Šta je novo?

Win7 SYSPREP

zver

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2001
Poruke
571
Poena
620
ovih dana se zezam sa unattend.xml, imam svakakve probleme, ali me najviše boli srpska tastatura posle sysprep-a, pa da vidim da li je ovo neko nekako rešio, jel google/bing apsolutno ništa pametno nemaju na tu temu.

naime, u unattend.xml sam podesio jezik EN-us, a ostale 3 (od 4) stavke (language fallback mi je prazan) sa popunio sa sr-latin-cs. posle sysprep-a, pod tastaturama, dobijam DVE tastature: en i serbian (serbia and montenegro) former, iako sam želeo da dobijem samo JEDNU: serbian (serbian,latin). probao sam i sa "241a:0000241a" što je kod baš za željenu, ali ništa, ove dve i ćao.

ne znam nisam pametan, toliko sam pretražio i gledao sve i svašta, ali nigde ništa za ovaj problem, izgleda da ovde svi vole da se akaju sa DVD win7 instalacijom, ili jednostavno zveknu acronis image i voziiiiiii.

krajnje rešenje mi je load hive, default, RunOnce reg add/delete po HKCU lang, unload hive, ali to bih baš da izbegnem znajući "sposobnosti" korinika nateranih da koriste računar :)
 
hvala, dokument je zanimljiv.
probaću i 701a, ali sam ubeđen da je 241a jedino ispravno, jel mi RegShot, kada izbrišem "former" tast i dodam "čist" serbian latin, jasno pokaže da su se pod HKCU dešavale promene iz 81a u 241a.

xml je trenutno:

<InputLocale>sr-Latn-CS</InputLocale>
<SystemLocale>sr-Latn-CS</SystemLocale>
<UILanguage>en-US</UILanguage>
<UserLocale>sr-Latn-CS</UserLocale>

ali je bio i sa:

<InputLocale>241a:0000241a</InputLocale>

jer Windows AIK za InputLocale kaže:

Input_locale can be one of two values:

To use the default input locale for a language, you can specify the language identifier. For example, to use the default keyboard for English (United States) that corresponds with the QWERTY keyboard, you can specify the value en-US.

Specify the locale ID and keyboard layout hexadecimal values. For example, for en-US, use 0409:00000409. The first value (0409) is the locale ID that represents the input language and the second value (00000409) is the keyboard layout value.


možda mi ovo 241a:0000241a nije baš tačno, treba manje/više karaktera sa leve/desne strane ???
 
stavi samo ovako u xml
<InputLocale>241a:0000081a</InputLocale>
Prvi deo (241a) je input language a drugi je (0000081a) keyboard layout
poz
 
Poslednja izmena:
damn, baš sam malopre pustio: sysprep /generalize /oobe /shutdown /unattend:unattend.xml
jedno ~25 put u zadnje 2 nedelje, razbijaju me audio/video file asocijacije (mpc-hc kao default player)
sutra ujutru sigurno puštam sa ovim, pa javljam rezultat.


uzgred, imaš li ideju zašto cmd ASSOC ne radi sa limited userom, iako po MS-u to treba da funkcioše ?

ovo mi NE prolazi u BAT-u kao limited user:

http://www.edugeek.net/forums/windows/31406-login-script-needed-set-file-associations.html
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/ITCG/thread/1dbaf841-7f8d-42d2-a5d0-f7e559fd397f

hvala!
 
Poslednja izmena:
bio sam nestrpljiv da vidim rezultat novog InputLocale-a, ne bih mogao večeras mirno spavati da nisam probao sada :) , i javljam ti da je situacija sada još zanimljivija :)

vidi attach

ako ništa, bar je default dobar :)

imaš li neku ideju kako da dobijem samo jedan jedini željeni lang ?

sve mi se više čini da će pasti reg delete nad HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload na HKCU RunOnce
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    37.6 KB · Pregleda: 113
Limited user nema prava da otvori .bat (administrator only) Moras da disablujes UAC
C:\Windows\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f
ili stavi
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System EnableLUA
REG_DWORD **0x0**
mora i restart
pa ce te pustiti da radis sta hoces.

