Šta je novo?

Wayteq XTab-70

zekaisapa

Cenjen
Učlanjen(a)
11.07.2011
Poruke
792
Poena
169
Elem, otvaram novu temu iako postoji i tema o XPadu-100 u kojoj je ponajviše bilo i diskusije o XPad-u 70. Najvažniji razlog za novu temu je taj što sam poručio XPad-70 a dobio upravo njegovog naslednika XTab-70, sa fabričkim GB-om verzija 2.3.4., 1ghz procesorom i instaliranom 3g podrškom za Usb modeme. Pošto tek instaliram i podešavam uređaj, prvi utisci na blic: jako, jako dobra izrada, odličan ekran za nas niskobudžetnike(mada meni malo neobičan na 4:3), veoma brz, odziv izvanredan, precizan... ni govora o nekakvom mirisu gumirane pozadine koju ITSvet pominje u svom testu ovog uređaja. Ah, da, i najvažnije, cena 139 eura sa gratis dostavom, 2 godine garancije od uvoznika a uz sve to i futrola za uređaj, OTG Usb adapter za fleševe i modem, usb kabl, punjač, uputstvo, proizvođačev Warranty Card i krpica za brisanje. Malo li je na ovu skupoću? Nastavak sledi, a do tad, koga zanima, više na:

http://www.wayteq.eu/en/xtab70
http://www.itsvet.com/tekst/wayteq-xtab-70/5475/
 
Poslednja izmena:
Odlicno zeko samo napred... Inace nema procesor od 1GHz, tj ima ali je ogranicen na 800MHz - na xPad-u je update doneo 1GHz, ali na xTab-u je ipak na 800MHz i sa 2.3.4, a xTab-100 ima 1GHz. Videces kad instaliras system info sa marketa :)
 
Odlicno zeko samo napred... Inace nema procesor od 1GHz, tj ima ali je ogranicen na 800MHz - na xPad-u je update doneo 1GHz, ali na xTab-u je ipak na 800MHz i sa 2.3.4, a xTab-100 ima 1GHz. Videces kad instaliras system info sa marketa :)

Eee, vidis zez, ne moze se sve...
 
Znaci, pao uredjaj, lepo :) Kada padaju root i overklok? :)
 
Честитке zekaisapa. Шта каже, колико дуго се пуни батерија и може ли да се користи док је на пуњачу?
 
Hej, pa ko kaze da mora da stane na 1GHz :D
 
i evo nesto sto ce svim vlasnicima xTab-a zatrebati (ovo je inace madjarski forum i tamo je zajednica za ove masine najjaca :) ) LINK - ako ne znate madjarski -> google translate resava posao ;)
 
Koliko vidim, jedina razlika izmedju xPad-70 i xTab-70 je u tome sto xPad dolazi sa GB, a xTab sa FroYo?
 
Obrnuto :) xTab dolazi sa GB, a xPad sa Froyom... I xPad sa GB tera na 1GHz, a xTab je vestacki ogranicen na 800MHz. Takodje ocigledno da je proizvodjac pokusao nekako da razdvoji ova dva uredjaja pa Rom za xPad nije kompatibilan sa xTab-om (mislim da ne radi touch kada se instalira rom sa xPad-a na xTab)
 
A na tvom linku stoje benchmark testovi oba modela sa istim (jedinim?) custom romom, oba na 1GHz. Jedan je dao bolji rezultat u AnTuTu benchmarku, drugi u Linpacku... Nije da kapiram, ali sta da se radi.
 
@Bata, dobro. Na to sam i mislio. Poenta je da je to jedan isti uredjaj sa touchscreenom od razlicitih proizvodjaca. Bespotrebno su iskomplikovali. :)
 
Bespotrebno su iskomplikovali ali ajd... Mislim da ni taj custom rom nije na 1GHz za xTab, ali postoji root pa je moguce lagano namestanje na native freq ili i vise ;)
U svakom slucaju ovo je fenomenalan uredjaj za 140eur i mislim da i nema bolji za do 200eur. Ovaj wayteq je apsolutni best buy i mozda Lenovo A1 ako bude kod nas po najavljenoj ceni od 200eur
 
mislim da ima root odradjen u tom rom-u i onda setCPU i 'teranje' do gde moze :)
edit: mada ustvari zavisi od kernela... cini mi se :)
 
