Šta je novo?

Voodoo 2 SLI

bojan86

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruke
132
Poena
169
Pozdrav svima.
Sklapam staru masinu za igranje igrica iz 90tih pa bi mi bila potrebna pomoc gde da nabavim voodoo 2 bar dva komada za sli.
E sad masina je sledeca IBM sa pentium 3 na 450 mhz,384 mb sd ram.Problem je ploca koja nema agp slot tj ima predvidjeno mesto na ploci ali nema slot umesto tog aje neka integrisana s3 tro 3d sa 4 mb .win xp i 2k rade solidno win 98 nisam probao a i nevredi jer ta integrisana je poprilicno neupotrebljiva za neki 3d.Ideja je da nabavim neku pci graficku da bar masina ima smisla za neki retro gaming.
Koju pci graficku da kupim koja bi lepo pasovala u doticnu masinu?
Nadam se da nisam promasio forum slobodno admin nek prebaci u prikladan forum za ovu temu.
Unapred hvala.
 
Mali off:
ne znam da li ti je poznato da voodoo grafike imaju dosta obozavatelja i kolekcionara, i da, kad se nadju u prodaji, nisu bas jeftine?
 
Imam ja neku PCI grafiku, mislim da je bila ispravna. Doći ću do Podgorice za koji dan pa mogu da ponesem.
 
znam da su retke a i skupe,naleteo sam na kp na dve za male pare ali me u medjuvremenu lik iskulirao sa porukama i posle dve nedelje salje poruku da je prodao kontam da mu lupim negativnu ocenu zbog te zajebancije.Da li ti imas neki predlog za adekvatnu zamenu i npr od koga bi mogao da kupim ?
 
znam da su retke a i skupe,naleteo sam na kp na dve za male pare ali me u medjuvremenu lik iskulirao sa porukama i posle dve nedelje salje poruku da je prodao kontam da mu lupim negativnu ocenu zbog te zajebancije.Da li ti imas neki predlog za adekvatnu zamenu i npr od koga bi mogao da kupim ?

Ne moze na KP da se daje negativna zbog takvih stvari koliko mi je poznato.
 
Fak, ja sam skroz mislio da sam na drugom forumu (Tapatalk), zanemariti komentar za Podgoricu. :D Elem, pogledaću šta je pa javljam.
 
Imas i VooDoo 5 5500 PCI verziju, ali za to ces morati u inostranstvo, kao i za VooDoo 2 SLI, retko ko je ovde to imao. Za mnogo manje pare imas cele konfiguracije sa GeForce 4 MX kartama nego sto bi dao za jedan VooDoo :)
 
Imas i VooDoo 5 5500 PCI verziju, ali za to ces morati u inostranstvo, kao i za VooDoo 2 SLI, retko ko je ovde to imao. Za mnogo manje pare imas cele konfiguracije sa GeForce 4 MX kartama nego sto bi dao za jedan VooDoo :)

Hvala na savetu ali problem je taj agp slot koji ova ploca nema a zapoceo sam moding na kucistu(do pola stigao sa secenjem farbanjem led osvetljenje) kao u stilu za stare rpg igre tipa diablo i itd ali ta integrusa je ****** zesce,heheh tih geforce 4 sve mx varijante imam po par komada.Mada sta kazete za inno3D Nvidia Tiva Tornado TNT2 16MB PCI ovako nesto jel bi to valjalo kao zamena?
 
Ma pazari drugu plocu sa AGP slotom, sta si se uhvatio za tu, to je poenta :) Imas ih koliko hoces na KP.
 
Ma pazari drugu plocu sa AGP slotom, sta si se uhvatio za tu, to je poenta :) Imas ih koliko hoces na KP.
Ma nije problem druga ploca imam brdo drugih sa agp poenta je sto sam hteo nesto ovako unikatno da napravim.
Ali kao sto kazes izgleda nema vajde zezati se sa tim lesom mozda naleti neka ok grafa za dz.\
Pozzz i hvala na pomoci
 
Uzmi PCI varijantu Voodoo3. Na njoj ti lepo radi i Glide i DX.
Doduše, njih baš i ne viđam po lopindima i buvljacima.
Zelenih Compaq AGP V3 bude da se nađe ali moraš dobro otvoriti oči da je ne preskočiš.
U tom slučaju menjaš ploču što i nije neki problem.
Kad već to imaš i igruckaš se, proći će neizdrž pa ćeš polako u zasedi čekati V2 kartu.
Jednu po jednu, teško će ti uleteti SLI u komadu sem ne e-bleju.
 
Uzmi PCI varijantu Voodoo3. Na njoj ti lepo radi i Glide i DX.
Doduše, njih baš i ne viđam po lopindima i buvljacima.
Zelenih Compaq AGP V3 bude da se nađe ali moraš dobro otvoriti oči da je ne preskočiš.
U tom slučaju menjaš ploču što i nije neki problem.
Kad već to imaš i igruckaš se, proći će neizdrž pa ćeš polako u zasedi čekati V2 kartu.
Jednu po jednu, teško će ti uleteti SLI u komadu sem ne e-bleju.

http://www.ebay.com/itm/VOODOO-2-3D...105227?hash=item25b7f56f0b:g:bXoAAOSwll1W1CGk ovo sam nasao
 
Vrh Dno