Šta je novo?

Win XP - evo sta ne radi

Dragoni

Čuven
Učlanjen(a)
21.04.2002
Poruke
672
Poena
630
Win XP system- evo sta ne radi. Cesto puta kada radim copy u exploreru, explorer se zaglupi (ne odgovara) pa je jedini lek task-manager. Zatim sledi refreshovanje windowsa, pa se skoro sve vrati u normalu. Icq se blokira kada probam da posaljem poruku nekome sa liste, i dobija se ona windowsova poruka send/dont send, a msn messinger 7.5 instaliram i probam da pokrenem a on zablokira ceo komp. pa moram da posegnem za tasterom na kuciste, tj, restart je jedino resenje za izlazak iz nemile situacije. Nekako mi se cini da su ovi nabrojani problemi sa jednim zajednickim uzrocnikom. Jel imao neko ovakav problem i kako je resio, ili bar neka ideja?

probao sam repair win i reinstal sp2, al uzalud :wall:
 
Sta imas od zastitnih programa?
Kada si instalirao taj win koji ti je sada? (repair win malo toga resava)
 
a antivirus jel kaze nesto?
 
Baraba je napisao(la):
Sta imas od zastitnih programa?
Kada si instalirao taj win koji ti je sada? (repair win malo toga resava)

norton antivirus
add aware personal
sygate firewall

winxp instaliran negde septembar-novembar i to od nule naravno

koristio sam i programcice za odrzavanje registar baze i systema npr.
registry mechanic
TuneUp Utilities 2006
system mechanic
O&O Defrag
perfectdisk

voodoons je napisao(la):
a antivirus jel kaze nesto?
bas nista ne kaze da ima. Sve je ok snjegove strane.

pusticu veceras ovaj najnoviji norton da uradi kompletno skeniranje
mada ovi navedeni problemi su prisutni vec neko vreme
a ponekad me bas i nerviraju
 
Stavi NOD ili KAV umesto Nortona, voli da jede mnogo resursa.
 
Dorry je napisao(la):
Stavi NOD ili KAV umesto Nortona, voli da jede mnogo resursa.

ma naviko sam na nortona, nisam sklon nekim promenama
oduvek sam koristio njega, a kada mi je jednom zakovao, zbog nekog virusa, ja kupih kasperskog, nadaleko hvaljenog, i on je zavrsavao posao ok, ali jednom i on se zaglupi, opet neki virus. pa se ja vratih na nortona, naravno uvek uzimam noviju verziju od prethodne. I nortona privremeno iskljucujem kada mi racunar radi nesto zahtevno, video konverzije i sl. pa se i tada desavaju neki od navedenih problema. Nisam vise pametan. A NOD nisam nikada video u praksi kako radi, pa sam malo i skeptican u tom pogledu
a evo i slikica da vidite o cemu pricam
attachment.php

attachment.php
 

Prilozi

  • icqlite1.jpg
    icqlite1.jpg
    30 KB · Pregleda: 127
  • icqlite2.jpg
    icqlite2.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 93
1.Da li si disable one gluposti tipa ako padne aplikacija ti me ukoci i obavesti?
2.Da li imas flat net?
3.Proveri spyware
 
Kao sto rece kolega pre mene, proveri spyware i to sa recimo novim ZA ili SPYBOT.
Ako nem probaj da se ne zezas i reinstaliraj win i uzivaj. Izgubices manje vremena u svakom slucaju.
Probaj da predjes na KAV, ja nortona koristim samo za utilities.
 
Klavir_shtimer je napisao(la):
1.Da li si disable one gluposti tipa ako padne aplikacija ti me ukoci i obavesti?
2.Da li imas flat net?
3.Proveri spyware

1. nemam tih stvari ali posle obavestenja koje se dobija u ove dve prilozene slikice dobija se i obavestenje da je krahirao dr.watson postmortem debugger, e njega bih ja da ubijem, neznam kako, i neznam treba li on uposte da egzistira.
2. imam, ali odskoro, a problemi traju duze unazad, i dok sam bio na telefonu
3. i spy bot je odskenirao sve bez prob.
i sta znaci borlndmm.dll cini mi se da u tom grmu lezi zec
evo prilazem slikice koje se pojavljuju kada mi explorer krahira
prilikom koriscenja komande CTRL+C ili desnim klikom na neki fajl umesto menija dolazi do kraha explorera :wall:

http://www.benchmark.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=12043&stc=1
http://www.benchmark.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=12044&stc=1
 

Prilozi

  • winxp 1.jpg
    winxp 1.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 97
  • winxp 2.jpg
    winxp 2.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 101
Baraba je napisao(la):
.
Probaj da predjes na KAV, ja nortona koristim samo za utilities.

vidim da je KAV najpopularniji medju korisnike benchmarka, ali ja sam skoro produzio pretplatu za norton, uzeo sam 2006, mozda je sad resen problem opterecenja procesora, glupo je da sad kupujem i KAV

a ICQ 5 sam zamenio starijom verzijom 2003 i vise ne krahira, ostalo je i dalje prisutno.
 
