Šta je novo?

WIN 98 radi ali XP nece?

Milan$

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruke
22
Poena
154
Pozz za sve...Imam neku stariju cetvorku na 1.7 Mhz,sa 256 rama,i integrisanom grafickom...Na njemu mi je do skoro super sljakao XP...Ali odjednom,mu je pao sistem i ne mogu vise da podignem XP na tom kompu...Znaci i prilikom ucitavanja sistema krene da ucitava i samo odjednom prestane i toliko nista se vise ne desava,moram restart...Isto i prilikom instalacije XP-a,dodje do onog dela gde treba da odredim na kojoj ce se particiji nalaziti sistem i tu uvek ukoci..Pokusao sam preko 10 puta da podignem sistem i uvek isto,ukoci...Menjao sam i ram,i napajanje,i stavljao i graficku drugu,i drugi HD i nema pomoci,i problem je ocigledno negde u maticnoj..resetovao i bios,i sve pokusao ali nema vajde...ALi...mogu recimo da instaliram na njemu Win 98,pokusao sam i radi super,i instalirao sve drajvere i programe i sve sljaka najnormalnije,igrao sam i neke igrice,radi apsolutno super...Ali dzaba mi 98,hocu XP...I sta mislite sta moze biti uzrok ovome da win 98 radi a XP ne?Napominjem da je na tom racunaru XP radio pune 2 godine bez ikakvih problema..Da nije otisla neka elektronika na maticnoj ploci?Hvala i pozdrav
 
Jel si probao sa drugim diskom XP-a...?Mozda je taj disk ostecen ili ne valjda pa nece da uradi instalaciju sa njega....
 
Iskreno nisam,ali imam jos jedan komp,i na njemu sam sa tog diska podigao nakon toga milion puta sistem,a i instalirao sam jos na nekoliko drugih racunara i radilo je super,tako da mislim da nije do diska...:(:(
 
Pa nije ni do njega,i to sam menjao stavljao sa drugog kompa,i opet isto.
 
Ako si, kao sto kazes, SVE probao, menjao,... onda prihvati cinjenicu, nece XP na plocu i to je to. Kupi drugu plocu, cenim da je socket 478, ploce kostaju 10-15e i vozi.
Ili prodaj taj krs pa uzmi neku jeftinu AM2 polukonfu, sa veoma malo doplatom (30-40e u vrh glave).
 
Probaj da pregazis preko 98-ice XP...Nemoj da boot-ujes Xp,nego podigni 98-icu i onda iz nje pokreni instalaciju XP-a...
 
Ma nabavi drugu kopiju xp-a i sve ce biti sjajno i bajno brdo puta mi se(a ako nece oficijalna nabavi tipa xp black taj ce da radi 100%) to desavalo mada je stvarni problem u particionisanju diska pozz
 
Probao sam i SP 1 i SP2,isto se desava i kod jednog i drugog..
 
Desio se isti problem kod ortaka. Krenemo da instaliramo sedmicu i pukne na polovini instalacije, XP sa SP3 pukne na pola instalacije kao i XP sa SP2. Ali je instalacija čistog XPa prošla bez problema! (svi diskovi su bili ispravni) Kako i zašto se to desilo nikom nije jasno, ali smo nakon čistog XPa nabacili SP3 naknadno i evo taj sistem i dalje radi... mada nismo proveravali da slučajno hard disk nema bed sektore, i to je moguće.
 
Pa nije kod mene do HD-a,ja sam izmenjao sve komponente sem maticne da vidim u cemu je problem,i ostaje jedino maticna...Samo mo nije jasno kako odjednom,toliko da "prsne" maticna...
 
Nazad
Vrh Dno