Šta je novo?

Vreme je za novi telefon..

sele

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2009
Poruke
141
Poena
170
Naime, treba da uzimam novi telefon, Telenor je jedina opcija. Suzio sam izbor na 2 modela Huawei P10 Lite i Samsung J7, sa tim da je Samsung skuplji 3000-4000 hiljade. Da li vredi te doplate, zapravo da li je uopste bolji izbor od P10 Lite?
 
Nema Xiaomi telefona u ponudi kod Telenora.
 
Nokia 6 jer je najjeftinija od sva tri ponuđena u telenoru.

Sva tri telefona su dosta slična i slično nude. Nećeš promašiti ni sa jednim. Nokia i J7 imaju za nijansu veći displej, plus J7 ima Amoled display. Baterija na strani J7. Nokia ima stereo zvučnike. Izgled, pošto je to subjektivno, možeš videti telefone uživo u predstavništvu Telenora.
 
Stereo zvucnici, bolja izrada, stock Android, daleko bolja softverska podrska prednosti za N6.

Samsungu je jedino ekran prednost, ako se koristi AoD baterija iako za 20% veca sigurno nece trajati 20% vise, 10% u vrh glave, sto i nije neka razlika.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih na stock android. Definitivno Nokia 6. Kod Huawei-a ne mogu da podnesem onaj njihov interfejs.

Ja sam inače i uzeo 2 N6 preko ugovora u MTS i preprodao. Malo se igrao pre toga sa njima i stavrno dobar fon ako izuzmemo kameru. Daje filing uređaja iz više klase (dizajn, alu body, 2.5d ekran).
 
Uopste nisam ocekivao da ce Nokia uci u izbor.. Imam nekoliko stvari koje hoce da pitam i verovatno ce vam zvucati malo laicke, zar Nokia nije propala i zar nije na Windowsu bila pre? Koliko mogu biti pouzdani ti telefoni? I sta znaci stock android? :d
 
Ovo su nove Nokie. Nokia licencu je kupio HMD global, diskutabilno finska kompanija, ali su telefoni odlicni.

Stock android je onakav Android kakav Google pusti, Huawei, Samsung, Xiaomi itd. skinuju android i trpaju gomilu bloata, pa iako ima vise funkcija(za koje svakako postoje aplikacije) dosta losije radi, pogotovo ram management.

Nokia telefoni od N3 pa navise su takodje clanovi Android One programa, 2 godine software update, 3 godine security update.
 
Xiaomijev miui nema bloatware, a i za sve modele ima bar 2 godine apdejta.
Neće imati možda najnoviji android al ce imati najnoviji miui.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na objasnjenju. Vidim da je ovo u Telenoru proslogodisnja verzija, pa da li je i ona bolja od J7 2017? Ako se isplati, nije to neka razlika u novcu koju ne mogu da istrpim. Takodje me interesuje da li J7, Huawei ili Nokia imaju neko zastitno staklo? Ili jedan pad i gotovo?

Prevideo sam, mislio sam da se Nokia 6 2018 vec nasla u prodaji.
 
Poslednja izmena:
2018 je vec dosta bolja od J7, i 2017 je bolja.
 
Nokiu 6 guši slab čipset (grafika, preciznije, nije dovoljno jaka za 1080p). Bolje sačekaj 2018 verziju...ali ko zna koliko će koštati kod naših. Ako ti se ne čeka, J7 ima veći displej i dosta jaču bateriju od P10L (ali bez brzog punjenja), manje interne memorije i nešto slabiji čipset od Huaweija. Softverski, preferiram EMUI od Samsungovog, brži je i manje guši slabije aparate. Vidi šta ti više odgovara...
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Huawei mi je mnogo dopadljiviji na oko od ovog Samsunga, nesto me vuce da uzmem Huawei. Da li se pouzdano zna da li ce P10L dobiti update na Oreo? I ko je bolji i pouzdaniji sto se podrske tice, Samsung ili Huawei?
Od Nokie sam odustao, ako slucajno ne docekam 2018 model.
 
Po testovima i specifikacijama GPU u N6 je bolji od GPU-a u J7 2017.
https://www.notebookcheck.net/Mali-...vs-Mali-T830-MP1_7170_7444_7718.247598.0.html

Procesorski deo chipseta jeste marginalno slabiji, to ce nadoknaditi stock android u odnosu na touchwiz.

Kao sto sam napisao, jedina realna prednost samsunga je ekran(za onog ko voli Amoled ekrane), za nekog ko voli amoled i baterija ako se ne koristi AoD. Bolji sistem, bolji zvuk, bolja izrada, duza podrska, vise interne memorije, to je na strani N6. P10l je okej uredjaj, manji je od ova dva i zato mi nije interesantan, a i Huawei dosta slabo pusta update-ove za mid-range seriju, chipset je malo bolji nego na N6 i na J7 2017, ali nista posebno, opet je opterecen bloatom od Emui-ja.

Ako mora J7 2017 ili P10l, ako je Amoled ekran prednost, onda J7. U suprotnom P10 Lite.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Huawei mi je mnogo dopadljiviji na oko od ovog Samsunga, nesto me vuce da uzmem Huawei. Da li se pouzdano zna da li ce P10L dobiti update na Oreo? I ko je bolji i pouzdaniji sto se podrske tice, Samsung ili Huawei?
Od Nokie sam odustao, ako slucajno ne docekam 2018 model.

I J7 i P10L će dobiti Oreo. Za dalje nemam pojma...otprilike su tu negde po ažurnosti. Samsung ne šiša mnogo slabije modele a Huawei...ko zna. Nokia ih šije sa apdejtima.
 
Vrh Dno