Šta je novo?

WiFi Extender na terenu u nepristupacnim mestima

2slow4me

Cenjen
Učlanjen(a)
27.02.2012
Poruke
187
Poena
180
Drugar koji se bavi terenskim radom povremeno mora da se spusti u reku ili neka malo zavučenija mesta gde nema signala, a treba mu internet. Imao je ideju da ostavi telefon negde gde taj telefon ima signal, pusti hotspot, a onda sa range extenderom dobaci nekih 60-70 metara gde se on zavuče da bi i dalje mogao da koristi uređaje koji mu trebaju.

Da li postoji možda neka druga opcija, s obzirom da nisam siguran da li postoje range extenderi koji rade na bateriju? Internet bi mu trebao na maks 15 minuta dok završi šta ima. U teoriji mozda i moze nekako da se iskoristi i standardni range extender, a da se nekako resi nekom baterijom problem napajanja.

Da li takođe možda postoji neki range extender ili šta god gde bi se ubacila SIM kartica sa mobilnim podacima, a onda ona maltene napravila hotspot sa signalom da dohvati?
 
Koliko cesto je povremeno i koliko mu prihod zavisi od toga?
60-70m klasicnim (kucnim) varijantama jeste izvodljivo ali je pitanje pouzdanosti.
Postoje komercijalne varijante ali imaju i cenu tipa Ubiquity, TP Link, bilo wifi ili 4g extenderi.
No osnova za dalje korake je prvo pitanje.
 
Jednom mesecno je.... Pa skoro nista :)
NE znam, nezahvalno je bilo sta predlagati za ovaj scenario tj budzet jer kao sto rekoh - pouzdanost.
Takodje su jako bitne prepreke, opticka vidljivost itd...
Treba vise info i najbitniji - budzet.
 
Slažem se, ali bi opet značilo u tim situacijama :D
Mislim da je neki budžet koji mu odgovara 70-80e, proveriću ujutru ako se nešto promenilo od informacija, ali za sada neka bude toliki.
 
Nazad
Vrh Dno