Šta je novo?

Vredi li laserski mis umesto optickog? Ali za normalnu upotrebu...

nebojsa999

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2007
Poruke
129
Poena
319
Naslov kaze sve. Da li vredi uzeti neki normalan (znaci ne 50 000dpi) laserski mis, pre nego opticki? Da li se oseti u radu? Da li bar funkcionisu na svim povrsinama. (kako cujem laser moze i na staklu???)
 
laser moze po svemu, optichki ne moze. ja imam Logitech RX1000, a pre njega sam imao gomilu optichkih misheva, i mogu da kazem da primecujem razliku, definitivno, mada s'obzirom da ne umem da ti objasnim konkretno koja je razlika - cenim da je subjektivno to shto tripujem.
 
Ja sam probao kod drugara laserski, ali neki skupi, gejmerski. Ne bas pretrpan opcijama i dugmicima, nego taman. I primeti se razlika... Tako da mislim da se ne tripujes :) ...ili se tripjuem i ja :d
Taj RX1000 je taman od "normalnijih" po ceni. A da li si imao priliku videti A4Tech? Ima kod mene u gradu za 800din laserski. Drugar sto igra Warcraft, znaci dosta koristi misa, mi pokazao da mu je otislo dugme za manje od godinu dana.
 
RX1000 je dobar mis.

Sto se tice A4Tech ne mozes mnogo ocekvati od misa koji kosta 800 dinara.
 
mislim da ti je definitivno najbolja vaijanta da uzmesh A4Tech X7 seriju, laserski.

A4 Tech X750F-2 Laser Gaming mouse

ja sam i dalje odushevljen ovim mishem. chak se malo i kajem shto sam uzeo rx1000, pored ovog, jer lezi u ruci fenomenalno. nekako je tezak, a klizi, ne znam kako da ti objasnim :)

X-750F-2.jpg
 
I za normalnu upotrebu, laserski mis je neuporedivo bolji od optickog.
 
Igoritza... ok, pa kontam tako nesto. Jer ako se ne varam A4Tech je sa najpovoljniijm cenama. Mada, kakav je kvalitet izrade?
Ovaj moj drugar je dao 5000din za misa. To ne bih ni lud. :) Ali vidim X7 je oko 25e.

Pa to su prakticno i neke najnize cene za dobar laser?
 
^^neuporedivo bolji? evo recimo, moj deathadder je opticki, pa ne vidim da mu nesto fali.
bilo koji noviji mis (logitech, microsoft, razer, pa i a4tech) koji sam probao, sasvim zadovoljava po pitanju preciznosti i u svakodnevnom radu i u igrama (osim za hardcore fps; tu se zna sta se uzima). prosto odaberes koji ti odgovara po ergonomiji, izgledu, ceni...
samo da se slozimo da govorimo o desktop misevima. ako su laptop misevi u pitanju, sigurno da je bitna stavka po kojim podlogama mogu da idu. za desktop mis, u svakom slucaju treba da imas podlogu.
 
Ja mislim da je to svejedno, da ti te razlike preciznosti ne mozes primetiti... To su marketinski trikovi da bi im proizvodi bili u toku da se ne zaborave i da se nastave prodavati. Taj sistem imas kod ovih glupi reklama za sampone, deterdzente, svaki novi sto izadje ima "ctp" cestice koje jeb kevu mrljama/peruti i od njih raste nova kosa/i sve je belo(pa sta ste onda ranije pravili? :p)... Uzmes kvalitetan opticki/laserski mish i bices zadovoljan izborom... a to dali ima 800dpi ili mozes da ga stavljas na 6000 je totalno nevazno :banana:
 
Poslednja izmena:
Ako za gaming, optical >>> laser! Posto nije, skroz ti je sve jedno, svi "idu" dobro, izaberi prema cenama, obliku, dodatnim dugmicima (ako planiras da ih koristis).
 
Ako za gaming, optical >>> laser! Posto nije, skroz ti je sve jedno, svi "idu" dobro, izaberi prema cenama, obliku, dodatnim dugmicima (ako planiras da ih koristis).

Misliš Laser >>>> Optical??

Poenta je da laserski senzor ima mnogo veću osetljivost i toleranciju što se podloge tiče pa samim tim može da radi na podlogama na kojima optika "preskače". Laserski miševi su precizniji nego optički upravo zbog preciznijeg i boljeg senzora.
Ako puno igraš svakako je bolje uzeti laserski miš, posebno neki kojem se mogu menjati/podešavati rezolucije kako bi ga prilagodio igrama/svakodnevnom radu. Ovo važi i ako imaš notebook, jer onda ne moraš stalno da vucaraš podloge sa sobom. Naravno da su laserski miševi zbog ovoga skuplji, ali pominjani A4 Tech X750F-2 je stvarno dobar u odnosu na cenu po kojoj se prodaje.
Za sve ostalo kvalitetni optički miš će vršiti posao, samo što je laser bolji....
:)
 
Koristio MX1000 (laserski) godinu dana, prodao dinovo komplet (trebale pare za nešto pametnije) u kom je bio i vratio se na MS Intelli 3.0a (optički)... Intelli je značajno bolji miš od MX1000 po svim aspektima... Naravno, ne interesuje me ako je MX1000 bolji ako se koristi na ne znam kakvim podlogama, pošto i za najgori miš se uvek trudim da koristim adekvatnu podlogu.

Poenta je, generalizovanje "optički" vs "laser" je gubljenje vremena... kao i bilo koje drugo generalizovanje.
 
Optika za normalno a za gaming laser ... tj noge se pruzaju koliko je jorgan dugacak ... da imam lovu za bacanje i da ne igram FPS online uzeo bih " Revolution " zbog osecaja u ruci ... ali to je subjektivno

Mada mislim da uskoro nece ni biti optickih ...
 
Poslednja izmena:
uzmi taj A4Tech laser i neces se pokajati. ja vec 2.5 god imam x710 i prezadovoljan sam. gladam da bezim od optike kad god mogu. Neki imaju naviku da koriste podlogu pa im mozda nema neke razlike izmedju optike i lasera, al' ja sam se od podloge odvikao davnih dana.
 
ja sam imao laserski logitech i morao sam da ga zamenim sa Razerom Krait koji je optički.
delovalo mi je kao da sam prešao sa optičkog na laserski a ne obrnuto.
Razer ga je sahranio sa svojim najjeftinijim modelom od 2200din.
 
Ja sam presao sa optickog Logitech Cordless Click na laserski MX1100. To sam uradio prvenstveno zbog oblika jer ovaj drugi neuporedivo bolje lezi u ruci. Razliku u performansama bas i nisam primetio. Jedino sam primetio kada sam umesto one podloge sa gelom uzeo onu u Rodicu za 200din.
Ne znam za druge ali je meni ergonomija na prvom mestu. Ako ti se koci prst (kao meni) na nekom misu dzaba i laserski senzor, dzaba i rezolucija.
 
Nazad
Vrh Dno