Šta je novo?

Vrlo nestabilna konekcija?

Milan$

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruke
22
Poena
154
pozz za sve na forumu..Koristim kablovski internet,sa motorola modemom...Modem je preko USB-a,povezan na komp,a preko LAN-a,i ICS,vucem internet na jos jedan racunar...Sto se tice provajdera,moram priznati da imam izuzetno stabilnu vezu,i za ovih par godina koliko imam njihov net,veza je pukla mozda 2,3 puta svega...medjutim otkad preko ICS serujem net na jos jedan komp,veza mi je vrlo nestabilna,stalno puca,i vrlo brzo se vrati,ali dzabe,jer kad igram neke igre online,izbaci me skroz,i moram sve ispocetka...u svakom slucaju smeta to sto stalno puca veza..E sad nije do provajdera,jer se to javlja otkako serujem net..Sta mislite sta bi moglo da bude problem?Inace serovanje i fajlova i neta,super radi na drugom racunaru,sve je ok,sem sto povremeno puca veza modema i mog kompa,dok je veza mog i tog drugog racunara stabilna...Ne znam sta mu je...Negde sam citao o sukobu DHCP servera i gateway-a,ili tako nesto,ali ne znam sta da mu radim...evo napisacu i moja podesavanja da bi lakse resili problem...
na glavnom kompu:
IP:192.168.1.1
sub:255.255.255.0
gateway:nista
dns:prepisan iz cmd-a

na drugom:
192.168.1.2
255.255.255.0
gateway:192.168.1.1
dns:prpisan isto
to su podesavanja na LAN-u..
na modemu sa kog dolazi net postavljena su na automaticlly obtain
svugde je net bios stavljen na disabled...inace nasao sam negde da se DHCP server iskljucuje,kad stavite trecu cifru u IP adresi razlicitu od 0,pa sam ja stavio 1,da probam i to,ali ne vidim neke vajde..
to je u sustini to..pa aj da probamo da resimo probelm nestabilne konekcije..hvala i pozdrav za sve
 
Poslednja izmena:
ja bih ti savetovao ruter i da se okanes ics-a... takodje se okani usb veze u svakom slucaju..
 
novi firmware, i bez USB prikljucka i stavi auto IP, kod mene bruka radi :) i ako je kod mene sve wireless.
 
@danijel
druze ruter mi je preskup da bih umezio samo dva racunara,pitao,trazili mi 3000,i previse mi je to samo za 2 kompa,da imam jos koji,pa i ajd nekako,ali ovako...ne znam...
Sto se tice USB konekcije s tim nikad nisam imao problema...od kako imam net(2 god),konekcija je uvek isla preko USB-a,i nikad nije bilo problema,rekoh svega par puta mi je pukla veza za svo to vreme,tako da mislim da to nije problem,ali cak i da stavim na LAN konekciju,onda necu imati odakle da serujem net na drugi komp :(,trebace mi jos jedna LAN kartica onda...
@lahaine
Druze a zasta da trazim nov firmware?za modem?trazio po net i nista ne mogu da nadjem za ovaj moj..
ok.nasao sam update firmware,ali se plasim da ne podje nesto naopako,inace ostadoh bez modema...nikad do sad nisam radio slicno nesto...jel moze da bude kakvih problema prilikom flesovanja?
 
Poslednja izmena:
jel ti auto IP na oba racunara (po tvom prvom postu ne bih rekao) jer da bi ics pravilno radio sve mora biti na auto jer sam komp sa koga seruhes net postaje mini DHCP server i dobija adresu 192.168.0.1 pa dalje deli po redu. :)
 
nije auto..ja sam dodeljivao adrese...aj probacu na uato pa javljam..pozz
 
Niste druze nece na auto podesavanjima...Kad stavim na auto izbaci mi Limite connectivity..Sta bi moglp da mu bude?
 
Niste druze nece na auto podesavanjima...Kad stavim na auto izbaci mi Limite connectivity..Sta bi moglp da mu bude?
Savetujem ti da krenes iz pocetka...glavni komp sa koga serujes net stavi da dobija automatski ip adresu morao bi da dobije 192.168.0.1...
Drugi racunar takodje stavi na automatski ip trebalo bi da dobije ip adresu 192.168.0.x(najverovatnije 2)...dok to testiras iskljuci svaki firewall koji imas... :)
pa da vidimo sta dalje...
 
Nazad
Vrh Dno