Šta je novo?

Win7 i VirtualPC+XP mode - kako najbrze pod 7icom startovati program u XP mode-u

DS9

Čuven
Učlanjen(a)
14.09.2000
Poruke
3,142
Poena
709
Ok drustvo - naslov mozda deluje previse kabasto i zbunjujuce ali sustina je sledeca. Program koji korektno radi samo pod winXP, je zahtevao da se na 7ici iskoristi mogucnost Windows Virtual PC.
Pod njime je instaliran program i stampac i sve korektno radi - a sada treba korisniku omoguciti da na najbrzi nacin pod 7icom startuje i virtuelnu masinu i program koji je radi pod njim.

Dakle, trazi se nesto sto bi otprilike bila precica do virtelne masine ( to je %SystemRoot%\system32\vmwindow.exe) uz navedenu stazu do programa koji treba da se podigne.
Vec je previse vremena proslo kada sam time bolje baratao, pa cu biti zahvalan ako je vec neko ovo probao i elegantno resio

Hvala
 
Poslednja izmena:
Ima Xp lejer kompatibilnosti, desni klik, propreties pa tu negde ima da se namesti kompatilnost sa starijim winovima. radi sa dosta programa
 
Desni klik na desktop > New > Shortcut > Browse do "\system32\vmwindow.exe" i daš neko smisleno ime, recimo "WinXP - tvoj program". Kad se pokrene virtualni WinXP ondah u startup dodaš program koji ti treba. Ovako će korisnik jednim klikom pokrenuti sve.
 
ali to opet nije to,jer ce opet dizati virtuelni xp,tj nece ustedeti ni sekundu vremena. ;) Ono sto je on mislio (pretpostavljam) je da,u virt.Xp instalira neki program,izgasi virtual pc,zatim da iz sedmice digne samo program,bez xp-a. Ako si na ovo mislio,to ipak ne moze. Ali sve programe instalirane na xp-u mozes da vidis u win7,tj u search (start menu) kucas naziv programa. ;)
 
@DS9
Sve prečice do programa pod XP mode se na Windows 7 nalaze u Start-Svi programi - Windows Virtual PC - Windows XP MOde Applications - pa program koji želiš

@LedZeppelin
To o čemu ti pričaš za hardver nije rešenje ( tipa skeneri, stampači isl)

@pdetlic
NEma potrebe za tim jer Windows sam pravi prečice na način koji sam naveo

@IvaNftw
Baš tako podizanje XP moda se ne može izbeći
 
Nazad
Vrh Dno