Šta je novo?

Win 7 64-bit i zamrzavanje racunara

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Dakle brat je kupio sebi novu konfu na koju je instalirao originalni Win7 64-bit koji sam mu ja dao...
Konfa je:
attachment.php

uzet takodje u atom-u... -.-

samo mislim da je X4 935 procesor - jedino je to razlika.

Problemi su:
1) Ako komp udje u stand by - znaci ili HDD da se izgasi, ili cak i samo monitor ako se izgasi - zablokira se totalno i nece da izadje iz toga - mora se izgasiti i ponovo upaliti ili restartovati.
2) Desava se UVEK da se na youtube totalno zamrzne komp i zablokira - opet jedino restart pomaze (VLC pusta normalno filmove sve, ali media player isto zna da zeza).
3) Kada se pokrene onaj s#!t za ocenu kompa na win7 odmah se zamrzne citav komp (jer monitor mora da ide flickr)

Igre starije i novije rade totalno normalno, i sve ostalo radi normalno...
Ja cu skinuti neki memtest po preporuci, ali cini mi se da nije do toga, jer bez youtube i standby, racunar moze da radi danima bez prestanka i ikakvih blokiranja - nikada se nije zapucao sem u tim slucajevima...
Dakle meni deluje da je ili do win-a ili do drivera nekih - sta vi mislite? Jel neko imao slican problem?
 
Pa pod uslovom da su sve komponente ispravne onda si sam sebi odgovorio na pitanje ili je win ili driveri.
Probaj opet da instaliras taj tvoj Win 64 ali bez driver-a (instaliraj samo za grafičku ali baš za 64-bit Win7 - http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx), pa vidi kako ce da se ponasa, a s obzirom da je ubacio samo 2GB RAM-a, uzmi neku dobru 32-bitnu "narodnu" verziju (copy originala) pa probaj i sa njom.

Ako i pored svih kombinacija i dalje bude zezao, odnesi komp gde si ga uzeo, pa neka se oni zezaju ;)
 
Problemi su:
1) Ako komp udje u stand by - znaci ili HDD da se izgasi, ili cak i samo monitor ako se izgasi - zablokira se totalno i nece da izadje iz toga - mora se izgasiti i ponovo upaliti ili restartovati.
2) Desava se UVEK da se na youtube totalno zamrzne komp i zablokira - opet jedino restart pomaze (VLC pusta normalno filmove sve, ali media player isto zna da zeza).
3) Kada se pokrene onaj s#!t za ocenu kompa na win7 odmah se zamrzne citav komp (jer monitor mora da ide flickr)

Igre starije i novije rade totalno normalno, i sve ostalo radi normalno...
Ja cu skinuti neki memtest po preporuci, ali cini mi se da nije do toga, jer bez youtube i standby, racunar moze da radi danima bez prestanka i ikakvih blokiranja - nikada se nije zapucao sem u tim slucajevima...
Dakle meni deluje da je ili do win-a ili do drivera nekih - sta vi mislite? Jel neko imao slican problem?

Imao sam isti/slican problem sa zapucavanjem kompa uglavnom pri surfovanju. Resio tako sto sam stavio power options na high performanse, od tada nijednom nije zapucalo.
Prva opcija "balanced" (ne znam i sto su je ubacili) ne radi kako treba kod pojedinih konfi posto kod light loada napon procesora se ne poveca po potrebi i tada komp moze da zapuca, ne cesto ali opet. :mad:
 
Evo posle duzeg vremena koriscenja WIN7 i meni se desava taj isti problem,znaci zamrzne se ceo komp sa neki cudnim zvukom iza i mora da se restartuje na reset rucno da bi sve normalno radilo.Masina je iz potpisa.A sve mi se cini da je to pocelo da se desava od kako sam instalirao najnovije drivere za grafiku i SB drivere?Mozda gresim?Ako neko ima slicno iskustvo neka pomogne,nisam hteo da otvaram novu temu posto ocigledno imamo isti problem.
 
Ja sam promjenio HDD i sad nemam problema, inace stalno mi je zakucavalo, reinstal nekoliko puta, kombinacija drivera, i sve isto, onda sam promjenio sata kablove od HDD i opet nista, zatim sam ubacio posudjenu DDR i opet nista, e tek kada sam promjenio HDD sve je leglo. Na onom starom elektronika zezala :)
 
E da se i ja javim - ono sa Power Managment je resilo problem kada racunar ide u stand by pa se zamrzne, ali i dalje youtube, vimeo i ostali online video servisi zapucaju racunar. Dakle nije bitno koliko dugo radi, ni sta se radi na njemu - moze i 24/7 da se igraju igrice, gledaju filmovi i ostalo, ali cim se otvori youtube ili nesto tako racunar se zamrzne... Cudno... -.-
 
Takva glupa zamrzavanja umeju da se dese ako je voltaža severnog mosta navodno dovoljna po defaultu a ipak nije. Malo povećanje ove voltaže je u mom slučaju stabilizovalo komp i nije tresnuo skoro godinu dana.
 
Pa da to sto kazes,ali kod mene to nije bio slucaj vec godinu dana i sad odjednom trasss.Tako da to sa voltazom otpada ako je moglo pre bez toga sigurno moze i sad neam potrebe za povecanjem napona na NB.Ali evo pokusao sam ono sa power managment i funkcionise za sad nema zamrzavanja.
 
Poslednja izmena:
ja sam to zamrzavanje /crni ekran/ sa 'trotlovanjem' zvuka u pozadini osetio iskljucivo na igri 'kane&lynch 1"

kad sam malo povecao NB freq , trebalo mu je malo duze da zablokira .
Dosude, mislio sam da je to zbog Xonara.

A na koliku vrednost bi trebalo staviti NB kod phenomaII x4 ??
 
Da li ste pustili Windows Update nakon instalacije? Pošto je nekoliko problema sa power managementom ispravljeno u kasnijim zakrpama. Moguće da ima i neka zakrpa za video, nakupilo ih se do sad...
 
konstantno apdejtujem. jedino ako se nije pojavilo nesto pre 3 dana bas...
 
Kod mene je problem nestao kada sam procesor podesio da radi na jednoj, konstantnoj frekvenciji. Znači isključio sam ona podešavanja u BIOS-u za štednju struje i promenu frekvencije (C1E, EIST i još nešto čini mi se, samo ne mogu da se setim šta). Od tada je nestao i problem sa onim odvratnim cvrčanjem iz napajanja pri promeni frekvencije procesora. Kod mene je nekad blokirao, otprilike, jednom u mesec dana.
 
Nazad
Vrh Dno