jesi stavio CopyProfile=true ?

poz

Jesi obrisao sve sem <InputLocale>241a:0000081a</InputLocale>
znaci bez ovoga
<SystemLocale>sr-Latn-CS</SystemLocale>
<UILanguage>en-US</UILanguage>
<UserLocale>sr-Latn-CS</UserLocale>

postuj ceo unattend
 
Poslednja izmena od urednika:
ovako,
UAC ubijam 3 puta (nema šanse da vaskrsne :) )

prvo preko unattend.xml:

Kod:
<EnableLUA>false</EnableLUA>

posle, na prvom dizanju računara preko unattend.xml:

Kod:
<SynchronousCommand wcm:action="add">
 <CommandLine>C:\Windows\System32\temp\wfr_CompFirstRun.bat</CommandLine>
 <Description>CompFirstRun</Description>
 <Order>1</Order>
 <RequiresUserInput>false</RequiresUserInput>
</SynchronousCommand>

sa sledećim komandama u wfr_CompFirstRun.bat:

Kod:
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v "EnableLUA" /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v "ConsentPromptBehaviorAdmin" /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v "PromptOnSecureDesktop" /t REG_DWORD /d 0 /f

pa na kraju, prilikom ulaska u domen domenskom polisom.

znači, kod nas je UAC zlo koje se uništava na svakom koraku :)


istraživao sam malo ASSOC, i na žalost, izgleda da zahteva admin privilegije :(

znači, sada sam u velikom problemu kako da asociram A/V fajlove na MPCHC. MPCHC ima predivnu opciju da iz komandne linije registruješ sve fajlove "mpc-hc64.exe /regall" bez da se i digne, ali na žalost I TO TAKOĐE zahteva admin. što je najgore, iako zahteva admin rights, radi per user, a ne per machine :(

sa druge strane, microsoft Default Programs (control panel) može da asocira (per user) sve AV fajlove na MPCHC bez admin rights, ALI, ne leži vraže, ne može da se pozove skriptovano (barem ja to nisam našao da može), a znajući moje specijalce, to neće umeti da urade sami :(

stvarno sam u velikom problemu šta da radim, ne znam kako da asociram AV fajlove sa MPCHC, i možda ću morati da vraćam Windows Media Player, što mi je zadnja opcija, koju bih da izbegnem po svaku cenu :(
baš me razbija taj problem sada.




što se tiče CopyProfile, to mi je fajlse, imao sam ogromnih problema sa true, sysprep mi je uvel pucao sa njim u Generalize fazi, na Shell_Setup prolazu. jedno 5 dana sam potrošio pokušavajući da to rešim, nisam uspeo, net je prepun ljudi kojima se isto dešava. čak mi ni SAGA (koja je super samo kada prodaje licence) nije uspela pomoći.



a u vezi "tastatura", ne, nisam ostale stvake brisao, ni ne smem, jer će mi pod regional sve biti "američko" (valuta, tačka, zarez ...). prelomio sam dobro je ovako, samo ću na HKCU RunOnce staviti bat (reg delete) koji briše former i eng tast. previše vremena sam do sada potrošio na taj problem.


prikačio sam XML.
 

Prilozi

  • unattend.txt
    7.8 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Pogledaj ova dva posta i isprati sta kazu trebalo bi da ti pomognu da ga poteras da radi

ta 2 i još 20 sam pogledao u vezi CopyProfile problema, i ništa.
nisam jedini, stvarno mnogo ih ima taj problem, koje nisu uspeli da reše i sa tim linkovima.
koliko sam primetio, dovoljan je jedan "najobičniji" HKLM reg add/delete koji perfektno obavlja posao, ali to užasno smeta sysprep-u.
instalacija specifičnih programa takođe opasno ume da zezne sysprep, mada to kod mene nije slučaj, trudio sam da instaliram minimalan neophodan set programa neophodan za opšte poslove firme.

a vidim da malo malo, pa preko Windows Update dođe po koji "fix sysprep" update, tako da me ne bi čudilo da to što me zeza CopyProfile, "uskoro", zbog tih zakrpa, samo od sebe proradi.
danas je stigla neka gomila update-a, vidim da je većina "resolve issues in windows" tipa, ko zna, možda bi mi copyprofile i proradio :)
ionako sam mislio da pravim novi base image kada se pojavi SP2 za Win7 (ako se ikada pojavi kako je krenulo...)

