Šta je novo?

WD Caviar 3200aaks vs ks (razlika?)

scooper

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2004
Poruke
90
Poena
309
Kakva je razlika izmedju Western Digital WD3200AAKS i WD3200KS modela. Razlika u ceni je ocigledna, otprilike vise od 1000 din, nisam uspeo naci tacnu informaciju na netu. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Razlika je "samo" u ovome:
- Buffer to Disk KS: 783 Mbits/s max
- Buffer to Disk AAKS: 972 Mbits/s max

pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika izmedju Western Digital WD3200AAKS i WD3200KS modela. Razlika u ceni je ocigledna, otprilike vise od 1000 din, nisam uspeo naci tacnu informaciju na netu. Hvala.

Mislim da AA ima veci kapacitet po ploci (167GB po platter-u ili tako nesto), odatle veci transfer rate, a trebalo bi i manja buka i temperatura. Inace imam 1600aajs, koji je nevjerovatno hladan i tih, jer ima samo jedan platter. U svakom slucaju ja bih isao na AAKS, narocito ako se uzme u obzir da je na pcberzi aaks cak i jeftiniji ;)

:wave:
 
Imam WD2500KS i WD3200AAKS i mogu ti reci da je ovaj 320GB primetno brzi. Popunjenost oba diska je otprilike ista, nekih 85%.
Evo slike iz hd tach-a:
 

Prilozi

  • 2500KS vs 3200AAKS.GIF
    2500KS vs 3200AAKS.GIF
    39.8 KB · Pregleda: 188
nema tu sta da se misli, vec sam rekao u cemu je razlika.
podaci su sa WD support sajta.
to je to.
 
@EX SPINNER
Nema sta da se misli posto su ipedja i Bane87 vec objasnili razliku. Na WD support sajtu ne pise bas sve.
@scooper
AAKS bi uvek trebalo da bude bolji izbor od KS tako da nemas da brines.
 
nije tacno, vec sam negde rekao da ima razlike. uzmimo moj wd5000aaks od 500gb za primer. AAKS verzija ima 3x166gb ploche a ks verzija ima 4x125gb ploche. RAzume se, kada se jednom hd zavrti, vise ce da pokupi sa ploce koja ima 166 nego s one od 125. Znaci conclusion, kupite aaks :)
 
nije tacno, vec sam negde rekao da ima razlike. uzmimo moj wd5000aaks od 500gb za primer. AAKS verzija ima 3x166gb ploche a ks verzija ima 4x125gb ploche. RAzume se, kada se jednom hd zavrti, vise ce da pokupi sa ploce koja ima 166 nego s one od 125. Znaci conclusion, kupite aaks :)

Bane imas skoro identican post malo iznad ;)
Da sumiramo, uzmite AAKS jer je brzi, tisi i hladniji (isto vazi i za AAJS u odnosu na JS)
 
nije tacno, vec sam negde rekao da ima razlike. uzmimo moj wd5000aaks od 500gb za primer. AAKS verzija ima 3x166gb ploche a ks verzija ima 4x125gb ploche. RAzume se, kada se jednom hd zavrti, vise ce da pokupi sa ploce koja ima 166 nego s one od 125. Znaci conclusion, kupite aaks :)

E... Pa sa 4 ploce se brze cita nego sa 3!!!
Sve u svemu stari ks JE brzi odmereno!
Ali je malcice bucniji i vise se greje cca 20 C!
 
Poslednja izmena:
Nisam verovao da ce mi ikada zasmetati buka hard diskova .. ali ovo sr*nje od harda sto se zove 2500aaks zveci mi po mozgu ... ko zvecka se cuje. Mozda sto imam 2 u raidu !? Ali samsung sto sam imao pre ovoga milina - razmazio me samsung :(
 
Zavisi kako kod koga se necuje opet mislim da je to od serije do serije koju izbacuju neki put prva serija bude extra da privuce kupce pa posle fusare a neki put prva ne bude dobra pa drugu izbace dobru da privuku kupce i vrate propale pare od prve serije tako da mora da se kocka uvek.
 
Poslednja izmena:
@ Anti Patriota
Probaj da ga drzis u ruci dok je ukljucen, ako se manje cuje onda ti je do veshanja diska, probaj da zalepis par sloja izolir trake na mesta gde ti se srafi u kuciste, to bi trebalo da pomogne(bar meni jeste).:wave:
 
@ Anti Patriota
Probaj da ga drzis u ruci dok je ukljucen, ako se manje cuje onda ti je do veshanja diska, probaj da zalepis par sloja izolir trake na mesta gde ti se srafi u kuciste, to bi trebalo da pomogne(bar meni jeste).:wave:


Samsung se ne cuje gde god da ga stavim i kako god ga zakacim. Dobra ti je ideja sa izolirem. Nego izgleda da se meni cuje dodatno drljanje diskova zbog raid 1 - mirror :( Malo malo pa nesto rade diskovi imam 2 u mirroru :( Jel to normalno ?
 
Samsung se ne cuje gde god da ga stavim i kako god ga zakacim. Dobra ti je ideja sa izolirem. Nego izgleda da se meni cuje dodatno drljanje diskova zbog raid 1 - mirror :( Malo malo pa nesto rade diskovi imam 2 u mirroru :( Jel to normalno ?

Normalno jeste da ti rade hardovi:D
E sad, ja nemam mirror set pa da ti kazem dal je i kod mene isto, ali mislim da se podaci odma zapisuju na drugi disk kada i na prvi, s'tim sto kad god ti recne prvi nesto logicno je da ti to isto zapise i drugi, tako da bi trebalo da je sve ok ako ti se ne zapucava komp ili imas corupt-ovane podatke.:wave:
 
Vrh Dno