Evo mene nazad, bio sam u nekoj gužvi... ovako, root i overclock će da sačekaju zbog eventualne garancije jer mi se danas, dok sam se drndao da podesim 3g Usb modem( restartovanje više puta), u dva butovanja desio beli displej sa blagim, ispranim bojama, da bi se TO nastavilo i u aplikacijama, kao da je ekranu pozlilo iz nekog razloga (da pojasnim, boot screen treba da je potpuno crn sa belo-crveno-crnim WayteQ logotipom a ne beo sa roze slovima). Reset hole je rešio situacije ali posle NetCat-a drhtim nad svakim boot-om. Overclock... hm, kako Johnny? Da je XPad, odmah update i eto ga na GB 1Ghz, ili mađarski custom i GB+1Ghz+root+Superuser+Youtube, ali... dalje, baterija: došao je sa oko 80%, ja sam ga akao oko 4 sata sveukupno, od toga 90% na wireless-u, i izdušio je oko 23 sata. Ne znam koliko se puni, videćemo noćas, kalibracija je u toku, i, da, može se koristiti dok se puni. 3g Usb zeza, moraću sa kolegom iz XPad teme da se konsultujem, tablet vidi modem, registruje ga na homescreen-u kao Telenor SRB, u podešavanjima sve sam popuni(IP adresu, trt-mrt) ali kad se okačim kaže da nisam konektovan i da proverim network settings. Zovnem ja Telenor i kaže mi baja da ne može preko usb modema jer nema drajvera za android, već samo direktno SIM u slot. Ludilo... ali, sve u svemu zgodan uređaj, neobičan oblik, pitam se kako li tek izgleda XTab-100 uživo, sad mi je jasno što ga zovu "siromaški Ipad". Kvalitetna izrada, baš, wireless odličan, slaba podrška zajednice..? Hm, ne toliko bitno, bar ne meni, kad bih mogao da ga rutujem (ah, da, GingerBreak ne radi), posklanjao bih mu neke od ovih stock aplikacija, poubacivao svoje, kastomizovao kako se meni sviđa i okej, meni dosta. Toliko za ovo javljanje.
P.S. Izgleda da je ipak bilo bolje da sam dobio XPada. Ili? Uvek mogu da ga vratim pod obrazloženjem da mi nisu poslali šta sam naručio... nisu me čak ni pitali...
 
Poslednja izmena:
Ne ocajavaj, veoma je verovatno da se i xTab moze naterati na 1GHz, a i koga briga :) nista posebno ne gubis. Oni su ovo uradili da bi malo razdvojili xTab100 i xTab70 po HW spec a ne samo po ekranu...
Inace to sa ispranim bojama hmmm siguran sam da je sistem zabagovao, ali najbolje je proveriti - sto ces videti u danima koji slede :) ali 99% je sistem (imao sam neke slicne situacije)
edit: siguran sam da ces i naterati taj 3G da radi..
 
Ne ocajavaj, veoma je verovatno da se i xTab moze naterati na 1GHz, a i koga briga :) nista posebno ne gubis. Oni su ovo uradili da bi malo razdvojili xTab100 i xTab70 po HW spec a ne samo po ekranu...
Inace to sa ispranim bojama hmmm siguran sam da je sistem zabagovao, ali najbolje je proveriti - sto ces videti u danima koji slede :) ali 99% je sistem (imao sam neke slicne situacije)
edit: siguran sam da ces i naterati taj 3G da radi..

U medjuvremenu sam ti pisao na pm, pa jbga. Iskreno, zabole me za tih 200mhz-a, jel' brz ovako - jeste, jel' vrti sve živo, čita sve živo pušta sve živo - sve radi k'o zmaj. To sa ekranom, hm... daj Bože da si upravu, dosta mi je drndanja sa vraćanjima tableta prodavcima. Hvala na optimizmu i pozitivnim mislima povodom 3G avanture...
 
Dobio si link sa madjarskog foruma, imaju uputstvo za root. Cak i ako ne radi Gingerbreak, moguce je.

Kada bi stavio onaj rom sa njihovog linka, podigao bi se na madjarskom - morao bi prvo da nadjes kako se menja na engleski (video sam da je neko napisao na nekom forumu korake, ali se ne secam gde).

Takodje, imaju listu modema koji su podrzani. Ako je tvoj modem na toj listi, lik iz Telenora ti prica gluposti. Realno, i ovako smatram da nema pojma pa ti kaze kako mu je lakse.
 
Dobio si link sa madjarskog foruma, imaju uputstvo za root. Cak i ako ne radi Gingerbreak, moguce je.
Kada bi stavio onaj rom sa njihovog linka, podigao bi se na madjarskom - morao bi prvo da nadjes kako se menja na engleski (video sam da je neko napisao na nekom forumu korake, ali se ne secam gde).Takodje, imaju listu modema koji su podrzani. Ako je tvoj modem na toj listi, lik iz Telenora ti prica gluposti. Realno, i ovako smatram da nema pojma pa ti kaze kako mu je lakse.


Na Xda je uputstvo o promeni jezika, njega sam i primenio na tabu, stigao je na madjarskom, a proucavam onaj sajt. Sto se modema tice, Huawei je ali nije na listi, ali je isti kao sto je coveku ovde sa foruma na XPadu proradio. O ljudima iz Telenora... sta reci... tuzno...
 
Nemoj da se ljutis, ali mislim da lik iz Telenora nije duzan da ti pomogne da nateras modem da radi na Android-u. Ipak su ti modemi pravljeni za racunare. Zvanicno podrzavaju Windows i Mac (valjda?). I to je to. Naravno, to tebe nije briga, ali treba malo sagledati i drugu stranu. :) Na stranu sto to on ne zna.

