Šta je novo?

Windows 10 wifi problem

FilipKrstic

Cenjen
Učlanjen(a)
18.09.2013
Poruke
15
Poena
154
Ljudi,
da li jos neko ima problem sa wifi-jem na Windows 10?
Uradio sam cistu instalaciju Windows 10 Professional (legalano preuzet ISO i serial sa DreamSpark-a). Posto za drajvere preuzete sa HP-ovog sajta javlja dosta gresaka, uradio sam ponovnu reinstalaciju i pustio sam Windows da pronadje drajvere, tako da je 90% drajvera sam Windows instalirao. U Device manager-u nema nikakvih sukoba.

Problem je u tome sto wifi par puta dnevno nasumice pukne. Prateci wifi ikonicu, racunar se prvo raskaci sa wifi mreze i stoji ikonica sa zvezdicom (*) kao da racunar nije povezan ni na jednu wifi mrezu ali da ima dostupnih, nakon toga ikonica od wifi-ja dobije putacu kao da je wifi disable-ovan i nakon toga vrati na ikonicu sa zvezdicom (*). Posle par minuta opet se zakaci na mrezu i sve funkcionise kako treba.

Ujedno nisam jedini kome se ovo desava. Slican problem ima i ortak koji je upgrade-ovao Windows 7 na 10.

wifiprob.png

Prvo sam pomislio da nije nesto do rutera i same mreze, medjutim na Windows 7 se to nije desavalo, sada kada se desi brze bolje uzmem telefon i probam da otvorim neku stranicu i to radi sasvim odlicno dok Windows 10 grca sa putacom preko wifi ikonice.

Da li je neko imao slican problem? Nasao resenje? Ima li neko ideju kako ovo srediti?
 
Evo informacija o driveru:
1.png 2.png oth.png ev.png

Koji je wifi cip , najverovatnije moras nov driver za wifi , probaj ovde da pronadjes: http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=130

Na zalost ne postoji novija verzija BCMWL63a.sys-a od ove koju je windows pokupio a Broadcom im servirao.

Iskreno, mislim da nije problem u driveru, kao sto sam napomenuo, u diskusiji sa drugima, dosta ljudi ima problem sa ovim. Kako nema pravila da li su uradili upgrade sa Win7,8 na Win10 tako nema pravila ni koji chip koriste. Manje vise to je vecinom ili Atheros ili Broadcom. Mislim da je Microsoft nesto uprskao sa registy bazom. Naime vecina programa nema pravilno rukvoanje registry-jem kao ni sami drajveri (ocigledno). Evo primera Skype:

sk.png

Mogu cekirati da mi vise ne izlazi onaj prozor 101 put i opet ce izlaziti. Tako je bilo i sa Synaptic Touchpad-om da ugasi touchpad kada je priljucen usb mis. Cekiras tu opciju, restartujes komp i opet sve po starom (problem resen direktnom izmenom vrednosti u registry-ju). Intuitivno verujem da je isto tako neka glupost u samom registry-ju i sa wifi driverom, samo ne znam kako da ispratim sta radi OS u momentu pucanja wifi-ja.

P.S. Kad sam se dotakao Skype-a, ko ima isti ovaj problem moze ga resiti na sledeci nacin:
0) Ugasiti Skype
1) Otvoriti C:\Users\[USERNAME]\AppData\Roaming\Skype\[SKYPE_NAME]
2) Naci config.xml i otvoriti ga npr. u Notepad.
3) U Sekciji <General></General> dodati <ConfirmQuit>1</ConfirmQuit> sacuvati i pokrenuti Skype ponovo.

Zasto ovako? Zato sto Windows ne dozvoljava Skype-u da upisuje u sopstveni runtime folder. Razlog, nakaradno uradjene permisije sto je slucaj vrv. i sa registry bazom.
 
Poslednja izmena:
Pa iskljuci najpre ostale faktore iz jednacine - stavi fiksnu IP adresu, podesi DNS, proveri da je li ruter u b/g/n mixed rezimu... nesto ne verujem da je problem sa sistemom, masivno bi se zalili ljudi.
 
Pa iskljuci najpre ostale faktore iz jednacine - stavi fiksnu IP adresu, podesi DNS, proveri da je li ruter u b/g/n mixed rezimu... nesto ne verujem da je problem sa sistemom, masivno bi se zalili ljudi.

Znam jos nekoliko ljudi koji imaju isti problem. Svakako stavio sam fiksnu adresu, ruter je u pomenutom rezimu, security pogasen pa cu ispratiti sta se desava. Na Win7 je sve radilo kako treba sa istim podesavanjima rutera, a promena sistema bi bila drugi deo jednacine. Ono sto mi i dalje nije jasno, zasto se javlja putaca preko wifi ikonice. Ista takva putaca se javlja samo kada disable-ujem wifi...
 
Ja sam imao takav problem sa Windows 8.1 Pro, koji je nestao nakon apgrejda na Windows 10. Nije pucao Wi-Fi ali mu je trebalo po 20 sekundi da se zakači nakon buđenja iz sleepa što je smaralo za medalju, jer umesto da čekam par sekundi da se izbudi efektivno sam čekao 20 sekundi dok se ne zakači na Wi-Fi. To se npr. nije događalo na Win 8.1 Enterprise Preview koji sam prethodno imao na istoj mašini. Znači pitaj Boga zašto se to događa. Adapter je Intelov tako da ni to nema veze.
Sva sreća pa je nestalo u win 10.
 
Sinoc mi se updateovao Windows 10 i izgleda da je update resio problem. Generalno je Windows 10 tokom RC-ova imao problem sa svim WiFi konekcijama. Valjda su sad konacno vise ispeglali sve to.
 
Sinoc mi se updateovao Windows 10 i izgleda da je update resio problem. Generalno je Windows 10 tokom RC-ova imao problem sa svim WiFi konekcijama. Valjda su sad konacno vise ispeglali sve to.

da ne pocinjem novu temu. Imam desktop koji ima na sebi tp link TL-WN7200ND i preko njega se kaci na SBB.

Sve je iz prva dobro funkcionisalo.\
Onda se odradio prvi veliki update i nakon toga je na random gasio drajver za tp link i onda ostanem bez neta i samo restart srbinu pomaze. Nakon restarta sve ok radi.

Nakon toga nije hteo sledeci update dok nisam kreirao onaj id njihov. Onda je posle update-a sve ok radilo.

Ili sam bar tako mislio.

Sada kada ostavim komp da skida torent on radi to neko vreme nakon cega cujem yvuk koji ynaci da je opet otkacio drajver. Sada iygleda da se to desava samo kada je torent ukljucen.

Napominjem da sam i na nivou drajvera i na nivou podesavanja u win iskljucio mogucnost da ybog ustede energije gasi USB-ove. Desava se u koji god da ga ubodem USB, tako da nije ni do toga.

Sve najnormalnije funkcionisalo na win 7.

Hvala unapred ;)
 
Problem wifi konekcije PC Windows 10 na ruter

Ubaci se sifra, malo potraje i konektuje se (gornja strelica) ali nema interneta sto se vidi na slici (donja strelica)... sa drugim konekcijama nema problema... u cemu je problem?
 
Nazad
Vrh Dno