Šta je novo?

Windows 7 super mala velicina

Xer

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2015
Poruke
42
Poena
59
Da li neko moze da me uputi ka preradjenoj verziji windows 7 64 bita koja se ne bi raspakovala u 33 GB posle instalacije.Imam manji ssd pa mi treba da ustedim prostor za programe i igre maksimalno moguce.
 
Ako si hteo da uštediš prostor za igre i programe samo njih si i trebao da instaliraš na SSD.

Programi i igre neće brže raditi jer je Windows na SSD-u, nego ako su one na SSD-u.

Windows na SSD-u ubrzava samo Windows.
 
What a load of BS :)
 
Onda skini Windows 7 tiny!

Statics:-
ISO File Size : 699 Mb
RAM Usage On First Installation : 145 Mb (idle for 5 mins)
Entire Installation Size : 2.46 Gb
WINDOWS Folder Size : 2.40 Gb
 
imas i windows 7 super lite verziju pa potrazi po forumima...
 
Pretrazi kako rade igre (posebno one koje ti zelis da igras) na njemu, jer moze da se desi na tim micro-edition da ne rade igre uopste.
 
Ta "olakšana" izdanja uvek prave neki problem. Instaliras normalnu verziju i iskljucis gore navedeno.
 
Odradio sam standardnu verziju i ispratio uputstva.Trebao mi je jedan iso da bih imao za instaliranje a i kada uradim nekome sistem sa starom konfiguracijom treba jedan tiny imaju bas mi je pre neki dan drugar doneo racunar sa athlon 3500+1 gb Ram i 80 gb sata hdd nije ni za XP nesto ali *mjau**mjau**mjau*.Meni licno treba X64 verzija a to niko nema koliko ja guglah.
 
Odradio sam standardnu verziju i ispratio uputstva.Trebao mi je jedan iso da bih imao za instaliranje a i kada uradim nekome sistem sa starom konfiguracijom treba jedan tiny imaju bas mi je pre neki dan drugar doneo racunar sa athlon 3500+1 gb Ram i 80 gb sata hdd nije ni za XP nesto ali *mjau**mjau**mjau*.Meni licno treba X64 verzija a to niko nema koliko ja guglah.

Nadji Windows 7 mini RU. Ima 1.2Gb, a u sebi ima x86 i x64 Ultimate verziju. Ruski + EN, Rusi su ga kreirali i ima ga uglavnom na ruskim trekerima. Mnogo puta sam ga instalirao, odlican je, ali ne radi mu windows update i jednom nisam uspeo da ga instaliram na SSD-u SATA2 na jednom Abit AM2 ploci, to je tad jednom samo. Update ne radi, to je nesto sto je po meni vazna stvar, ali nazalost ne funkcionise i to je to, ne mozes sve dobiti sa tim lite verzijama, jer onda ne bi bili to sto jesu.

Ovaj super lite ima 700Mb i vidim da je do bola customizovan, to ne moze da valja, isto kao i tiny verzija koja ima 700mb.

Neki Portugalac je napravio Win10 Lite verziju i dobra je, ali na portugalskom, zove ze Gleison Lima.
 
Poslednja izmena:
Nisam nasao tu rusku verziju na engleskom nigde skinuo sam i isprobao definitivno ima najmanji install size ali je na Ruskom i ne prihvata instaliranje drugog jezika posto je verovatno izbacena update opcija i na kraju je za mene neupotrebljiv.Nije lako naci 64 bit verziju na engleskom skidao sam 2-3 sistema i na kraju kad sam instalirao bila ona od 32 bita koja se provlaci izmanjao sam 5-6 sistema i igrao se sa tim...
 
Napravi sam instalaciju preko NTLite-a (preferred) ili RT7Lite.
Ako zelis da radi update kako treba, ne mozes toliko smanjiti instalaciju. Najvise smanjuje izbacivanje WinSxS foldera (>10GB za moju instalaciju recimo), a bez njega update prilicno zeza. Ipak radi, ali zeza nekad :(
A za celokupni nerad WU-a je verovatno krivo izbacivanje servisa za WU.

Ja sam radio sam raznorazne instalacije XP-a i W7 (XP preko nLite, W7 preko RT7 i NTLite-a), ali toliko male instalacije, a da rade, nisam nikada uspeo da uradim :)
Bez 5-7GB installed nisam prolazio, a da radi, i to je unutar VMWare masina. Na fizickoj su i po 2GB veci zbog drivera.
 
Ovaj ruski je definitivno dobar ne prelazi 10 sa svim standardnim instalacijama drajvera kodeka i propratnih programcica nije lose uradjeno.Pravljenje sopstvenog OS je tu definitivno resenje izbacis sav lom i nepotrebne funkcije i stavis svoje standardne instalacije.Ja sam ranije radio Ghost mog sistema i drzao bekam kad sav posao zavrsim sa dobrim starim XP.Mada je sada Windows 7 masivan a kada sam presao na 64 bit postao je jos veci pa je bilo neprakticno za ghost.
 
Ovaj ruski je definitivno dobar ne prelazi 10 sa svim standardnim instalacijama drajvera kodeka i propratnih programcica nije lose uradjeno.Pravljenje sopstvenog OS je tu definitivno resenje izbacis sav lom i nepotrebne funkcije i stavis svoje standardne instalacije.Ja sam ranije radio Ghost mog sistema i drzao bekam kad sav posao zavrsim sa dobrim starim XP.Mada je sada Windows 7 masivan a kada sam presao na 64 bit postao je jos veci pa je bilo neprakticno za ghost.

Javi se preko pm-a ako ti treba, da ti posaljem preko wetransfer ovaj sto sam pomenuo
 
Mani se sirotinjskih fora nego kupi krsten samsung ssd od 250 gb
 
Standardni Win7 HP x64 sa svim meni korisnim programima (bez igara), na particiji od 30GB. Trenutno je prazno oko 14GB.
 
A kada očistiš keš i update installation files vrati se na normalu. Maxx što sam negde video je <16GB.
Nego, mnogo prostora pored win-a mogu da zauzmu drajveri, i njegovi generički i oni vlasnički.
 
G2. I bre. A nekada su bili skoro pa pojam pojam minimalizma...
 
A kada očistiš keš i update installation files vrati se na normalu. Maxx što sam negde video je <16GB.
Nego, mnogo prostora pored win-a mogu da zauzmu drajveri, i njegovi generički i oni vlasnički.
Koji cache, i kako cistis update installation files?
Ako je ono kroz Disk Cleanup, to nije isto, SXS folder se ne brise. Ili moze nekako ovaj SXS da se izbrise?
 

Prilozi

  • winsxs.jpg
    winsxs.jpg
    119 KB · Pregleda: 54
Kombinacija automatika plus ručno.
I bre, odakle ti toliki SXS? Na službenom lapu, sa svim mogućim apdejtovima, negde je oko 7.5GB kod mene, a nisam ga čistio nekoliko meseci.
Možeš da ga izbrišeš kada podigneš sistem sa butabilnog fleša :) Preko task šedulera, ili koristeći neka rešenja koja će ti predložiti google, ovo naprimer što se tiče samog disk jutilitija. Ostalo verujem da ćeš se snaći.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno