Šta je novo?

Voyo A1 Mini - Windows 8 tablet

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Posle dugo planiranja da kupim Windows tablet došao je i taj čas - stigao je. Koristim ga tek tri dana tako da će ovo da budu utisci na prvi pogled, a za nekoliko dana biće ispisan i detaljan test. Trenutno je za tako nešto rano pošto se još uvek nisam dovoljno upoznao sa uređajem.

Dakle prvo da kažem par reči oko same kupovine.
Tablet sam 03.02.2016. naručio sa sajta Ev***uying. Tada je koštao nešto manje od 80 evra. Stigao je 27.02.2016. Što se carine tiče bili su sasvim korektni i nije bilo neprijatnih iznenađenja.
Toliko o samoj kupovini, a sada malo da se osvrnem na sam tablet.

Prva stvar koju sam primetio kada sam raspakovao kutiju, pored toga što sam video da se u pakovanju nalazi punjač i OTG kabl, jeste da uredjaj deluje mnogo kvalitetnije i lepše nego što sam očekivao. Ovaj utisak pomalo kvari škripanje plastike kada se uređaj pritisne. Dizajn nije remek delo, ali je sasvim pristojan i prilicno mi se sviđa. Gotovo svi ulazi i tasteri nalaze se sa leve bočne strane i tu su smešteni Micro USB port, Mini HDMI, ulaz za punjenje, LED indikator punjenja, taster za uključivanje i isključivanje, mikrofon, ulaz za slušalice i slot za memorijsku karticu. Sa gornje strane uredjaja pozicionirani su samo Win taster i klackalica za pojačavanje i smanjenje glasnoće.
2ezpfud.jpg
Na poleđini aparata primećuje se par nalepnica, logoa, objektiv kamere, kao i dva tačkasta otvora za zvučnike. Plastika je glatka i deluje kao da je pristojnog kvaliteta.
14uxqmr.jpg
Prednja strana je prilično siromašna i pored ekrana i sočiva prednje kamere ne uočava se ništa posebno pa čak ne postoji ni Home taster.

Rezolucija ekrana je 1280x800 i na dijagonali od 8 inča ova rezolucija deluje super. Slika je glatka, a da je izgrađena iz piksela primećuje se tek kada se gleda sa udaljenosti manjoj od dvadesetak centimetara. Ekran je vrlo dobar, a da su boje malo intenzivnije rekao bih da je odličan (ovo je možda subjektivan doživljaj). Ali ovo nemojte da shvatite kao neku manu, radi se o nijansama. Osvetljenje je dobro i čak i preko dana sasvim je dovoljno da se drži na 30 posto i slika će da bude sasvim dobra.
Što se osetljivosti tiče to je jedno od polja gde sam se najviše iznenadio i to prijatno. Osetljivost i preciznost su zaista odlični. Preko ekrana se nalaze dve folije, ali i pored toga ektan odreaguje gotovo dok još niste dotakli njegovu površinu. Sa njime i najsitniji delovi nisu značajan problem. Greške se ponekad dešavaju, ali to je više do prirode sistema.
pored toga, još jednu stvar moram da iznesem. Primetio sa da na stranim snimcima ovog i drugih sličnih tableta korisnici imaju problem da dodirnu gornju liniju blizu gornje ivice ekrana kada žele da prevuku folder ili program preko ekrana. Taj proble se dešavao i meni, ali uzrok tome nije neosetljivost tog dela nego sam Windows. Testirao sam preciznost i displej bez greške odreaguje ma koji deo da je dodirnut.

ngzy51.jpg
2vczznb.jpg

Sada malo zanimljiviji deo, a to je kako se maleni Voyo pokazao na delu.

Na početku ovog dela ću da napomenem da ovo nije dual boot tablet, nego čist windows. Dolazi sa Intel procesorom 3735f i 2 GB RAM.
U toku mog dosadasnjeg korišćenja deluju kao sasvim dobra kombinacija. Nikakvih kočenja niti usporenja nije bilo. Sve radi fluidno i živahno.
Još jedna stvar koja me veoma prijatno iznenadila je sto se reprodukcija 4k videa izvodi glatko i bez ikakvih problema.

Što se softverskih osobina tiče, tu ne bih trošio reči jer je u pitanju Windows računar kao i svaki drugi.

Kamere su tu tek da odrade posao i ovde kompanija nije previše ulagala. Ali to ne znači da vas sagovornik na skajpu neće prepoznati, već da je izražen šum, boje su neprecizne i tako dalje.
Isto važi i za zvučnike.
Stvar koja je trebalo da bude bolje odrađena jeste zvuk u slušalicama. U tom odeljku glavni nedostatak je glasnoća. Zvuk nije previše tih, ali po mom ukusu mogao je da bude nešto glasniji. Sudeći po mom ne tako izoštreno sluhu kvalitet zvuka nije vrhunski, ali sasvim je dovoljan za svakodnevno slušanje muzike.

Ovo su najveće i jedine mane koje sam do sada primetio.


E sada smo došli do osobine koja je za mnoge presudna, a to je baterija.
Voyo je opremljen li-ion baterijom kapaciteta 5000 mAh. Ukratko, baterija je odlična.
Tokom dosadašnjeg korišćenja nisam je ispraznio od 100 do 0 procenata u cugu da bih izneo podatak koliko moze da izdrži screen-on. Mada na osnovu dosadašnjeg praćenja potrošnje to vreme trebalo bi da je 6h ako ne i više.
Kombinovanom upotrebom ovo vreme se znatno produžava. Primera radi, za 12 sati kombinovane upotrebe (oko 2.5 sata aktivnog korišćenja) baterija se potroši oko 33 posto.

