Šta je novo?

Win 7 i brzina racunara?

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
Vec dugo koristim Win XP SP2 i zadovoljan sam kako radi (s obzirom da je star oko godinu dana), medjutim svidja mi se kako izgleda Win7 kod burazera na laptopu.

Procitao sam u temi povodom prvog rodjendana Win 7 da on brzo radi i na slabijim masinama, pa cak i brze od Win XP. Jel ima istine u toj izjavi?

Masina na koju bih ga stavio je Athlon XP 3200+, 2GB DDR400, X800XT, Creative X-fi xtreme music (konflikti oko drajvera?), 160GB ATA 8MB cache sistemski disk.

Dakle prosta dilema - da li ce Win 7 raditi zadovoljavajuce brzo na ovoj masini, podjednako brzo (brze) od XP-a?

P.S. Znam da postoji tema o Win 7 i verovatno je neko vec odgovorio na ovo pitanje, ali da prelistavam svih 5k postova, bilo bi mnogo...
 
Samo opusteno. Uradi pre cele gimnastike iz Ghosta spas cele particije u image.
Za slucaj da ti se ipak win 7 ne svidja.
Win Xp je mrtav O.S i pitanje je meseca kada ce Xp fans preci na Win 7.

Za tvoju plocu nisam nasao drivere, a nisam siguran da ce Win 7 prepoznati voodoo kartu.
 
U suštini neće brže raditi 7ca od xp-a.
7ca je modernija , lepše izgleda kao i svaki drugi novitet ali brže neće raditi. Barem po mom iskustvu.
 
Ja sam na ovom racunaru imao XP cetiri godine i pre tri meseca sam instalisao Win 7 . Ono sto mogu definitivno da potvrdim da postoji nijansu brzi odziv pri pokratanju programa.
Najdrasticnija razlika je na primeru KMplayer-a kojem je na XP trebalo najmanje 8-10 sekundi
da se "digne".Sad na Win 7 ide standardno 2-3 sekunde.
Kad nema problema na ovom mom "dinosauru" od racunara nema razloga da bude problema na
konfiguraciji koju si spomenuo.
Sto se tice drajvera,imao sam problema samo sa zvukom. Iako je u Device Manager-u prijavljivao
da je sa hardverom sve u redu zvuka nema pa nema. Instalacija drajvera za Vistu resila je problem.Takodje bez problema je prepoznao asusovu tv karticu.
 
Ja mislim da sam se juče uverio koliko lošije radi win7 nego XP na jednom kompu tako da mislim da bi i kod tebe bila slična situacija. Ali takođe sam se juče uverio da win7 daleko bolji od XPa. Na mom laptopu gde bi morao da radim repair ili još verovatnije reinstalaciju na win7 sam samo pri startovanju odabrao jednu opciju i skoro sve (95%) stvari je ok :)
 
znaci vi bi rekli da probam 7icu kod mene, ali da se ne nadam da ce raditi brze?

@zendraqla: i ja imam athlon 1700+ na 2.2GHz (stedim ga malo po pitanju kloka) na Asus nF2 ploci - jesi probao kako 7ica radi na tvojoj masini?
 
@ suicide samurai:
Na žalost meni ta mašina stoji samo u potpisu jer mi je to omiljeni komp koji sam ikada imao i na kome sam najviše stvari naučio. Verujem da nije za to jer i na jačim mašinama nisam baš zadovoljan kako radi.
 
Ja kod sebe nisam zeleo da instalim 7cu. Lepo izgleda, nasminkana je i ima neke stvari koje mi se dopadaju ali kod 2 drugara koji imaju konfe jace od moje 7ca sporije radi nego XP.
Ja furam XP sve dok mogu.
 
Ja to ne mogu da shvatim... burazer mi ima laptop (Core Duo T4300 ~ 2.1GHz, 3GB DDR2, GT220 1GB) i to radi sasvim pristojno... stvarno ne shvatam kako iskustva ljudi mogud a budu tako različita... :S:
 
sta da ti kazem,masina iz potpisa plus 64bitna sedmica na samo giga rama,zauzeto oko 70% uvek (logicno posto sedmica uvek kesira kako bi brze imala odziv na komandu),a xp je tu za igre,tj igru
:type: . Imas uslove za nju ,instaliraj
 
Poslednja izmena:
Pre par danas sam drugarici koja ima sledeću konf. instalirao 7icu.

Neki socket A Sempron (ko je tad pratio procesore seća se da su socket A semproni bili sporiji od Bartona i da je Sempron postao vredan kupovine tek nakon određenih s754 modela, 2800+ i sl. koji su se klokovali k'o blesavi)
Abit NF7, znam legenda, al' nit' sam ja skoro klokovao nit' je to "fejs mašini"potrebno.
1.5GB RAMa, ne secam se koja brzina ni bilo sta drugo
Radeon 9600
Maxtor 80GB

7ica radi iznenađujuće dobro, zna ponekad da zašteka, možda malo sporija od XPa, al' vredi dati i više nego to malo brzine zarad više sigurnosti, stabilnosti i generalno modernijeg sistema. XP "fanovi" prihvatite da je XP zastareo.
 
7ica radi iznenađujuće dobro, zna ponekad da zašteka, možda malo sporija od XPa, al' vredi dati i više nego to malo brzine zarad više sigurnosti, stabilnosti i generalno modernijeg sistema. XP "fanovi" prihvatite da je XP zastareo.


Pa kad mi je i ostali softver "zastareo", XP mi radi posao u potpunosti :type:
 
Nazad
Vrh Dno