Šta je novo?

Win 7 bootable

Creaven

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2007
Poruke
48
Poena
304
Kako da pokrenem Win 7 sa diska tj. potrebno mi je da sredim particije (imam i XP i Vistu a hteo bih da formatiram particije pre instalacije ) i hteo bih da ga instaliram na "cisto "?.Kada pokrenem iz Win-a instalacija pita me samo na koju particiju da se instalira a za ostalo da pokrenem WIN 7 sa diska pose restarta.
 
Koliko shvatam ti bi samo 7even da stavis?
Nemoj iz wina da pokreces, nego bootuj taj dvd sa sedmicom (namesti u biosu da ti 1st boot bude cd/dvd), u odmah pri pocetku ce ti se pojaviti meni sa opcijom da formatiras particije, eventualno treba da kliknes na advanced settings opciju.
I, naravno, uradi backup podataka sa xp i viste.
 
Da hocu da mi ostane samo Win 7 na mashini i probao sam kao sto si mi rekao ali nece da bootuje vec se podigne Vista i probao sam 20 puta.Jel postoji neki drugi nacin da ocistim sve particije pa da nda postavim Win 7?
 
Da li je u biosu namesten 1st boot device CD/DVD?
Ako jeste onda ti taj dvd sa sedmicom nije bootabilan, Eventualno da probas da ga bootujes sa flash memorije neke ako imas (treba ti 4gb), ne znam kako bi drugacije mogao da pokrenes. Cak i da formatiras particije nekim drugim programom opet ces imati problem da pokrenes setup wina.
 
Poslednja izmena:
Na Hiren's Boot CD-u imaš alat za formatiranje. Znači namestiš first boot device CD ubaciš Hirens i pronađeš odgovarjući program (ja koristim Paragon Partition Manager) isformatiraj pa odredi particije. Posle ovog sigurno se neće pokretati Vista. Zatim ubaci DVD sa Win7 i pokreni instalaciju. Samo što reče ExR budi siguran da ti je taj DVD sa Win 7 butabilan.
 
Nazad
Vrh Dno