64GB verziju.
 
Ја колико видим има га код нас у вину-вину (да не буде реклама) за 40 хиљада. Мислим на Lenovo IdeaPad Miix2 10
 
Ja imam veliku dilemu koji tablet da uzmem. Dvoumim se između ipad mini-a, Samsung tab s-a 8.4, I dell-a venue 8 pro. Od navedenih platformi jedino ios još nisam probao na tabletu.
 
Onda nema sta da se dvoumis, :) Kupi ipad mini, pa ako ti se ne svidja, sigurno ces ga brzo prodati skoro pa po ceni za koju si ga i kupio.
 
Uzeo bih ga samo zbog baterija koja je najbolja od navedenih koliko sam citao po testovima, ali odbija me 4:3 ekran i losa preciznost boja. Najvise naginjem tab s-u jer ne vidim nista drugo posle nexusa 7 2013 da bi bila pristojna zamena, a uz to me odusevio ekran pre par dana kada sam ga malo detaljnije procackao u tehnomaniji. Za filmove perverzija, crna je besprekorna a i ostale boje su odlicne kada se stavi u basic rezim. Dell venue 8 pro bih opet probao da malo promenim platformu, ali bojim se da bih se razocarao u rezoluciju ekrana posle nexusa. Da imam gde malo uzivo da ga procackam, da vidim kako izgleda citanje pdf-ova i nekih drugih stvari, to bi mi olaksalo odluku.
 
Ја колико видим има га код нас у вину-вину (да не буде реклама) за 40 хиљада. Мислим на Lenovo IdeaPad Miix2 10
To je verzija bez tastature , mislim da se ns ispalti uzimati bez nje pa posle juriti neku zamensku jer ce ispasti jos skuplje. Sto se tice tog Dela venue ja ga nigde kos nasih nisam nasao. Moja dilema je samo izmedju miixa 2 10 i asus t100ta
 
To je onda super. Bas je povoljno to za 64GB verziju.

Da, tako se i meni čini. S obzirom na to šta sve nudi za uloženi novac, možda je i bestbuy, negde u tom cenovnom rangu.
Onaj Acer Iconia W4 koji si takođe spomenuo, on je 180€ ali ima 32GB memorije, dok Lenovo ima 64GB. :)
 
Sad je kasno, ja narucio asus vivotab note. On ce za mene biti najbolji :)
 
Odličan je i Asus, kod nas je 25k. Svi ovi tableti koje smo pomenuli su jako sličnih specifikacija. :)
 
Stigao Asus VivoTab Note. Bas mi je drago. Ovako na brzinu izgleda odlicno, ja sam uzeo beli, tj ledja su mu bela. Windows radi odlicno, brzo se otvaraju aplikacije, touch pen radi svoj posao, precizan je. Ekran je dobar, svetao, prikaz boja verodostojan, ova rezolucija ja ne vidim neku potrebu za vecom. To je to ovako na brzinu, nema 10min koliko ga imam. Ja sam prezadovoljan. Sve je lepo uklopljeno, ne krcka nista, jedino je ekran sakupljac otisaka, mozda cu mu pronaci neku foliju, nadam se da nece biti problem za touch pen. Ako vas nesto zanima pitajte. :)
 
Kad sam rekao kod nas, mislio sam na Srbiju. slavisaj je napisao da je trenutno u Francuskoj i napisao je koje su tamo cene. ;)
 
Nazad
Vrh Dno