Šta je novo?

Windows 11 - migracija na poslednju verziju ili ne?

Windows 11 - migracija na poslednju verziju ili ne?

  • Migrirao sam čim je Windows 11 izašao

    Glasovi: 337 21.8%
  • Migrirao sam u međuvremenu nakon objavljenih zakrpa i ažuriranja

    Glasovi: 165 10.7%
  • I dalje čekam dodatne zakrpe i ažuriranja da bih prešao

    Glasovi: 252 16.3%
  • Ne planiram da migriram jer nemam podržan hardver

    Glasovi: 273 17.7%
  • Ne planiram da migriram uopšte

    Glasovi: 450 29.1%
  • Probao sam Windows 11, ali sam se vratio na neku od prethodnih verzija

    Glasovi: 69 4.5%

  • Ukupno glasača
    1,546

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
U oktobru 2021. godine izašao je Windows 11. Da li planirate da ažurirate svoj OS?
 
Ja sam npr. više u podkategoriji "Probao Win11 i vratio bih se na Win10 da me ne mrzi da ga ponovo instaliram, ali nema veze" :ROFLMAO:
 
Ne bi se ni ja drugacije vratio da nisam prodao laptop sa win 11 i kupio ovaj sa win 10 :)
 
У овој анкети сам се изјаснио да сам пробао Windows 11 и да сам се вратио на неку од претходних верзија. У овом случају то је Windows 10. Главни разлог лежи у томе што HP мултифункционални уређај (штампач и скенер) не ради како треба. Хоћу да се изјасним да сам купио оригинални Windows 10 у Српској реномираној продавници која ми је на кућну адресу испоручила Windows пакет. Један форумаш са Бенчмарка ми је рекао да могу искористити активациони код за активирање Windowsa 11. Све је протекло како треба. Драјвере за HP мултифункционални уређај сам инсталирао као и на Виндоус 10 међутим HP мултифункционални уређај не ради како треба. Кад се десила та аномалија вратио сам се на Windows 10. 2025. године када престане подршка за Windows 10 инсталираћу Windows 11.
 
Kada prestane podrška za Win 10 moći ćeš da ga koristiš dok ti nedajbože ne crkne računar ili makar storage.
Isto kao što i dan danas mnogi industrijski računari, prastari kompovi po raznim agencijama isl koriste ne samo Win 7 nego i XP. Bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Један форумаш са Бенчмарка ми је рекао да могу искористити активациони код за активирање Windowsa 11. Све је протекло како треба.
Savrsen opis Windows 11. Zasto bi Microsoft davao operativni sistem "za dz." 😆 Sve sto treba da se zna.
 
Crkao mi je ssd na starom Fx 8320 pa sam iz fore instalirao w11 na njega da probam. Radi ali nije vredno apgrejda koliko je sporo (zabada, dugo učitava itd). Sa druge strane, na laptopu i7 8 i nešto radi besprekorno, naravno debloatovan. Pomaže 32gb rama.
 
Ovo što rade s Windows-om i poslednjim update-om je sve dublje i dublje zaglibljivanje u horor.

Treba mi specifično Windows zbog jednog legacy projekta na poslu koji je u starom .Net framework-u.

Windows 11 sa poslednjim ažuriranjem - bloat, ads svuda. I to win 11 pro. Neupotrebljiv sistem.

Potrošio najpre više od pola dana na debloat samog sistema da se dovede isti u koliko-toliko upotrebljivo stanje.

E sad, da i razumem home verziju da stave da je besplatna i da je bloat-uju maksimalno, ali zašto Pro verziju pobogu?

200 eur licenca da bi mi izlazile reklame u file exploreru i nametljivo iskakao gotovo neupotrebljivi copilot i edge svuda! Ma daj!

Još je gore od svega što će prvi sledeći update da vrati sav bloat nazad i opet ću trošiti pola dana da počistim sistem!
 
Uzmeš lepo onda programčić RevoUninstaller, odeš na tab Windows Apps i upokojiš ih. Ili još bolje napraviš preko sysprep-a clean image za ono što su tvoje potrebe ;).
 
Ovo što rade s Windows-om i poslednjim update-om je sve dublje i dublje zaglibljivanje u horor.

Treba mi specifično Windows zbog jednog legacy projekta na poslu koji je u starom .Net framework-u.

Windows 11 sa poslednjim ažuriranjem - bloat, ads svuda. I to win 11 pro. Neupotrebljiv sistem.

Potrošio najpre više od pola dana na debloat samog sistema da se dovede isti u koliko-toliko upotrebljivo stanje.

E sad, da i razumem home verziju da stave da je besplatna i da je bloat-uju maksimalno, ali zašto Pro verziju pobogu?

200 eur licenca da bi mi izlazile reklame u file exploreru i nametljivo iskakao gotovo neupotrebljivi copilot i edge svuda! Ma daj!

Još je gore od svega što će prvi sledeći update da vrati sav bloat nazad i opet ću trošiti pola dana da počistim sistem!
Што не идеш на Win 10 ?
Crkao mi je ssd na starom Fx 8320 pa sam iz fore instalirao w11 na njega da probam. Radi ali nije vredno apgrejda koliko je sporo (zabada, dugo učitava itd). Sa druge strane, na laptopu i7 8 i nešto radi besprekorno, naravno debloatovan. Pomaže 32gb rama.
Aко мислиш на Win 8 то је био одличан систем. Може да ради и са 2 гигабајта RAM меморије.
U oktobru 2021. godine izašao je Windows 11. Da li planirate da ažurirate svoj OS?
Планирам да не мрдам са Линукса.
Што се тиче Windowsa, само десетка. Ништа друго.
 
@Diamond Nije do mene nažalost - od firme dobio win 11 pro instalaciju i licencu. Tako da nemam nešto izbora. 🤷‍♂️
 
Nazad
Vrh Dno