Reci mi sta zelis da imas kao rezultat u regional settings?

SAMO "serbian (latin, serbian)"
tačnije samo 241a
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam se drndao sa sysprep-om sam upao u istu zavrzlamu. Nakon jedno 10ak dana drndanja sa time, traženja po netu, čitanja raznoraznih kb-ova, help-ova i članaka što na MS, što na drugim sajtovima, ispizdio sam i izbacio totalno kompletnu language sekciju iz sysprep-a (zezao sam se sa time, jer mi je trebala jedna posebna tastatura koju naknadno instaliram, a vezana je za Basque raspored) i sve mi je ostalo onako kako sam želio.

Dakle, namjesti si tastaturu/e koja ti treba i kompletnu language sekciju izbaci iz sysprep-a…

Pozdrav.

Djole
 
ma "tastature" uopšte nisu problem.
samo u default profil pod RunOnce dodaš bat fajl u kome, između ostalog, cepaš reg add/del nad HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload, i imaćeš tast kakve poželiš.

ja sam posle jedno 40 verzija, uspeo da napravim skoro pa idealan SYSPREP Win 7 x64. od jedno 50 problema koje sam rešavao, ostala su mi samo 2:
- AV asocijacije MPCHC
- Office 2010 registry

AV asocijacije sam "rešio" tako što u image, u administrators grupu, ide Everyone, pa u HKCU RunOnce imam, sledećim redosledom:
Kod:
cd "C:\Program Files\MPCHC"
mpc-hc64.exe /regall

naravno, posle otvaranja željenog profila (kod nas je u 99% slučajeva 1 comp - 1 user), lokalni admin, ili ja remote, izbacim Everyone iz administrators grupe. znači, savršeno rešenje dokle god samo jedan user koristi comp, drugi već neće imati asocijacije, ali retko 2 rade na istom.

Office 2010 me sa druge strane razbija. mogu ja u Default profil da zveknem:

Kod:
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Common\MailSettings" /v "TextFontComplex" /t REG_BINARY /d xxxxxxxxxxxxxxxxxxx /f
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Common\MailSettings" /v "TextFontSimple" /t REG_BINARY /d xxxxxxxxxxxxxxxxxxx /f
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Common\MailSettings" /v "ReplyFontComplex" /t REG_BINARY /d xxxxxxxxxxxxxxxxxxx /f
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Common\MailSettings" /v "ReplyFontSimple" /t REG_BINARY /d xxxxxxxxxxxxxxxxxxx /f
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Common\MailSettings" /v "ComposeFontComplex" /t REG_BINARY /d xxxxxxxxxxxxxxxxxxx /f
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Common\MailSettings" /v "ComposeFontSimple" /t REG_BINARY /d xxxxxxxxxxxxxxxxxxx /f
...

što će, teoretski, da mi podesi željene fontove u Outlook-u, ali prvo startovanje Outlook-a radi OVERWRITE ovoga svojim (usranim) default-om!

znam i za HKLM > HKCU settings propagaciju, ali ni to mi ne funkcioniše, iako se na MS blogu kunu da to radi.

takođe me i Word 2010 opasno zeza, prekopirani Normal.dotm (prilikom otvaranja profila (RunOnce)) mi Word prvim startom gazi.

ova 2 Outlook/Word problema sam pokušao da rešim tako što bih prilikom otvaranja profila odah zveknuo Scheduler Task komandom SCHTASKS: run as %USERNAME%, ONLOGON %USERNAME%, gde bih svaki put ispitivao da li postoji (pod HKCU ... Office14) registry value FirstRun = 0, što mi je znak da je odrađen inicijani start Office 2010, i da tek tada uradim sada ja overwrite i Normal.dotm i "TextFontComplex" ... ali ne laži vraže, glupa SCHTASK komanda, iako može da se definiše run as %USERNAME%, ne može da prihvati paramerar run as ONLOGON %USERNAME%, nego samo ONLOGON, te mi je ta ideja, koja je delovala savršeno, otpala.
malo sam istraživao TaskScheduler 2.0 API, i video sam da bih možda bilo moguće iz powershell-a da učitam TashScheduler COM objekat, i da onda "lowlevel" komandama krediram željeni task u detalje, ali sam već bio toliko "umoran" od pravljenja ovog image-a, da sam odustao.
neka imaju korisnici za sada imaju katastrofalne outlook fontove i normal.dotm templejte, taj problem ostavljam za sledeću verziju image-a.