A ako je lik iz druge teme naterao taj modem da radi na tom tabletu, kontaktiraj ga i sigurno ce ti pomoci. Nema razloga da to ne uradi. :)

Cestitam na kupovini. Ja sam se bas dugo razmisljao da li da ga uzmem jer je stvarno odlican za taj novac. Ali kada sam ga video uzivo, nije mi se dopao 4:3 odnos stranica na tako maloj dijagonali. Onda je dosao nov telefon, zaboravio sam na tablet. Ali sada kada sam prodao telefon... Videcemo. :)

E da, kakav je kvalitet ekrana? Mozes li da ga uporedis sa necime (nekim telefonom)?
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se ljutis, ali mislim da lik iz Telenora nije duzan da ti pomogne da nateras modem da radi na Android-u. Ipak su ti modemi pravljeni za racunare. Zvanicno podrzavaju Windows i Mac (valjda?). I to je to. Naravno, to tebe nije briga, ali treba malo sagledati i drugu stranu. :) Na stranu sto to on ne zna.

A ako je lik iz druge teme naterao taj modem da radi na tom tabletu, kontaktiraj ga i sigurno ce ti pomoci. Nema razloga da to ne uradi. :)

Cestitam na kupovini. Ja sam se bas dugo razmisljao da li da ga uzmem jer je stvarno odlican za taj novac. Ali kada sam ga video uzivo, nije mi se dopao 4:3 odnos stranica na tako maloj dijagonali. Onda je dosao nov telefon, zaboravio sam na tablet. Ali sada kada sam prodao telefon... Videcemo. :)

E da, kakav je kvalitet ekrana? Mozes li da ga uporedis sa necime (nekim telefonom)?

1. Telenor: naravno da nije duzan, ja sam mu samo trazio da proverimo parametre za podesavanje interneta - mislim, covek je, nije robot, krastavac.
2. Modem: kontaktirao sam coveka mejlom, ne odgovara mi jos, nije bio na forumu od kraja novembra.
3. Ekran: Da budem iskren, ni meni se ne svidja toliko 4:3, mislim, sve je ok ali zbog sirine, odnosno skracene visine, sve nekako deluje sitnije.
Ostrina ekrana: odlicna, gubi se malo pod ekstremnim uglovima nagiba, bolji od Netcata, Huawei, svih Prestigia i Archosa - ovo je krajnje subjektivno misljenje.
 
A kako rade igre? I kakav mu je audio izlaz?
 
A kako rade igre? I kakav mu je audio izlaz?

Audio izlaz je 3.5, nisam ga testirao još, od igrica sam igrao Angry birds, razbija, ali ona nije reper za grafiku, daj neki predlog. Dalje, baterija mi ne deluje baš ubedljivo, videću kad prođe par ciklusa puni-prazni da li će se popraviti u smislu optimizacije. Ovako, mislim da teško pregura 4 sata wireless-a.Eh, da, sitna, zgodna caka, u desnom uglu taskbara je ikonica za pop-up menije, tako da za aplikacije koje ne prekrivaju taskbar (a njih je,realno, jako malo) nije potreban hardverski taster. I uopste, nema potrebe za hardverskim tasterima osim power on/of.
Edit proslog posta: sto se tice ekrana, mislio sam na starije Archos/Arnova tablete, ove G9 nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na to kakvog je kvaliteta izlaz. Znam da je 3.5mm. :D

Recimo, mogao bi da probas malo zahtevnije igre kao sto su: GTA 3, 9mm HD, Asphalt 6, Backstab, Modern Combat 2, ShadowGun...
Ove sto su podvucene su obavezne za igranje, s'tim, bilo bi lepo da javis kako rade. :)
 
Mislio sam na to kakvog je kvaliteta izlaz. Znam da je 3.5mm. :D

Recimo, mogao bi da probas malo zahtevnije igre kao sto su: GTA 3, 9mm HD, Asphalt 6, Backstab, Modern Combat 2, ShadowGun...
Ove sto su podvucene su obavezne za igranje, s'tim, bilo bi lepo da javis kako rade. :)

Jedino sam nasao za dzabe gta 3 ali ja brate ne znam ni kako da zapocnem igricu... nudi gomile nekih apps, hidden files... nigde start game ili play..m
 
GTA3 nisam uspeo da pokrenem na SGT, nema jos podrsku za SGX540. Veliko je pitanje da li je ima za Mali400... Ali ako si dosao do menija, mozda i moze da se pokrene? Jesi siguran da je besplatna?

Sto se ostalih igara tice, sa same hardverske strane, stvarno ne vidim sto ne bi radile dobro, ako bi radile... Sve (ili bar sve koje sam probao ovog tipa) na tabu lete. Jeste da ima 200MHz visi takt, ali je Cortex A8, tako da je realna brzina tu negde. Plus Mali400 i niza rezolucija Waitequ daju prednost. Ono sto je veliko pitanje je da li ce uopste raditi. Masa njih ne radi na mom tabu, jer jednostavno nema podrske. Neke prorade, ali u cudnoj rezoluciji (iseku deo ekrana da naprave 800x480). Stalno zaboravljam da ova sprava ima 800x600 rezoluciju.
 
Nazad
Vrh Dno