Šta je novo?

Win 10 pro

miomirnis

Zapažen
Učlanjen(a)
11.12.2023
Poruke
17
Poena
5
Windows 10/11 pro N: 400 dinara
Windows 10/11 pro: 550 dinara
✅ Windows 10/11 home: 300 dinara
✅ Windows 10/11 home N: 300 dinara
✅ Windows 10/11 Education: 550 dinar
Kakve su ovo licence kazu da nije piraterija.Da li ako se ponovo instalira Windows vazi broj.Da li vredi kupiti.Ima takvih oglasa na KP.
 
Preprodaja bulk licenci za druga trzista.

Kad bi trebalo definisati sivu zonu, to bi bile te licence, tehnicki jesu legalne ali ko zna kako su nabavljene.

U sustini rade, kupovao sam ih i kupujem i ja, ali direktno za svoje potrebe, ne preko nasih valjaca.

Mozes i sam da kupis sa odredjenih sajtova za manje pare.

Ukratko, radice ako je iole ok prodavac.
 
Ok je pixel, a uzimao sam i preko royal.
Samo da dopunim temu, iako je zapravo resena. Obratite paznju na OEM, retail i phone activation.
OEM se vezuje za hardware dok se retail moze ponovo iskoristiti na narednom kompu.
Phone activation zahteva aktivaciju preko telefona. Zove se MS broj i preko automata se aktivira. Nije bauk, ali traje 5-10 min i totalno je nepotrebno kada obican kljuc kosta 30rsd vise.
Sve u svemu, retail global za normalnu aktivacijuje najskuplji, ali i dalje tipa 2.5eur.
Isto vazi i za sve office pakete.
Vec je bilo price o ovim kljucevima, nisu legalni za pro upotrebu u firmama, vec samo za privatne korisnike.
 
Ok je pixel, a uzimao sam i preko royal.
Samo da dopunim temu, iako je zapravo resena. Obratite paznju na OEM, retail i phone activation.
OEM se vezuje za hardware dok se retail moze ponovo iskoristiti na narednom kompu.
Phone activation zahteva aktivaciju preko telefona. Zove se MS broj i preko automata se aktivira. Nije bauk, ali traje 5-10 min i totalno je nepotrebno kada obican kljuc kosta 30rsd vise.
Sve u svemu, retail global za normalnu aktivacijuje najskuplji, ali i dalje tipa 2.5eur.
Isto vazi i za sve office pakete.
Vec je bilo price o ovim kljucevima, nisu legalni za pro upotrebu u firmama, vec samo za privatne korisnike.

par pitanja samo, ako može....šta se dešava sa instalacijom na prethodnom kompu?
kako se ona onda deaaktivira? i može li se ovo koristiti da npr. napraviš sliku OS, pa ga posle prebaciš na drugi PC?
recimo ja planiram da jedan isti OS stavim na više računara, nije problem platiti tih 300din
al me zanima da li mogu sliku jednog te istog da redjam na više njih i kako bi to išlo?
iskopiram image i onda aktivirima svaki posebno?
aktivacija da se odradi POSLE kopiranja image?

KOJE PROMENE HW trpi a da ostane ista aktivacija?
ploča i cpu i SSD su verovatno nepromenljivi?

Platio i dobio kljuc.Sad mi je win10 pro aktiviran.2,05evra.

to je offline aktivacija? zanavek vjek vjekova?
 
Imaš prvu "sticky" temu pod windows o ključevima i aktivaciji.
Vezuje se za ploču, ako je OEM, mislim da se upiše u bios. E sada, tu je gomila windowsa prodavana na ebay-u uz sliku matične ploče itd... Nisam inače to video neko vreme i takav je ključ bio prenosiv i podložan prodaji prema EU propisima. Nisam to odavno pratio pa možda grešim.
Pitanje je da li još može i kako. Uvek možeš telefonski da nazoveš podršku ali je pitanje da li će da ti izađu ovde u susret (nismo EU) i aktiviraju.
Za više kompjutera ti je ilegala ako hoćeš isti win, time se ne bavim pa ne mogu da pomognem.

Ja ne vidim nijedan windows na tom linku. Inače sam pre neku nedelju uzeo jedan windows i dva office sa Royal cd keys. Bez problema prošlo.
 
Nazad
Vrh Dno