i na kraju, napisao sam nekoliko CMD, VBS, PS1 skripti koje se okidaju na CompFirstRun, UserFirstRun, EnterDomain, AfterDomainJoin, UserRole ... koje cepaju boga oca po Windows-u, sve zajedno 137 Kbajta ČISTOG TXT-a, baš sam ponosan na posao koji sam napravio :)
 
već koristim OCT za podešavanje Office-a, tako da mi GPO za office ne treba, em sam sva potrebna a dostupna podešavanja odradio OCT-om, em u Office2010 OCT/ADM* ionako ne postoji jedan deo koji mi treba - fontovi/Normal.dotm management. Možda i grešim, možda sam nešto prevideo, te neke me neko ispravi ako grešim.

za sada fontove "peglam" GPO polisom sa registry items, ali jedan deo računara mi nije pod domenom, tako da i dalje nemam savršeno rešenje za fontove.



inače svojim prvim sysprep image-om sam prezadovoljan, neverovatno koja je razlika kada se pogleda acronis klonirana mašina i sysprep mašina - u event viewer - Administrative Events. acronis klon windowsa ima 100 žutih/crvenih eventa, a sysprep par benignih event-a.
 
e da, jedan problem, nevezan striktno za sysprep. ne prolazi mi instalacija ciscoVPN (build 290 mislim, jedini za x64) client-a na sysprep Win7x64 mašinu. da budem iskren, ti mi ne prolazi ni na "ručno" instaliranim Win7 x64 u domenu, pretpostavljam da ga neka od 18 domenskih polisa zeza (stigne do 29 komponente, i kaže resource busy), ali prolazi dok se još ne učlani u doment. međutim sysprep Win7x64 neće ni u workgrupi da prođe, stigne do 31-komponente sa istom resource busy, try later greškom.

ako je neko udario na istu ciscovpn grešku, i nekako rešio, bio bih mu jako zahvalan. probao sam svašta sa saveta na net-u za tu grešku, jedino instalacija citrix deterministic network-a omogućava da cisco instalacija prođe, ali iako uspe da prođe, ne radi.
 
ne.
ali ako si mislio na Shrew Soft VPN Client 2.1.7, imam užasna iskustva sa njim.
 
ne.
ali ako si mislio na Shrew Soft VPN Client 2.1.7, imam užasna iskustva sa njim.
Da, na Shrew Soft sam mislio.
Nama u firmi je Cisco nije radio kako smo ocekivali te smo presli na Shrew Soft. Nije savrsen ali se situacija popravila. :)
 
Shrew Soft nije problematičan za instalaciju kao CiscoVPN client, ali za razliku od presprekornog CiscoVPN-a (kada ga uspem instalirati, naravno), Shrew Soft ima na svakih random 5-10 minuta prekide od po 10-30 sekundi, barem kod nas. možeš misliti koliko je bilo iritantno kada sam pustio na jednom serveru shutdown -r -f iz cmd (polisom ukljanjamo reset, shutdown komande na serverima), i setio se da nešto nisam ipak uradio, taman da ukucam shutdown -a, naiđe Shrew Soft 20 sec blokada. hteo sam da se upucam.

u principu, zbog problematičnog CiscoVPN-a, definitivno ćemo licencirati ili NCP Secure Entry Client (moj favorit), ili Cisco AnyConnect (kolega ovo gura).
 
Mi nismo imali problema sa Ciscom kod instalacija vec sa random disconnect, ili tipa konektujes se i posle 5 sekundi te sam diskonektuje. :)
 
Nazad
Vrh Dno