Dva puta mi se desio battery leak. A pošto se ne dešava redovno posumnjao sam da je stvar softverske prirode. Nakon brisanja facebook aplikacije koja je radila u pozadini problem je izgleda rešen.

Posle ovog kratkog perioda korišćenja zaključak je da je za cenu od oko 80 evra i više nego odličan. Ozbiljnih mana nema, a na par njih će da se žale samo retki.

To bi bili neki prvi utisci, a uskoro očekujte video i jos detalja.
 

Prilozi

  • 25qar5u.jpg
    25qar5u.jpg
    256.8 KB · Pregleda: 108
Fin opis. :)

Cekam video. :D
 
Koristiš Tablet mode ? Kako funkcioniše u njemu ?
 
Bice video mozda cak veceras.
Ne koristim tablet mod, skoro iskljucivo desktop.
 
Zašto ne, mnogo je lakše iz ruke u tablet modu.
Reci mi za ovaj battery drain, da li si gledao battery stats da vidiš šta vuče bateriju?
W10 ima drain problem u connected stand by modu, ja zbog toga moram skroz da gasim tablet dok se ne koristi, na W8 nisam imao taj problem, chuwi vi10 inače.
 
Baš me je zanimalo kako ćeš proći s Voyo-m, drago mi je da si zadovoljan. Ovako na fotkama mi djeluje kao neka prerasla Lumia - što nije ni malo loše jer su one izuzetno robusni telefoni.
Čini mi se kao sjajna spravica, pogotovu za svoju cijenu.
Ukoliko još nisi uradio update na Threshold 2, učini to što prije. Velika je vjerovatnoća da ćeš time riješti power drain problem, meni se još ni jedanput za 20-ak dana na Toshibi nije desilo da connected standby crpi bateriju više nego što bi trebalo...
 
Ček, ček, pričaš o W10?
 
Mozes da kazes koliko te je ukupno izasao tablet parica? 80€ plus...?:)

Sent from mTalk
 
@nuk Važi za sve koji nisu još uradili upgrade Windows-a na Threshold 2. Posmatrajte ga kao Service Pack 1...
 
Poslednja izmena:
Mozes da kazes koliko te je ukupno izasao tablet parica? 80€ plus...?:)

Sent from mTalk

Tablet 61 evro i carina 10. Ukupno 71 evro. Ali to je samo pomocu srece izaslo toliko. Taj dan kad sam planirao da narucim usao sam na sajt i izlazi mi obavestenje "iskoristite kupon -20% u naredna 24 sata zbog nove godine..." i ja reko da probam kad ono radi. Spustio mi je sa oko 80 na 61 evro. A sada je najjeftiniji oko sto, pa do 160 evra :)
 
Zašto ne, mnogo je lakše iz ruke u tablet modu.
Reci mi za ovaj battery drain, da li si gledao battery stats da vidiš šta vuče bateriju?
W10 ima drain problem u connected stand by modu, ja zbog toga moram skroz da gasim tablet dok se ne koristi, na W8 nisam imao taj problem, chuwi vi10 inače.

Pa koristim neke stvari, recimo neke igrice, reader za pdf i tako te sitnije. A ne koristim iexplorer u metrou zato sto kad ga minimiziras prestaje muzuka i to me nervira.
Nisam gledao to za bateriju, ne znam ni gde se gleda. Ali ne desava mi se od kako sam obrisao fejs.

Update

Da dodam u vezi tableta da sam bateriju sinoc oko 10 napunio i sada imam 43%. Koristio sam ga povremeno, ne znam koliko tacno. Uglavnom za 26 sati bez gasenja otislo 57 posto.

Druga stvar je da je skrolovanje u win aplikacijama (internet explorer, reader, slike...) glatko i odzivno kao na iOS, ako ne i bolje. Mogu da kazem da je savrseno.

I treca stvar je kvalitet zvuka. Ne znam da li mi se cini, ali mislim da je kvalitet zvuka prilicno bolji preko majkrosoftovih aplikacija (media player, internet explorer...) Kvalitet mislim da je bolji, a glasnoca je ista svugde. S tim sto u nekim plejerima ekvilajzerom moze da se dodatno pojaca konacna glasnoca u slusalicama.
 
Poslednja izmena:
Baš me je zanimalo kako ćeš proći s Voyo-m, drago mi je da si zadovoljan. Ovako na fotkama mi djeluje kao neka prerasla Lumia - što nije ni malo loše jer su one izuzetno robusni telefoni.
Čini mi se kao sjajna spravica, pogotovu za svoju cijenu.
Ukoliko još nisi uradio update na Threshold 2, učini to što prije. Velika je vjerovatnoća da ćeš time riješti power drain problem, meni se još ni jedanput za 20-ak dana na Toshibi nije desilo da connected standby crpi bateriju više nego što bi trebalo...
I ja sam brinuo, ali ispalo je sve super. Nadam se da ce me sluziti neko vreme :)
Izaslo mi je obavestenje da ga nadogradim na desetku, ali ipak sam odustao jer su neki imali probleme sa akcelerometrom i mozda jos nesto ne secam se.
 
Nazad
Vrh Dno