Šta je novo?

Windows 10/11 ne može da se instalira sa novom memorijom

Napravio sam još jedan test tako što sam svaku komponentu izvadio iz kućišta i svaki kabl i nakon što sam vratio sve na svoje mesto kao što je bilo, OS nije hteo da se podigne, svetli plavo power dugme, crvena SSD lampica ne svetli, ne može se pristupiti ni BIOS-u. Isključujem komp (odmah znam šta je :)), vadim dva štapa Kingstona, stavljam SP (Silicon Power) 1x8GB i sistem se odmah podiže, isključujem komp, vadim 1x8GB SP, stavljam 2x8GB Kingston i sve radi kako treba (BIOS, sistem, svaki XMP...).

Da li može biti da je problem do BIOS-a pa da će se nekom narednom vrezijom ispraviti?

Računar je došao sa verzijom F2, odmah sam stavio F3 (navika) i sada vidim da postoji i F4c, da probam najnoviju?

То ти се дешава јер матична или процесор не подржавају ту брзину меморије. Поздрав
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ovih dana sam se igrao sa instalacijom macOS-a na AMD PC (tzv. Ryzentosh). Iako sam sve odradio kako treba nije htelo da se instalira.

Par puta sam proveravao EFI kao i podešavanja BIOS-a jer sam ispratio kompletno uputstvo sa sajta https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/ plus su mi pomagali članovi sa tonymacx86 foruma.

Skroz sam zaboravio da može da bude do hardvera (išao sam logikom da ako su i drugi instalirali na sličnom hardveru što ne bih i ja).

Setih se: izvadio jedan štap RAM-a i iz prve instalirao. Nakon instalacije vratio drugi štap, u BIOS-u uključio XMP i oba štapa rade kako treba.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-12-08 at 09.07.52.png
    Screenshot 2023-12-08 at 09.07.52.png
    1.4 MB · Pregleda: 24
Nazad
Vrh Dno