Kakve veze ima norton sa njegovim problemima?? To da jede mnogo resursa i da je nod bolji stoji, ali nema nikakve veze sa ovim.
Meni sve ovo izgleda kao da ti je win otiso. Ako mene pitas najpametnije ti je da odvojis par sati i dignes novi sistem, ovako samo gubis vise vremena. I kad sve to zavrsis napravi image file za sledeci put(ako vec nemas, a ako imas jos bolje). A kad ste vec poceli sa av-om, predji na nod slobodno, imam kablovsku, komp ne kasim osim kad zabaguje, drzim kreio firewall i nod i miran sam vec jedno godinu dana. Norton je isto extra, njega sam koristio od 90-i neke, i jedino sto je proslo bio je blaster, ali ipak jede resurse ko bolesnik. Nod je malo tesko "kupti" pa mi posalji pp ako se odlucis da promenis. p0z!
 
Da li je to pocelo od kada koristis one programcice za odrzavanje registar baze ili pre, jer i to moze da bude problem. Ko zna kako su je "odrzavali"
 
borlndmm.dll (prevod je otprilike Borland Memory Manager) je DLL koji se distribuira sa Delphi aplikacijama i koji se koristi (jedina upotreba koju ja znam) je ta da ukoliko ta aplikacija koristi DLL u kome funkcije vracaju vrednost tipa string, on kontrolise memorijske resurse. Sad ne znam koju jos upotrebu moze da ima. Po svemu sudeci, ja bih pretrazio diskove i nasao gde
se sve nalazi datoteka borlndmm.dll. Programe u cijim folderima ga nadjes, probaj da ne koristis, ili da ih reinstaliras. Ako je problem do toga.
 
Rage against The mAchine je napisao(la):
borlndmm.dll (prevod je otprilike Borland Memory Manager) je DLL koji se distribuira sa Delphi aplikacijama i koji se koristi (jedina upotreba koju ja znam) je ta da ukoliko ta aplikacija koristi DLL u kome funkcije vracaju vrednost tipa string, on kontrolise memorijske resurse. Sad ne znam koju jos upotrebu moze da ima. Po svemu sudeci, ja bih pretrazio diskove i nasao gde
se sve nalazi datoteka borlndmm.dll. Programe u cijim folderima ga nadjes, probaj da ne koristis, ili da ih reinstaliras. Ako je problem do toga.

to je dobra ideja, u program files se ne sadrzi, probacu da otkrijem dali registar baza ima neke veze sa doticnim menadzerom

matrix77 je napisao(la):
Da li je to pocelo od kada koristis one programcice za odrzavanje registar baze ili pre, jer i to moze da bude problem. Ko zna kako su je "odrzavali"

to i mene plasi, mada sam koristio nahvaljene programe, da ne kazem "proverene", ali sto oni "ociste" to niko ne moze da popravi.
imam neke programe, glomazne, instalirane, a za koje neznam gde su mi diskovi, pa onda podesavanja razna za svaki program ponaosob, pa mrezna , pa bezicna, pa cuda neka. Zato i igram na ovu kartu da popravim i zakrpim, negoli format c: (sto i jeste najbolje), ali bi mi sve onda stalo na neko vreme mozda i na duze
 
Formatiraj i posle instalacije napravi image sa Acronisom ili Ghostom i nemas vise brige, za 5 minuta vratices sistem sa programima i podesavanjima kada ti bude zatrebalo.
 
matrix77 je napisao(la):
Formatiraj i posle instalacije napravi image sa Acronisom ili Ghostom i nemas vise brige, za 5 minuta vratices sistem sa programima i podesavanjima kada ti bude zatrebalo.

puno posla, ali na kraju se sve svodi na jedno :(
 
Pa da to je i najbolje resenje. E, sad, ako je decko ili devojka kao i ja, onda je to inat u pitanju. Ja bih recimo sve uradio da resim problem i na kraju mi nije vazno da li ipak reinstaliram ili ne. Vazno je naci u cemu je bilo problem.
 
1.Rclick MyComputer>Advanced>Error Reporting>Disable...But notify...
2.DrWatson je integralan deo sistema,da li moze da se disable-ko zna mozda i moze...al ga nebih dirao...
Nekako mi se sve svodi na:registry ili dll,samo je za tacno detektovanje potrebna veca ekspertiza...
 
Ako problem nisu izazvali programi za "odrzavanje" registry baze ili neki spyware onda treba proveriti sledece:

1. Ventilatori (prasina, blokiranost, pregrevanje)
2. RAM, goldmem i memtest u ruke...
3. Kondenzatori na ploci i u napajanju
4. HDD scan (losi sektori)
5. drajveri ili neki hotfix

Ako nije nista od ovoga onda reinstall.
 
