Šta je novo?

Vostro 1015 problem

Starter21

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
570
Poena
330
lap star oko godinu dana, kupljen u inostranstvu, do sada je radio ok, bez ikakavih "trzavica" ili problema. povremeno koristen (stacionarno-gotovo desktop varijanta), uglavnom prikljucen na punjac.

elem, danas se 3x gasi sam od sebe, u toku rada, nakon 10-tak minuta od ukljucenja. jednostavno, u sred koriscenja pojavljuje se win shut-down prozor i lap odlazi u off.

nakon toga, nemoguce ga je ponovo ukljuciti. interesantno je da nakon nekoliko "izvuci-ubaci kabl punjaca" lap startuje (pojavi se bios-logo screen), ali odmah potom se gasi.

napominjem da sam stavljao i drugu bateriju, a menjao sam i punjac, kako bih otklonio sumnje u njihovu neispravnost > lap i dalje ne reaguje.

sad, ako je neko imao isto ili slicno iskustvo, znacajno bi mi pomogao. takodje, molio bih i savet u vezi servisnih opcija. u dell thread-u se moze uociti da isti kod nas po tom pitanju ne stoji najbolje, a i u bench-testu je objasnjeno da je ozbiljan servis gotovo rezervisan za one koji su lap kupili u dl-u i da popravka dolazi u obzir samo tokom garancije. sta ciniti i kome se obratiti?
 
^ vrlo korisna sugestija, hvala.

provereno na sajtu, garancija jos gotovo godinu dana. vec sam kontaktirao servis, bili su prilicno ljubazni, rekose da donesem, s tim sto su me pripremili da delova uglavnom nema na lageru (uobicajeno kad je dell u pitanju, pomenuto i u bench testu) i da ce popravka malo potrajati.
 
Nazad
Vrh Dno