Klavir_shtimer je napisao(la):
1.Rclick MyComputer>Advanced>Error Reporting>Disable...But notify...
2.DrWatson je integralan deo sistema,da li moze da se disable-ko zna mozda i moze...al ga nebih dirao...
Nekako mi se sve svodi na:registry ili dll,samo je za tacno detektovanje potrebna veca ekspertiza...

mislim da je problem u ntdll.dll i nasao sam na internetu da je neko vec objasnjavao da ima iste probleme.
evo linka:
http://www.experts-exchange.com/Operating_Systems/Q_20764587.html

Moze li ovaj .dll da se oproravi (overwrite) na neki nacin?

vidite da nismo sami :bottle:
 
sta imas jos od programa za internet sem win explorera i msn mssngr-a?
 
MMilos je napisao(la):
sta imas jos od programa za internet sem win explorera i msn mssngr-a?

opera 8, icq, incredimail, reget download manager, sygate firewall
 
nista preterano. meni se desilo kocenje sa dva firewall-a. dok nisam iskljucio win firewall kocio je. pitanje je da li ce to tebi pomoci.
 
MMilos je napisao(la):
nista preterano. meni se desilo kocenje sa dva firewall-a. dok nisam iskljucio win firewall kocio je. pitanje je da li ce to tebi pomoci.

kako si uspeo dva fiewall-a da instaliras? Meni je uvek javljao da prethodno deinstaliram prvi da bih mogao drugi da instaliram. A windows-ov se cini mi se automatski iskljucuje kada instaliras Norton AV. tj. meni je windowsov disejblovan

ja mislim da je problem u ntdll.dll, ali na tom polju sam slab, nebih zeleo da taj dll skinem ili promenim na neki nacin pa da win posle ne bude zeleo da se pokrene
 
opusteno :d
iskreno, ne secam se vise ni kako. bilo je to pre tri godine. znam da mi je pravilo problem sa zone alarmom i da sam batalio win firewall. od kako sam ghostovao xp, ne razmisljam mnogo ni o sistemu. samo se pridrzavam pravila da podatke ne cuvam u my docs, vec na lager particiji.
norton antivirus sam izbacio iz upotrebe jos dok sam imao pI. mnogo je komplikovan za racunar. sve zivo blokira i uspori. nepraktican je.

taj *.dll ne znam koliko ce ti smetati ako ga obrises, tj. funkcionises bez njega. koliko se secam objasnjenja, dll-ovi su neke vrste biblioteka (ako se tako moze reci) i njihov izostanak je izostanak objasnjenja, a ne rada. nemoj me uzimati za 100%, nisam siguran. i to mi se cini da je bas bilo kod norton-a av 2001
ne znam kako da te savetujem u sadasnjoj situaciji, sem da formatiras win i sve iz pocetka, pa onda ghost sistema. objasnjenje za ghost imas pod f.a.q. na forumu.
 
MMilos je napisao(la):
opusteno :d
i

taj *.dll ne znam koliko ce ti smetati ako ga obrises, tj. funkcionises bez njega. koliko se secam objasnjenja, dll-ovi su neke vrste biblioteka (ako se tako moze reci) i njihov izostanak je izostanak objasnjenja, a ne rada. nemoj me uzimati za 100%, nisam siguran. .

samo sto nisam obrisao i da probam da starujem win bez njega kad nadjoh negde upozorenje da ako nema tog dll-a win nece moci da se startuje, a prilazem i jedan od textova na engleskom.

"Microsoft Windows 2000 (and possibly prior versions of Windows) contains a dynamic link library (DLL) named ntdll.dll. This DLL is a core operating system component used to interact with the Windows kernel. A buffer overflow vulnerability exists in ntdll.dll, which is utilized by many different components in the Windows operating system."

tek sad neznam dali da brisem ili ...
 
DLL fajlove nikad ne treba brisati, osim ako nisi apsolutno siguran da neces zeznuti nesto. Iako se zovu "biblioteke" ne znaci da sadrze objasnjenja, nego su veoma bitni za rad OS-a i programa.
 
ne brisi dll.
Jesi li deinstalirao NAV?
Probaj da deinstaliras NAV, reinstaliras win i pustis bez ijednog antivirus programa. firewall ostavi. ako tad radi, znas sta je problem.
cemu ti inace sluzi AV program? ako ti najvise vremena provodis kraj racunara, a nisi na netu uvek, AV ti ne treba ukljucen. ukljucis ga samo po potrebi kad proveravas tudje cd-ove i sl. Stalno ukljucen AV je da ne razmisljas ako za komp sedne neko drugi.
 
ntdll.dll je bitna biblioteka za rad Win-a,ne diraj!!!Izgleda da si gu ubio kao zeca :)
 
Nazad
Vrh Dno